Tabata na čerstvom vzduchu v jeseni? Týchto 8 cvikov je top

Vonku stále svieti slniečko, a preto môžeme aj naďalej trénovať na čerstvom vzduchu. 

Tabata na čerstvom vzduchu v jeseni? Týchto 8 cvikov je top
9. NOV 2015

Ak ste vo svete fitnes aspoň trošku doma, tabata je pre vás známym pojmom. 4-minútový tréning, ktorý sa skladá z 20 sekúnd tvrdej driny a 10 sekúnd odpočinku 8 ráz za sebou, je obľúbený na celom svete medzi profesionálnymi i amatérskymi športovými nadšencami.

V jednej tabate môžete vystriedať 2-8 kardio či posilňovacích cvikov a v rámci celého tréningu absolvovať 4-5 4-minútových tabát. Ak si dáte medzi jednotlivými tabatami minútovú prestávku, pridáte úvodné rozohriatie spojené s krátkym strečingom a záverečné vydýchanie, tréning vám zaberie 30-40 minút.

Cviky, ktoré do tabaty patria

Pri tabate je dôležité voliť cviky, ktoré zapájajú čo najväčší počet svalových skupín, teda tzv. komplexné cviky. Tabatu môžete cvičiť doma, vo fitcentre a pokojne aj vonku na čerstvom vzduchu. Vybrať si môžete aj z nasledovných cvikov:

Angličáky

Výpady s výskokom

Horolezec

Plank jacks

Kľuky

Superman

Drep s výskokom

Šprint

Čo pravidelným cvičením tabaty získate?

Ak týždenne vykonáte 2-3 tabata tréningy, môžete sa tešiť na viacero aeróbnych i metabolických výhod, teda zníženie množstva telesného tuku, zlepšenie kondičky a výkonnosti či zvýšenie svalového tonusu. Je tiež považovaná za jeden zo spôsobov, ako si udržať mladosť. To rozhodne stojí za vyskúšanie. 

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: s tabatou spáliš tuk, zlepšíš kondičku a spevníš svalyPre akčné dievčatá: S tabatou spáliš tuk, zlepšíš kondičku a spevníš svaly

Dve až tri lekcie tabaty týždenne ti zaručia postavičku ako lusk, pretože spaľuje tuky, formuje telo, zlepšuje kondičku a to všetko za 20-30 minút. 

 

Tabata tréning pre tých, ktorí bojujú s časomTabata tréning pre tých, ktorí bojujú s časom

Ľudia majú tisíce výhovoriek, prečo nemôžu cvičiť. 

 

 

Tabata tréning zaručí lepšiu kondičku aj postavuTabata tréning zaručí lepšiu kondíciu a postavu

Hľadáte jednoduchý tréning, ktorým precvičíte celé telo? 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tabata na čerstvom vzduchu v jeseni? Týchto 8 cvikov je top

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2717
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.