Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Revolučný flowin

Nikola Danišová

Flowin je na Slovensku pomerne nový cvičebný program. Pochádza zo Švédska a pôvodne bol vymyslený pre športovcov ako doplnkový kondičný tréning. 

Revolučný flowin
16. MÁJ 2015

Približne pred šiestimi rokmi sa dostal do susedných Čiech a aktuálne sa k tomuto cvičeniu môžeme dostať aj na Slovensku. Napriek tomu sa účinný flowin precvičuje v Batislave len v niekoľkých športových strediskách, pretože potenciálnym klientom príde toto cvičenie veľmi náročné.

flowin 2

V čom flowin spočíva a v čom sú jeho výhody

Inštruktorka flowinu Michaela Danková tvrdí, že tohto cvičenia sa vôbec klienti nemusia obávať: „Je síce náročné, ale každý si volí svoje tempo aj intenzitu tlaku, ktorým cvičenie prevádza. Flowin môžu precvičovať rôzne vekové skupiny a je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.“ Podstata flowinu spočíva v kĺzavom pohybe medzi jemnými podložkami, čím vzniká trenie. Malými podložkami, ktoré sa podkladajú pod ruky a nohy, kĺžeme po veľkej podložke, na ktorej sa prevádzajú cviky. Výhodou tohto pohybu je aktivácia hlbokého vnútorného svalstva. „Ľudia sú prekvapení, aké rýchle výsledky s flowinom dosahujú. Cítia aj také svalové partie, o ktorých doteraz ani nevedeli. Okrem toho je to určite zábava,“ s úsmevom dodáva Michaela Danková. Okrem rýchlych výsledkov má flowin aj iné výhody. Napríklad sa využíva aj v rámci rekonvalescencie, pretože sa počas cvičenia dobre stabilizuje poloha človeka. Aj Michaela Danková sa k tomuto cvičeniu dostala len pred niekoľkými rokmi: „Keď som robila vrcholový šport, bol pre mňa flowin doplnkovým cvičením. Vtedy sa ešte neprecvičoval ako skupinový šport a vykonávali ho prevažne profesionálni športovci.“

flowin 1

Ako vyzerá cvičebná hodina

Hodina má päťdesiat minút a precvičuje sa celé telo. Spodná časť, stred tela a aj vrchné partie. „Intenzívna svalová práca trvá asi štyridsať minút, keď sa odpočíta strečing. Vtedy sa spaľujú tukové vankúše a postava sa formuje,“ dodáva Michaela. To, že je toto cvičenie naozaj zábavné, no najmä účinné, nám potvrdila aj Katka Paulinová, ktorá sa venuje tomuto športu už dva roky: „Páči sa mi, že je efektívne, že niečo vypotím a zároveň aj posilňujem. Venujem sa okrem iného, napríklad aj spinningu, bodyformingu, alebo pilatesu a musím povedať, že päťdesiat minút flowinu určite stačí, lebo je to pomerne náročné cvičenie."

Neboli ste na hodine flowinu? My, áno. Pozrite sa na flowin spolu s nami: 

Odporúčame prečítať: Podnikanie v oblasti športu je aj o prístupe ku klientovi


flowin 3
flowin 4
flowin 5
flowin 6
17 fotografií >>
Skryť
flowin 3
flowin 4
flowin 5
flowin 6
flowin 7
flowin 8
flowin 9
flowin 10
flowin 11
flowin 12
flowin 13
flowin 14
flowin 15
flowin 16
flowin 17
flowin 18
flowin 19
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Revolučný flowin

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.