Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

Revolučný flowin

Nikola Danišová

Flowin je na Slovensku pomerne nový cvičebný program. Pochádza zo Švédska a pôvodne bol vymyslený pre športovcov ako doplnkový kondičný tréning. 

Revolučný flowin
16. MÁJ 2015

Približne pred šiestimi rokmi sa dostal do susedných Čiech a aktuálne sa k tomuto cvičeniu môžeme dostať aj na Slovensku. Napriek tomu sa účinný flowin precvičuje v Batislave len v niekoľkých športových strediskách, pretože potenciálnym klientom príde toto cvičenie veľmi náročné.

flowin 2

V čom flowin spočíva a v čom sú jeho výhody

Inštruktorka flowinu Michaela Danková tvrdí, že tohto cvičenia sa vôbec klienti nemusia obávať: „Je síce náročné, ale každý si volí svoje tempo aj intenzitu tlaku, ktorým cvičenie prevádza. Flowin môžu precvičovať rôzne vekové skupiny a je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.“ Podstata flowinu spočíva v kĺzavom pohybe medzi jemnými podložkami, čím vzniká trenie. Malými podložkami, ktoré sa podkladajú pod ruky a nohy, kĺžeme po veľkej podložke, na ktorej sa prevádzajú cviky. Výhodou tohto pohybu je aktivácia hlbokého vnútorného svalstva. „Ľudia sú prekvapení, aké rýchle výsledky s flowinom dosahujú. Cítia aj také svalové partie, o ktorých doteraz ani nevedeli. Okrem toho je to určite zábava,“ s úsmevom dodáva Michaela Danková. Okrem rýchlych výsledkov má flowin aj iné výhody. Napríklad sa využíva aj v rámci rekonvalescencie, pretože sa počas cvičenia dobre stabilizuje poloha človeka. Aj Michaela Danková sa k tomuto cvičeniu dostala len pred niekoľkými rokmi: „Keď som robila vrcholový šport, bol pre mňa flowin doplnkovým cvičením. Vtedy sa ešte neprecvičoval ako skupinový šport a vykonávali ho prevažne profesionálni športovci.“

flowin 1

Ako vyzerá cvičebná hodina

Hodina má päťdesiat minút a precvičuje sa celé telo. Spodná časť, stred tela a aj vrchné partie. „Intenzívna svalová práca trvá asi štyridsať minút, keď sa odpočíta strečing. Vtedy sa spaľujú tukové vankúše a postava sa formuje,“ dodáva Michaela. To, že je toto cvičenie naozaj zábavné, no najmä účinné, nám potvrdila aj Katka Paulinová, ktorá sa venuje tomuto športu už dva roky: „Páči sa mi, že je efektívne, že niečo vypotím a zároveň aj posilňujem. Venujem sa okrem iného, napríklad aj spinningu, bodyformingu, alebo pilatesu a musím povedať, že päťdesiat minút flowinu určite stačí, lebo je to pomerne náročné cvičenie."

Neboli ste na hodine flowinu? My, áno. Pozrite sa na flowin spolu s nami: 

Odporúčame prečítať: Podnikanie v oblasti športu je aj o prístupe ku klientovi


flowin 3
flowin 4
flowin 5
flowin 6
17 fotografií >>
Skryť
flowin 3
flowin 4
flowin 5
flowin 6
flowin 7
flowin 8
flowin 9
flowin 10
flowin 11
flowin 12
flowin 13
flowin 14
flowin 15
flowin 16
flowin 17
flowin 18
flowin 19
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Revolučný flowin

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3354
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.