Vyformuj si štíhle a dlhé svaly s novými cvičeniami WOMAN TABATA!

Tabata tréning na spálenie sviatočných kalórii

Netreba sa vyhovárať na to, že počas sviatkov je posilňovňa zatvorená. Zacvičiť si môžete aj doma a dokonca iba v krátkom čase 4 minúty. Tento typ tréningu sa volá tabata.

Tabata tréning na spálenie sviatočných kalórii
13. MÁJ 2014

Tabata

Je to typ anaeróbneho tréningu, ktorý trvá 4 minúty, pričom 20 sekúnd sa cvičí v maximálnej tepovej frekvencii a 10 sekúnd sa odpočíva. Uvedený cyklus sa vykoná 8-krát. Veľkou výhodou tohto tréningu je, že ide o anaeróbny tréning. Výhodou je, že telo spaľuje kalórie po dobu 24-36 hodín po tréningu. Tento tréning je pomerne náročný, a preto ho odporúčam vykonávať maximálne 3-krát do týždňa.

Prečo je tabata taká účinná na spaľovanie tukov?

Odcvičením tabaty rovnako, ako pri iných intervalových tréningoch, sa vám zvýši rýchlosť metabolizmu a to tým, že sa zvýši potréningová spotreba kyslíka po dobu cca 48 hodín od skončenia cvičenia. Čo znamená, že vaše telo bude spaľovať tuky pri správnom stravovaní a aj dlho po tom, ako opustíte posilňovňu.

Príklad tabata tréningu na doma

Tréning môžete vykonávať buď pomocou jedného cviku, ako napr. skákanie na švihadle, drepy, beh na mieste, angličáky,  alebo spojením viacerých cvikov.

Príklad použitia jedného cviku

Hula-hop

Krúžením si vytvarujete brucho, stehná a získavaním skúseností zistíte, že krúžiť sa dá nielen na páse, ale aj na nohách a rukách.

Skákanie na švihadle

Skákať môžete na jednej nohe alebo oboma nohami naraz. Napriek tomu, že to vyzerá jednoducho, vonkoncom to jednoduché nie je. Ide o obľúbenú doplnkovú aktivitu vrcholových športovcov.

Prvý príklad tabata tréningu

Tréning je tvorený zo 4 cvikov, ktoré vykonávate 2-krát

  • Šprint na mieste

  • Drepy s výskokom

  • Kľuky

  • Angličáky

Stravovanie vhodné pri spaľovaní tukov

Čo sa týka stravovania pri spaľovaní tukov, veľmi dôležité je jesť maximálne 1,5 hodiny po tréningu. Pred tréningom by ste sa mali vyhýbať jednoduchým sacharidom, pretože práve tieto látky evokujú vylučovanie inzulínu, ktorý následne blokuje spaľovanie tukov. Jednoduchým sacharidom je, samozrejme, najlepšie sa vyhýbať po celý deň. Keď už musíte prijať niečo sladké, zamerajte sa na ovocie alebo na sladidlá na prírodnej báze.

Pri spaľovaní tukov je potrebný aj rozumný príjem živín tak, aby vaše telo dokázalo fungovať bez problémov. Čo znamená dostatočný príjem bielkovín, polysacharidov a nenasýtených tukov.

Druhý príklad tabata tréningu

Tréning je tvorený zo 4 cvikov, ktoré vykonávate 2-krát

  • Skákanie na švihadle

  • Boxovanie pred zrkadlom (tieňovanie)
  • Drepy

  • Obrátené skracovačky

Odporúčame prečítať: Tabata tréning pre tých, ktorí bojujú s časom

Zdroj video: www.youtube.com

Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tabata tréning na spálenie sviatočných kalórii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3234
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.