TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Piť treba aj počas chladných dní, inak telo trpí

redakcia

Vonku sa ochladilo a počet slnečných dní sa stále znižuje. Počas sychravých dní často zabúdame, že nielen v letnej horúčave si musíme strážiť náš pitný režim. 

Pitný režim je dôležitý aj počas zimy
11. NOV 2016

Aj v priebehu jesene a zimy je totiž potrebné dopĺňať živiny a minerály nielen prostredníctvom vhodnej stravy, ale i nápojov.

To, že v zime a na jeseň zabúdame na pravidelný pitný režim, je dané aj tým, že sa toľko nepotíme. Ste zmätení z rôznorodých informácií o objeme tekutín, ktorý by ste mali denne prijať? Tento údaj závisí najmä od vašej hmotnosti a konkrétnej situácie či aktivity, ktorú práve vykonávate. Základný výpočet je 0,03 l x vaša hmotnosť v kg. Pri hmotnosti napr. 60 kg to bude 1,8 litra tekutín denne. Táto hodnota by sa mala dodržiavať nielen v letných mesiacoch, ale počas celého roka.

S ohľadom na ročné obdobia sa prirodzene mení aj naša strava. Kým počas jari a leta máme poruke množstvo vitamínov a minerálov v ich najprirodzenejšej forme, teda hlavne v ovocí a zelenine, na jeseň a v zime je výber sezónnych plodov obmedzený. Dlhodobý nedostatok vitamínov a minerálov však ovplyvňuje fungovanie celého organizmu. Doplňte svoj jedálniček o konzumáciu vyvážených minerálnych vôd. Minerálna voda Budiš so svojím obsahom minerálnych látok –predovšetkým vápnika, draslíka, horčíka je aj počas sychravého obdobia nevyhnutná pre správny priebeh všetkých chemických a fyzikálnych pochodov v organizme. Pite minerálnu vodu Budiš a osviežte svoj organizmus aj v chladných, pre váš organizmus náročných mesiacoch.

Zdroj foto: pixabay.com

Zdroj: PR

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 vecí, ktoré ste o budiš(ke) netušili5 vecí, ktoré ste o Budiš(ke) netušili

Minerálka je súčasťou pitného režimu mnohých ľudí na dlhodobej a pravidelnej báze. No aj taká obyčajná minerálka vie byť neobyčajná. 

 

Máte radi minerálku? držte sa pri jej pití týchto zásadMáte radi minerálku? Držte sa pri jej pití týchto zásad

Minerálka je zdrojom viacerých minerálov a stopových prvkov, lenže tie sa nachádzajú aj v iných zdrojoch. Problémom môže byť hlavne sodík. 

 

Čo sa stane, keď obohatíte svoj pitný režim minerálkou?Čo sa stane, keď obohatíte svoj pitný režim minerálkou?

Základ nášho pitného režimu by mala tvoriť čistá voda. No ak pridáme aj vhodnú minerálku v správnom množstve, zdraviu rozhodne neuškodíme, práve naopak. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piť treba aj počas chladných dní, inak telo trpí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.