Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Ako odolávam pokušeniam? Niekedy zlyhám!

Evelyn

Už dva mesiace idem stále tvrdo za svojím cieľom – za 6 mesiacov chcem schudnúť 20 kg. 

Ako odolávam pokušeniam? Niekedy zlyhám!
28. JUN 2016

Strava je predsa len niekedy problém

Napriek tomu, že zatiaľ ide všetko podľa plánu a chudnúť sa mi darí, najväčší problém mi robí strava. Najnáročnejšie to bolo najmä na začiatku, keď som sa musela naozaj zapierať. V súčasnosti je to už celkom v poriadku. Samozrejme, aj teraz ma chytí neovládateľná chuť na niečo sladké alebo na pizzu, ale už sa viem kontrolovať.

Skoro všetko preč    

Keď som prestúpila na nový, racionálny režim, všetky sladkosti, nezdravé veci a pokušenia museli ísť preč. Keďže môj priateľ nechudne, bohužiaľ, sladkosti som nemohla z domu vyhádzať úplne. Dala som ich mimo svojho dohľadu, do jednej škatule, ku ktorej bežne nemám prístup, takže ju nevidím a nepokúša ma. S pečivom až taký problém nebol, hoci sprvu som sa musela veľmi držať, aby som odolala chrumkavej pizzi. Teraz mi to už tak nevadí a pečivo nemusím vôbec skrývať. S tou pizzou je však stále problém, a keď si ju dá priateľ priniesť, robí mi hrozné chute.

Úplné tabu    

Ak chcem do pol roka schudnúť 20 kg, musím ísť za svojím cieľom naozaj tvrdo. Preto sú niektoré veci pre mňa úplné tabu. Aj keby som mala bláznivú chuť na niečo nezdravé, zo všetkých síl sa snažím odolať. Keď sa to už naozaj nedá, snažím sa hľadať zdravšie varianty. Tréner Jaro Figura z Body Energy Clubu mi veľmi nedovolí jesť ani kokosovú múčku a banány, pretože tieto potraviny nie sú nízkokalorické a môžem ich jesť len výnimočne.

Keď to už nezvládam?

Keď sa moje chute už naozaj nedajú ovládať a je to doslova neznesiteľné, dám si len maličký kúsok toho, na čo mám veľkú chuť. Zatiaľ som to urobila len dvakrát, pretože tie výčitky svedomia sú hrozné. Keď som to urobila naposledy, cítila som sa veľmi zle. Mala som pocit, ako keby som urobila niečo veľmi zlé nielen sebe a svojmu telu, ale všetkým, ktorí ma podporujú v mojom cieli. Pomyslela som si na všetku drinu v posilňovni a veľmi dlho som si vyčítala, že som sa neudržala. Zažiť takéto výčitky bola nakoniec aj užitočná skúsenosť, pretože keď je zle, vždy si spomeniem na to obviňovanie, ktoré mnou otriasalo, keď som sa naposledy neudržala. Potom sa snažím chuť na maškrtenie nejako ustáť. Ak to naozaj nejde, radšej hľadám zdravšie varianty, ako zjesť nejakú hlúposť.

Jeden tip na zdravý recept

Našla som skvelý recept na kakaový korpus, ktorý síce nie je veľmi nízkokalorický, ale v takýchto situáciách je vhodným riešením. Potrebujete len 100 % kvalitné kakao, biely jogurt, vajíčko, ktoré spolu zmiešate, dáte do rúry a vyjde vám veľmi chutný korpus. Na to potriete tvaroh a zdravý dezert je hotový.  

Chceš vedieť viac o tom, ako sa stravovať a cvičiť? Navštív sekciu Schudni s Evelyn!

evelyn nl i


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako odolávam pokušeniam? Niekedy zlyhám!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.