Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Ako vylepšiť svoju kondičku?

Ak máte sedavé zamestnanie a často zažívate stres, tak nebuďte prekvapení, že vaša kondička nie je v najlepšej forme. Lepšia kondička nepredstavuje iba fyzickú kondíciu spojenú s výdržou tela, ale aj celkovú pohybovú prípravu spojenú so zdravou životosprávou, ktoré vám zabezpečia, že sa budete cítiť fit a vo forme. 

Ako vylepšiť svoju kondičku?
19. SEP 2014

Dobrá kondička sa nedá získať zo dňa na deň, a preto treba mať trpezlivosť a stanoviť si dosiahnuteľné ciele. Následne je vhodné vytvoriť si vhodný tréningový a stravovací program. Ak s týmito vecami zatiaľ nemáte skúsenosti je vždy lepšie sa obrátiť na odborníka.

Odporúčame prečítať: 3 zlaté pravidlá, ako čo najskôr získať stretenú kondíciu

Cvičiť by ste mali minimálne trikrát do týždňa. Veľmi vhodnou formou cvičenia na budovanie kondície je plávanie a behanie (pričom je dôležité striedať šprinty s klusavým pohybom).

Zlepšite si kondíciu tabata tréningom

Ide o tréning v trvaní 4 minút, pričom sa strieda maximálna frekvencia pohybu po dobu 20 sekúnd s odpočinkovou frekvenciou pohybu po dobu 10 sekúnd. Na precvičenie celého tela je vhodné vykonať 4 tabaty, pričom v každej okrem prvej (tá slúži na rozohriatie) budete striedať dva cviky.

  • jumping jacks
  • drepy a výpady
  • skracovačky a angličáky
  • kľuky a plank

Ak si vyberiete čokoľvek, vždy sa snažte to s cvičením nepreháňať. Vždy začínajte od najľahšej alternatívy a postupne záťaž zvyšujte. Pomôže vám to dlhodobo si udržať motiváciu, cvičenie bude bezpečné a výsledky pre vás citeľné a pre okolie viditeľné. 

Odporúčame prečítať: Tabata tréning zaručí lepšiu kondíciu a postavu


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako vylepšiť svoju kondičku?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.