Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Tréning vo dvojici

Spomeňte si, koľkokrát ste už cvičenie vynechali iba preto, že sa vám nechcelo. 

Tréning vo dvojici
6. SEP 2016

Je to jeden z najčastejších problémov, ktorý sa vyskytuje takmer u každého. Existuje však veľmi ľahká metóda, ako s týmto problémom bojovať, a to je cvičenie s partnerom. Okrem toho, že je tento typ cvičenia veľmi prospešný, je aj veľmi zábavný.

Hlavné výhody cvičenia vo dvojici

Cvičenie vo dvojici ponúka úplne iné možnosti ako cvičenie osamote. Pri takomto cvičení totižto využívate partnerovu hmotnosť a dynamiku jeho pohybu na posilnenie a koordináciu viacerých svalových skupín naraz. Svaly sa spevňujú vďaka prirodzeného odporu váhy vlastného tela a tela partnera. Cvičenie môže byť rôzne náročné, všetko to záleží od postavenia končatín a tela. Ďalšou veľkou výhodou je, že urobíte niečo pre svoje telo a zároveň strávite spoločne čas.    

Cviky vo dvojici

Vo dvojici môžete vykonávať všetky cviky (drepy, kľuky, bicepsové zdvihy, tricepsové extenzie...) a vzájomne sa povzbudzovať.

Oveľa lepšou formou sú však podľa mňa špecifické cviky

Mŕtvy ťah a kľuky

Počiatočná poloha je vo vzpore jedného z partnerov, ktorého chodidlá drží druhý partner. Partner, držiaci chodidlá, vykonáva mŕtvy ťah a súčasne druhý partner vykoná kľuk.

Zdvih nohy a bicepsový zdvih

Cvik začnite v stoji oproti sebe vo vzdialenosti jedného kroku. Obaja majte v rukách jednoručky. Jeden z partnerov vykoná drep a spustí činky k podlahe. Druhý partner vykoná oblúkový kop nad jeho hlavou, pričom nechá paže natiahnuté k podlahe. Keď prvý partner vstane, vykoná bicepsový zdvih. Následne vyššie uvedené vykonajte opačne.

Sed z ľahu a stojka

Muž leží na chrbte na podlahe s pažami natiahnutými k stropu. Partnerka si položí členky do dlaní partnera a zaujme vzpor na partnerových členkoch. Partner  prejde do sedu a zdvihne partnerku do stoja na rukách. Jej telo tým vytvorí obrátené písmeno L. Partner sa vracia späť na podlahu, pričom obaja záujmu počiatočnú polohu.

Zadné kľuky a most

Žena si ľahne na chrbát, pričom nohy si pokrčí do pravého uhla. Muž sa oprie rukami (chrbtom k žene) o ženine kolená a spustí sa do polohy, v ktorej bude mať v kolenách uhol 90 °. Následne žena zdvíha a spúšťa boky bez dotyku podlahy a muž krčí paže pod 90 ° a vracia sa späť do východiskovej pozície.  

Dvojité kľuky

Muž leží na chrbte, pričom paže má natiahnuté v predpažení. Žena sa postaví za hlavu muža a položí svoje dlane pri jeho chodidlá a svoje chodidlá položí do mužových dlaní. Následne muž vykonáva tlaky na hrudník a žena kľuky.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

3 najväčšie mýty, ktoré panujú o cvičení vo fitcentre3 najväčšie mýty, ktoré panujú o cvičení vo fitcentre

S cvičením s činkami má ešte stále veľa žien problémy. Kolujú totižto rôzne mýty, ktoré im naháňajú strach. 

 

Dvíhanie bedier na fitlopteDvíhanie bedier na fitlopte

Tento cvik je veľmi vhodný pre každého, kto si chce posilniť a vyformovať sedacie svaly. 

 

Unožovanie v stoji pre sexi stehnáUnožovanie pre sexi stehná

Pri precvičovaní nôh je veľmi dôležité posilniť všetky časti, pretože každá má svoju úlohu a spoločne tvoria komplex. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréning vo dvojici

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.