Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Tréner ma podporuje a dvíha mi cvičebné ego

Hovorí Evelyn, ktorá nedá na cvičenie pod vedením trénera Jara Figuru dopustiť. 

Tréner ma podporuje a dvíha mi cvičebné ego
1. NOV 2016

Nie každý má dostatočne pevnú vôľu i vedomosti na to, aby mohol cvičiť sám. Do tejto kategórie ľudí patrí aj Evelyn, ktorá cvičenie s trénerom Jarom Figurom z Body Energy Clubu opisuje v superlatívoch. „Pozitívum trénera je v tom, že to je, ako keby máte za sebou tieň, alebo človeka, ktorý má nad vami zdvihnutý varovný prst. Síce mám motiváciu, ale prichádzajú dni, keď sa mi nechce a nevidím v tom celom zmysel. On je tu na to, aby mi povedal, že to má zmysel. Ja s ním, samozrejme, neskôr súhlasím. Sama cvičiť neviem, nemám znalosti, ktoré má on. Jednoducho je dobré mať pri chudnutí a cvičení profesionálny dozor, ak človek nevie cvičiť sám,“ myslí si Evelyn a dodáva, že pokiaľ majú ľudia lepšiu postavu a potrebujú spevniť iba určité časti tela, tak zrejme to zvládnu i sami. To však nie je jej prípad, pretože ona potrebuje komplexný tréning. „Som rada, že ho mám. Aj keď priznávam, že občas mu vynadám, keď mi dá cvik, ktorý je ťažký a ja viem, že ma to bude bolieť. Nakoniec som však rada, že to zvládnem. Aj týmto spôsobom vidím, že mi verí. Keby si myslel, že na to nemám, tak by mi to cvičiť nedal,“ hovorí Evelyn.

Rozumie si s trénerom aj ľudsky?

Len ťažko si vieme predstaviť situáciu, že by sme cvičili pod dohľadom niekoho, kto nám je akýmkoľvek spôsobom nesympatický. Preto je dôležité, aby sme si s trénerom rozumeli aj v iných oblastiach, nielen v cvičení. Ako vidí vzťah so svojím trénerom Evelyn? „Veľa sa nasmejeme, pretože on je veľmi vtipný. Nedokážem mať rešpekt voči niekomu, s kým si ľudsky nesadnem. Jaro mi nedovolí ulievať sa a to je mi niekedy dokonca na vracanie. Aj keby som na neho skúšala výhovorky, neobstojím. Povie mi, aby som sa nadýchla a vydýchla, a pokračovala ďalej. Keď potrebujem získať čas na oddych, tak sa ho pýtam rozličné veci, napríklad čo sa týka stravy. On mi však povie, že môžem cvičiť a on mi počas toho odpovie. Takže ani toto na neho nefunguje. Nenechá na mne nitku suchú,“ hovorí s úsmevom Evelyn.

Vedela by Evelyn cvičiť sama?

Pri odpovedi na túto otázku Evelyn ani na chvíľu nezaváha: „Vedela by som, ale psychická podpora je na nezaplatenie. Dohľad je veľmi dôležitý, pretože niekedy si ťažké veci uľahčujeme. Nechcem prestať s cvičením pod jeho vedením. Perfektne si zacvičím, idem domov mokrá, navyše sa zasmejem a som s človekom, ktorý je príjemný.“ 

evelyn nl i


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréner ma podporuje a dvíha mi cvičebné ego

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.