Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ste po pôrode? Vráťte svoje telo do pôvodnej podoby Pilatesom!

Mirka

Ste po pôrode a potrebujete sa dostať do formy? Ponúkame vám riešenie v podobe Pilatesu. Pripájame aj tri jednoduché cviky!

http://foter.com/img/photo/64/carolyn-4_l.jpg
19. APR 2012

Príchod malého ukričaného človiečika je v živote ženy najvzácnejším darom. Popri tom ako si zvykáme na svoje bábätko, snažíme sa dostať do pôvodného (prípadne ešte lepšieho) stavu i svoje telo. Existuje ideálny spôsob, ako si želania splniť. Vyskúšajte Pilates, ktorý je súčasťou cvičebných programov desiatky rokov a teší sa veľkej popularite.

Pilates tréning formuje svalstvo, vytrvalosť a celkovú flexibilitu

Pilates okrem pozitívnych účinkov na fyzickú stránku človeka ovplyvňuje aj psychiku. Prináša chvíľky relaxácie a hľadania skutočnej vnútornej harmónie. Skvelou správou je, že Pilates je vhodný pre tehotné ženy a mamičky po pôrode.

Celosvetový fenomén, ktorým Pilates jednoznačne je, sa sústreďuje na rozvoj centra sily. Centrum sily zohráva kľúčovú úlohu pri správnom držaní tela, zdraví chrbtice, ale aj fungovaní jednotlivých vnútorných orgánov. Mamičky po pôrode najčastejšie trápi oblasť bruška, zadku a stehien. Hlásia sa bolesti krížov, chrbtice, celulitída a strie. Úžasné je, že prostredníctvom Pilatesu možno riešiť všetky uvedené ťažkosti žien po pôrode. Je dôležité, aby sa matky starali o svoje telo cvičením a zachovali si tento dobrý zvyk po celý život.

Kedy je možné začať cvičiť Pilates? Ženy môžu po konzultácii s lekárom začať s Pilatesom už šesť týždňov po pôrode. Po cisárskom reze je doba rekonvalescencie dlhšia, spravidla osem až dvanásť týždňov. Začína sa relaxačnými cvičeniami Pilates a cvikmi určenými pre posilnenie panvového dňa. Pilates je vysoko flexibilným druhom cvičenia, ktoré sa jednoducho prispôsobuje požiadavkám mamičiek. Prioritne sa môžete zamerať na posilňovanie a formovanie telesných partií, ktoré vás najviac trápia.

Zacvičte si s nami Pilates po pôrode!

Pravidelným cvičením Pilatesu po pôrode posilníte najmä oblasť panvy, bruška a chrbtice, ktoré boli počas tehotenstva vystavené záťaži. Dostanete sa do kondície, získate skvelú postavu a budete sa cítiť psychicky fit. Pre inšpiráciu vám ponúkame tri cviky, ktorými môžete odštartovať „kariéru“ Pilatesu.

Cvik číslo 1

Sadnite si do tureckého sedu a tlačte panvu do podložky. Chrbát je vystretý. S nádychom zodvihnite ľavú ruku nahor a ťahajte ju smerom doprava. Pravá ruka slúži ako opora, je mierne pokrčená dlaňou na podložke. S výdychom sa vráťte do pôvodnej polohy. Opakujte päťkrát do každej strany. Následne položte čelo na ľavé koleno, rukami objímte ľavú končatinu. Chrbát tlačte smerom ku podlahe. Vydržte po dobu niekoľkých nadýchnutí. Postup opakujte aj na druhú stranu.

Cvik číslo 2

Ľahnite si na podložku chrbtom. Ruky sú na podložke položené tak, že pripomínajú tvar písmena U. Pomaly zodvihnite pravú nohu, koleno jemne tlačte k hrudníku a preložte ju do ľavej strany. Ideálne je ak sa koleno dotkne zeme. Ramená sú na podložke. Vydržte po obdobie aspoň piatich nádychov. Opakujte do druhej strany. Cvik vykonajte päťkrát do každej strany.

Cvik číslo 3

Tretí cvik v poradí sa vykonáva v ľahu na bruchu. Ruky sú pod čelom a lakte smerujú do strany. S nádychom zodvihnite pravú nohu tak, že špička je prepnutá. Ľavú nohu tlačte do podložky. S výdychom vráťte do pôvodnej polohy a cvik opakujte na druhú stranu. Počet opakovaní je päť.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ste po pôrode? Vráťte svoje telo do pôvodnej podoby Pilatesom!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.