Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako zmeníte problémové oblasti na výstavné partie?

Ženy vždy hľadajú spôsob, ako zhodiť telesný tuk a ako spevniť určitú oblasť. 

Cviky, pomocou ktorých zmeníte vaše problémové oblasti na výstavné partie
29. MAR 2016

Majú na to dobrý dôvod, pretože väčšia časť tuku sa im ukladá od pása nadol. Preto, že rodia deti, príroda im dáva tuk ako energiu aj pre plod počas tehotenstva. Avšak ani horná časť tela často nie je taká, ako by si predstavovali. Pre obidva prípady je tu riešenie – posilňovanie so záťažami.

Ramená, ktoré vyzerajú dobre v tričku bez rukávov

Ak máte veľa tuku, nebude tieto svaly vidieť. Zbavte sa telesného tuku zvýšením počtu kardio tréningov. Stravujte sa zdravo – držte sa nízkotučných a neupravovaných jedál, chudého mäsa, zeleniny a v dopolodňajších hodinách aj ovocia.

Vaše ramená sa vytvarujú tak, že pridáte na trup čistú svalovú hmotu. Skúste zvýšiť váhy a ubrať opakovania na 6 až 8, robte niekoľko sérií tricepsových extenzií a benčpressov úzkym hmatom na tricepsy, a pestrý výber bicepsových zdvihov.

Napohľad štíhle boky

Vytvarujte si sedacie svaly a spáľte nadbytočný tuk, čím získate ilúziu štíhlych bokov. Pekné zaoblený zadok budujú cviky, ako napríklad výpady, obrátené výpady, výstupy so záťažou a drepy.

Štíhly pás

Spáľte kalórie a robte cviky na brucho kvôli vytvarovaniu a spevneniu brušných svalov. Pokiaľ máte ideálne množstvo tuku, skúste sa kvôli vytvoreniu ilúzie užšieho pásu zamerať na svaly hrudníka, chrbta a ramien. Dobrými cvikmi na rozšírenie ramien sú tlaky nad hlavu a upažovanie s jednoručkami.

Tvarované a pevné nohy

Robte kardio na spálenie tuku a tvarovanie dolnej polovice tela. Činnosti ako beh do svahu, chôdza po schodoch alebo jazda na kolieskových korčuliach spaľujú kalórie a vypracujú sedacie svaly, hamstringy, kvadricepsy aj lýtka. Každú túto partiu môžete tiež precvičiť v posilňovni pomocou drepov, legpressu, zakopávaním, výpadmi a výponmi na špičkách.

Ploché bruško

Opäť jednoduchá rada – zbavte sa nejakého tuku! Na spevnenie brucha a zlepšenie držania tela používajte špecifické cviky. Na spodnú časť brucha vykonávajte obrátené skracovačky. Nesprávne držanie tela a skrčené ramená môžu spôsobovať vyčnievanie bruška. Upažovanie v predklone posilňuje zadné delty a môže pôsobiť proti stuhnutým prsným svalom, takže vlastne zlepšuje postoj.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako zostaviť tréningový plán v posilňovni pre začiatočníkovAko zostaviť tréningový plán v posilňovni pre začiatočníkov

Je veľmi dobré, ak sa zaujímate o problémy spojené so začiatočnou fázou posilňovania.

 

Prečo z tréningu nevynechať cviky na ramenáPrečo z tréningu nevynechať cviky na ramená

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že základom tréningu rúk je iba precvičovanie bicepsov a tricepsov. 

 

10 cvikov s vlastnou váhou na účinné schudnutie10 cvikov s vlastnou váhou na účinné schudnutie

Pevnejšie a zdravšie telo vám bez problémov zabezpečí cvičenie s vlastnou váhou tela – bez používania posilňovacích strojov alebo činiek. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako zmeníte problémové oblasti na výstavné partie?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články