Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Zumbatomic - zábava a pohyb pre deti v jednom

Mirka

ZUMBA priniesla radosť z pohybu mnoho dospelákom, ktorí ju prijali za súčasť svojho životného štýlu. Ale "Zumbisti" mysleli aj na deti. Pozor, prichádza ZUMBATOMIC, cvičenie ktorému podľahnú určite všetky decká.

zumba
11. AUG 2011

Motivovať deti k pohybu je čoraz ťažšie. Športovým aktivitám konkurujú zábavné a napínavé počítačové hry. Deti uprednostňujú zábavky mobilného telefónu, pohodlie vlastnej detskej izby alebo leňošenie pred televíznou obrazovkou. K nedostatku pohybu sa pridružujú zlé stravovacie návyky podporované bufetmi s rýchlym občerstvením. Výsledkom je zvyšujúci sa počet detí trpiacich nadváhou, obezitou a zdravotnými ťažkosťami.

Ale nebuďme pesimisti. Netreba sa vzdávať!

Rozpohybujme deti prostredníctvom ZUMBATOMIC

Narastajúci trend celosvetovej lenivosti, ľahostajnosti a celkovej pasivity detí k pohybu a zdraviu, si uvedomil tím zoskupený okolo ZUMBA Fitness. Skupina si predsavzala vytvoriť cvičenie pre deti vychádzajúce z konceptu samotnej ZUMBY. Jednotlivé cviky „dospeláckej“ ZUMBY boli postupne prispôsobené deťom a zakotvené v koncepcii ZUMBATOMIC.

Jednoduchosť prevedenia a ľahká zapamätateľnosť sú kritéria, ktoré spĺňa každý jeden cvik zostavy ZUMBATOMIC. Tvorcovia usilovnou prácou docielili, že cvičenie sa pre deti stalo zábavným, motivujúcim a zdravým. Okrem toho ZUMBATOMIC dodržiava ďalšie podmienky efektívnej športovej aktivity – je zaujímavé,  hravou formou vzdeláva a vedie k zdravému životnému štýlu.

ZUMBATOMIC v sebe ukrýva príbeh, poznáte ho?

Záujem detí vzbudili tvorcovia príbehom o vedcovi, ktorý sa volal Tomic. Tomic sa rozhodol na svojej životnej púti hľadať recept na šťastný život. Verte, či nie, nakoniec sa mu ho podarilo nájsť. Cestičkou k šťastiu pána Tomica sa stala hudba, tanec a cvičenie spojené v koncepte ZUMBATOMIC.

Čo je ZUMBATOMIC?

ZUMBATOMIC je zábavné cvičenie vychádzajúce z princípov ZUMBA Fitness vhodné pre deti od štyroch do dvanástich rokov. Hudba je starostlivo vyberaná a prispôsobená deťom. Obsahuje štýly, ktorými sú hip-hop, salsa,  rumba a mnohé ďalšie.

Cvičenie založené na geniálnom spojení hudby a tanca vedie najmenších k zdravému životnému štýlu. Podporuje v deťoch zmysel pre tímovú prácu, rozvíja zodpovednosť, koordináciu a disciplínu. V deťoch podnecuje tvorivosť a prospieva pamäti.

Tvorcovia odporúčajú rozdeliť deti do dvoch skupín – LITTLE STARZ (4 až 7 rokov) a BIG STARZ (8 až 12 rokov). Hodina BIG STARZ trvá 60 minút, LITTLE STARZ asi 45 minút. V rámci lekcie sa inštruktor spolu s deťmi venuje cvičeniu, hrám a ďalším zaujímavým aktivitám.

Výhody cvičenia ZUMBATOMIC

  • cvičenie dodáva pozitívnu energiu, je zábavné a motivujúce,
  • učí deti spájať základné tanečné prvky s rytmami hudby, čím podporuje pohybovú zdatnosť, kreativitu a pamäťové schopnosti,
  • zlepšuje koordináciu pohybov, zrýchľuje metabolizmus a zvyšuje sebadôveru dieťaťa,
  • disciplínu a zmysel pre tímovú prácu treba v deťoch rozvíjať od útleho veku – jednou z možností je ZUMBATOMIC,
  • pravidelné navštevovanie lekcií buduje u detí zodpovednosť,
  • zlepšuje celkovú sústredenosť na vykonávanie bežných aktivít napr. učenie, plnenie domácich povinností.

Čo deti potrebujú na hodine ZUMBATOMIC?

Vybavenie detí na hodinu ZUMBATOMIC je podobné ako u dospelých na lekciu ZUMBY. Deti sa pri cvičení spotia, preto sa im zíde malý praktický uterák. Na doplnenie tekutín poslúži voda v plastovej fľaši. Oblečenie by malo byť pohodlné. Dôležité je, aby sa dieťa cítilo v odeve sebavedomo a príjemne.

ZUMBATOMIC sa cvičí prevažne v halách alebo telocvičniach, preto sú povinnou súčasťou výbavy tenisky na prezutie. V skupine je podporovaný tímový duch. Deti by nemali medzi sebou súťažiť, ale vzájomne sa podporovať. Lekcie si nevyžadujú žiadne kostýmy ani make-up.

Ak chcete, aby lekcie ZUMBATOMIC boli pre dieťa prínosom vo všetkých smeroch, predplaťte mu lekcie u certifikovaného inštruktora ZUMBATOMIC.

Vieme si predstaviť, že by deti privítali takúto formu cvičenia aj na svojich hodinách telesnej výchovy. Pretože ZUMBATOMIC spája pohyb a zábavu! Čo myslíte?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zumbatomic - zábava a pohyb pre deti v jednom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.