Dostaň sa do formy po lete s FEMINI VÝZVOU!

Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!

Mirka

Ste dlhodobo vystavení stresu? Potrebujete si fyzicky aj psychicky oddýchnuť a nemáte čas ani chuť na aktívnu športovú aktivitu? Ak ste si na všetky otázky odpovedali áno, tak čítajte ďalej.

Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!
30. SEP 2012

Potrebujete sa odbremeniť od stresu a fyzicky si oddýchnuť? Potom je pre vás tým pravým orechovým wellness joga, ktorá spája charakteristické prvky wellness a jogy, čím zaručuje fyzický i psychický oddych. Mimochodom, tieto dva často používané pojmy si vysvetlíme osobitne.   

Wellness joga = wellness + joga

Čo si predstavujete pod pojmom wellness? Určite ho spájate s pocitmi pohody, radosti a vyrovnanosti. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je wellness: „Stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody, nepredstavuje len neprítomnosť choroby alebo chyby“. Ak by sme chceli vytvoriť jednoduchú definíciu wellness, mohla by znieť takto: „Wellness je spôsob alebo proces, ktorého cieľom je úsilie o maximalizáciu svojho vlastného potenciálu. Ide o cielenú snahu zlepšiť svoj život vo všetkých aspektoch – fyzickom, psychickom, sociálnom i duchovnom, pretože všetky vplývajú na fungovanie človeka a vedú k spokojnosti so sebou samým a šťastnému životu.  

Dostávame sa k druhému dôležitému pojmu, ktorým je joga. Podstata jogy je založená na tom, že ak chce človek žiť v harmónii so sebou samým a životným prostredím, musí dosiahnuť zjednotenie tela, duše a mysle. Joga sa snaží o dosiahnutie harmónie prostredníctvom asán, dýchania a meditácie. Asány alebo pozície v joge sa sústreďujú na rozvoj fyzickej stránky človeka. Mentálne zdravie upevňujú meditácie a dýchacie techniky.

Čo je teda wellness joga?

Wellness joga vychádza z poznania, že vnútorná rovnováha je kľúčom k šťastnému životu. Dôležité je, aby človek pochopil svoje vlastné telo, jeho limity i možnosti. Wellness joga je akýmsi kľúčom, ktorý pomáha jednotlivcovi spoznať anatómiu svojho tela a jeho potreby. Je cestou k slobode pohybu, pretože prostredníctvom jednotlivých pohybov sa jemne naťahuje spojivové tkanivo, ktoré sa nachádza v oblasti kĺbov. Ak človek dosiahne cieľ, teda spozná svoju fyzickú stránku, toto poznanie ho povedie k celkovej harmónii, ktorou je v joge vyváženosť medzi telom, dušou a mysľou.

Tento typ jogy je vhodný takmer pre všetkých. Avšak odporúča sa najmä tým, ktorí sú dlhodobo vystavení stresu a napätiu. Wellness joga napomáha efektívne zvládať stres. Je cestou k získaniu fyzickej a psychickej pohody. Je pravda, že proti stresu môžeme bojovať viacerými spôsobmi. Sú nimi pohybová aktivita resp. výkon, rovnako ako wellness procedúra v podobe relaxačnej masáže alebo sauny. Ak však nemáte chuť pravidelne športovať alebo si dopriať wellness procedúru, balíčkom 2 v 1 je pohodová wellness joga, kde si oddýchnete a načerpáte pozitívnu energiu.  


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3377
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.