Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Veľké fitko v malom meste

Jana Šimkovičová

V malom meste sa zrodilo profesionálne fitness štúdio, ktoré jeho majiteľa, pána Vladimíra Tabaku stálo vyše 300 tisíc eur. Hovorí, že Vranov si také štúdio zaslúži, pretože Vranovčania cvičia a chcú cvičiť.

Veľké fitko v malom meste
18. SEP 2012

Začnime tým, kde sa vzalo také profesionálne fitness štúdio vo Vranove nad Topľou?

Ja som niekedy dávno cvičil a táto téma má vždy zaujímala. Vo Vranove je aj veľa ľudí, ktorí cvičia. V roku 2003 som sa rozhodol, že zriadime fitko. Vybudovanie fitness centra trvalo nejaké roky. Tým, že z terajších priestorov bol predtým sklad. Ale hlavne sme dlho hľadali niekoho, kto nám ho zariadi v rámci určitej kvality. A prečo Vranov nie? Myslím, že si ho zaslúži. Máme tu futbalistov, boxeristov a kopec ľudí, ktorí chcú cvičiť.

Aký bol štart fitka?

Otvorenie štúdia, Fitness Patriot sme stanovili na určitý dátum, ktorý sme nakoniec z dôvodov, ktoré sme nedokázali ovplyvniť nesplnili. Bolo nám ľúto, že sme našich vtedy potenciálnych zakáznikov zaviedli, tým že sme neotvorili načas. Chceli sme sa ospravedlniť, a preto sme dali ľuďom prvý mesiac a pol úplne zdarma. Zákazníci neplatili nič.

patriot

Keď sa vrátim k úplným začiatkom, ešte pred otvorením, ako najdôležitejšie nám vtedy prišlo vybrať správne a kvalitné stroje. Pri výbere dodávateľa sme oslovili asi sedem alebo osem firiem. Nakoniec sme sa rozhodli pre určitú značku. Myslím, že jednu z najdrahších na trhu. Asi preto nás cena „zabila“. A niekoľkonásobne :)

Prečo ste išli tak drahou cestou?

Povedali sme si však, že ak už niečo robiť tak poriadne. Nech to ma úroveň. Naše fitko sa stalo zároveň aj predvádzaciou miestnosťou pre fitness stroje danej značky. Momentálne máme vyše 54 strojov. Keď sa na fitko prišli pozrieť majitelia firmy, ktorí stroje vyrábajú, boli veľmi spokojní. Väčšinou idú cestou franchisingu, pretože stroje sú naozaj drahé. My sme tuším tretí na Slovensku, kto si od nich stroje priamo kúpil a vybavil nimi celé fitness štúdio.

Ako sa uživí takéto fitko?

Finančne je to veľmi náročné. Ceny vstupov a poradenstva sú prispôsobené malému mestu. Na druhej strane sú tu nemalé náklady.

patriot i

Plus je tu ešte počiatočná investícia. Koľko stálo vybudovanie fitka?

Stroje, jednoručky, skrátka celé vybavenie stálo okolo 300 tisíc EUR. A potom som to už prestal počítať.

Zaváňa to dobročinou akciou. Alebo je v tom reálny biznis?

Ak by som mal hodnotiť samotné fitko, či zarába alebo nezarába, tak to len velmi ťažko. Sú mesiace lepšie, potom horšie. Zase musím brať do úvahy, že fitness štúdo podboruje chod hotela, ktorého je súčasťou. Aj preto sa ťažie rátajú náklady a príjmy. Pretože to nie je samostatný podnik. Ja to od začiatku vnímam ako službu, z ktorej neočákavam návratnosť. Teda tej počiatočnej investície.

Vo Vranove už existuje pár fitiek, ktoré sú tu dlhšie a majú svoju stálu klientelu.´Nebáli ste sa, že budete mať núdzu o klientov?

Dlho sme rozmýšľali, či vybudovať daľšie fitko vo Vranove. A v akom štýle. Nakoniec sme sa rozhodli, že do toho pôjdeme. A to aj napriek tomu, že Vranov už nejaké fitness centrá má. Ale nechceme vstupovať medzi konkurenciu. Myslím, že sa dostatočne odlišujeme a oslovujeme inú klientelu.

V čom sa odlišujete?

V prvom rade máme komplexnú výbavu strojov a pomôcok na cvičenie pre všetky vekové kategórie. Čiže pre ľudí od 16 rokov, pričom navštevovať naše fitko môžu aj vekovo mladší ale za doprovodu dospelého. Horná hranica nie je obmedzená :) Máme tu klientov, ktorí majú nad 70 rokov a stále vládzu.

Pravidlá platia pre všetkých rovnako, nikto nie je ničím, ani nikým obmedzovaný. Práve to bol ten dôležitý moment pri rozhodovaní, prečo sme naše fitko chceli otvoriť. Niektoré miestne posilňovne nevychádzajú v ústrety úplne všetkým. Ale nerád by som hodnotil konkurenciu. Takou ďalšiou výhodou je aj to, že sme otvorení denne, od rána do večera. Aby som nezabudol, horné poschodie tvorí kardio časť, ktorú si obľúbili a využívajú hlavne ženy.

Ako je to s Vami a s fitness?

Fitko je moja sdrdcovka, hoci v súkromí ho využívam zriedkavo. Žiaľ mám zdravotný problém. Skúsil som parkrát cvičiť v posilňovni, ale už nemôžem.

Cvičte brucho správne a efektívne


Cviky na sexi pevný zadokDISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Veľké fitko v malom meste

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.