Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Charles Poliquin: Svetoznámy expert na zvyšovanie výkonu i výživu

Mirka

Na oblasť výživy sa pozerá komplexne a metodológia jeho tréningov nemá konkurenciu. Jeho odporúčaniami sa riadia svetoznámi športovci i olympijské tímy. 

Charles Poliquin: Svetoznámy expert na zvyšovanie výkonu i výživu
11. DEC 2014

Vďaka jeho tréningom siahli na cenné kovy mnohí športovci vo viacerých športových disciplínach: Dwight Phillips (skok do diaľky), Christ Pronger (hokej), Adam Nelson (vrh guľou) a ďalší.

Takto to celé začalo

Poliquin sa narodil v kanadskej Ottawe. Chcete vedieť, ako sa k športu dostal? Je to naozaj zaujímavý príbeh, ktorý hovorí o tom, že Poliquinovi už ako mladému chlapcovi nechýbalo nadšenie pre pohyb, veľké odhodlanie a túžba ísť za svojím cieľom. Charles bol vychovávaný v katolíckej viere. Každú nedeľu chodil do kostola. Lenže ako štrnásťročného ho bohoslužby začali nudiť, a tak jednoducho zašiel do knižnice. Učarovali mu knihy venované pohybu a hlavne silovému tréningu.

Bez Poliquina by silový tréning bol len ťažko tam, kde je teraz

Po absolvovaní štúdia začal Poliquin pôsobiť ako fitnes tréner. Zaujímavé sú jeho tréningové teórie, metódy a postoje, ktoré do oblasti fitnes priniesli úplne nový vietor. Jedného zo školení pod taktovkou Poliquina, ktoré sa uskutočnilo v Toronte, sa zúčastnil aj odborník na výživu a osobný tréner Dušan Plichta. Prečo si vybral práve jeho? „Poliquina som si zvolil kvôli odporúčaniam zo Slovenského silového inštitútu, pretože sa na problém životosprávy pozerá komplexne a ako prvý vo svojej oblasti začal riešiť hormonálnu rovnováhu ako cestu k optimálnemu zdraviu a vysokému výkonu. Zároveň som si z viacerých relevantných zdrojov zistil, že jeho metodológia je v rámci trénerstva a silového tréningu považovaná za špičku, podľa ktorej sa riadia nielen olympijské tímy, ale aj ľudia z iných oblast, ako je priamo silový tréning,“ hovorí Dušan Plichta.

Odporúčame prečítať: Tiffany Rothe: Boduje s krátkymi programami na ženské partie

Poliquinove tréningové metódy, postupy, názory a odporúčania boli a stále sú publikované v známych časopisoch zameraných na šport a cvičenie. Je autorom viacerých kníh, ako napríklad The Poliquin Principles: Successful Methods for Strenght and Mass Development, Modern Trends in Strenght Training: Volume 1, Sets and Reps a ďalšie.

Známa je aj organizácia Poliquin GroupTM, ktorú založil sám Poliquin. Jej cieľom je vychovávať špičkových fitnes trénerov, ktorí sa budú špecializovať na oblasť silového tréningu a výživy. Veľa zaujímavých informácií z tejto oblasti sa dozviete na stránkach www.poliquingroup.com/

Biosignature v Toronte

Aké „pikošky“ si odniesol Dušan Plichta zo školenia v Toronte? Je ich veľa, za všetky vyberáme aspoň dve. „Charles hlása teóriu, že sacharidy v našej strave si musíme skutočne zaslúžiť poctivým tréningom a istým zadosťučinením. Svojim atlétom tak sľubuje voľné soboty, ale až keď sa dostanú pod desaťpercentnú hranicu tuku, ani o desatinu viac. Potom sa iba smeje, keď sú schopní zjesť aj desať palaciniek, zapiť ich sladkými zmrzlinovými nápojmi a celé to zopakovať aj päťkrát denne. Našťastie, je to maximálne jeden deň v týždni a pri vysokých tréningových dávkach a disciplíne nastáva žiadaná hormonálna odpoveď organizmu. Po návrate do normálu majú atléti ešte o pol percenta tuku menej,“ prezrádza osobný tréner.

Ďalej hovorí, že bol doslova fascinovaný z toho, ako Charles rozpráva o svojich stretnutiach s najlepšími vedcami na svetových konferenciách, ktorých pozýva na večere či obedy a pýta sa ich iba dve otázky. Konkrétne, čo najlepšie sa za posledný rok naučili a či je ich riešenie patentované, alebo akceptované komunitou. „Takto sa vraj ako prvý často dostal k inovatívnemu patentu, ktorým vysoko pozdvihol kvalitu svojich výrobkov a je neustále krok pred konkurenciou,“ dopĺňa Dušan Plichta.

Ako správne robiť dumbbell flyes? Učte sa od Poliquina

Zdroj video: www.yotube.com
Zdroj foto: https://www.facebook.com/charles.poliquin.528

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Charles Poliquin: Svetoznámy expert na zvyšovanie výkonu i výživu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.