Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slovenskí inštruktori na scéne: Zdeno Yogi sa snaží odovzdávať ľuďom čo vie

Mia

Tento týždeň sme dali priestor na rozhovor inštruktorovi jogy, ktorého možno poznáte pod menom Zdeno Yogi.

Slovenskí inštruktori na scéne: Zdeno Yogi sa snaží odovzdávať ľuďom čo vie
26. JUN 2012

Ako dlho sa už venuješ športu?

JOGE sa venujem 5 rokov, predtým (a stále) inline korčuľovanie, bicykel, plávanie, turistika, chodenie po lane...

Čo ťa motivovalo stať sa inštruktorom?

Ľudia, s ktorými som cvičieval ma presvedčili, aby som začal učiť a aj kvôli tomu, v akom stave sa nachádza väčšina ľudí – fyzicky aj psychicky. Snažím sa odovzdávať čo viem, pomáhať ľuďom zlepšiť ich fyzicky, emocionálny a duševný stav.

Prečo práve joga?

Pretože joga je úžasná a komplexná. Každý si v nej môže nájsť presne to, čo mu vyhovuje a potrebuje. Či už fyzické cvičenie, zlepšenie zdravia, sily, flexibility alebo aj jogová filozofia, ktorá je ako balzam pre dnešnú konzumnú spoločnosť a stresujúce každodenné prostredie. Pretože od prvej hodiny ma joga úplne pohltila, pretože na sebe som si vyskúšal a overil fungujúce postupy, pretože joga je liečivá a napĺňa ma radosťou, zdravím, šťastím...

zy

Aké boli inštruktorské začiatky?

Keďže som pár hodín odučil skôr než som začal učiť, tak to nebolo až také ťažké. Aj keď na prvých pár hodinách bola prítomná malá tréma, ale tá po krátkej chvíli zmizla. Môžem povedať, že som sa pri vedení lekcii naučil minimálne toľko, ako ked som sa jogu učil a cvičil ja sám.

Kde berieš inšpiráciu pre nové hodiny?

Veľa inšpirácii prichádza z vlastnej praxe, ale takisto sa zúčastňujem lekcii jogy, workshopov, seminárov a sústredení s rôznymi učiteľmi. Najväčšia inšpirácia pre mňa je môj učiteľ jogy Matej Jurenka.

zyi

Kto navštevuje tvoje hodiny?

Zväčša mladí ľudia, ale sú medzi nimi aj ľudia stredného veku. Ľudia, ktorí majú radi jogu, ale aj úplní začiatočníci. Prichádzajú ľudia, ktorí majú radi pohyb, ale aj ľudia, ktorí hľadajú psychický relax. Takisto ľudia, ktorí majú nejaké zdravotné problémy, ale aj takí, ktorí majú jogu ako doplnok k nejakému športu.

Kde precvičuješ? Kam môžu ľudia zájsť na tvoje hodiny?

Precvičujem v centre Fredyho Aiysiho – Yoga Vidyalaya, v Pilates Back Center v Rozadole a tiež mám jogu na Kuchajde pri jazere :) Najlepšie je pozrieť aktuálny rozvrh na mojej stranke http://zdeno-yogi.webnode.sk, resp. sledovat aktuálne informácie o hodinách na mojej facebook stránke http://www.facebook.com/zdeno.yogi.page.

Nejaké športové ciele do budúcnosti?

Športové ciele veľké nemám, ale v joge by som sa veľmi rád zlepšoval, a to nielen v mojej vlastnej praxi, ale aj v tom, čo môžem odovzdávať ďalej ľuďom. Učiť ich, ako správne dýchať, držať telo, hýbať sa, myslieť a pracovať so stresom každodenného života.

Zdroj foto: Zdeno Yogi


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Slovenskí inštruktori na scéne: Zdeno Yogi sa snaží odovzdávať ľuďom čo vie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.