Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Príď sa inšpirovať na kongres Aerobicmania a zapoj sa do súťaže Wanted 2012

Mia

Vo februári sa bude konať veľké kongresové podujatie, kde okrem aerobicu nájdete aj iné zaujímavé formy cvičení. Celá akcia je adresovaná hlavne inštruktorom. O celom podujatí sme sa rozprávali s jej hlavným organizátorom Romanom Ondráškom.

Rozhovor s Romanom Ondráškom o podujatí nielen pre inštruktorov
17. JAN 2012

Roman, opäť chystáte zaujímavý kongres. Povedzte nám o ňom niečo.

Takže 18.2.2012 da bude konať ďalší z kongresov Aerobicmania. Teší nás, že kongresy sú vyhľadávané ako zdroj inšpirácie pre inštruktorov a že sa ich zúčastňujú priaznivci Aerobicu. V programe sa však nenachádzajú iba aerobicové hodiny. Snažíme sa mať komplexný program, preto tu nájdete aj hodiny ako pilates, joga, step aerobic, bosu a ďalšie kondičné cvičenia.

Hlavnými zahraničnými hosťami sú Katia Vasilenko (RUS), ktorá tu už bola v roku 2011 a jej hodiny boli hodnotené veľmi pozitívne. Bude mať celkom 3 lekcie – Dance, Step a taktiež pilates. Na lekciu pilates bude nadväzovať aj nedeľný Workshop Pilates Circuit. Ďalej privítame Davida Stauffera (USA), Orazia Battiata (ITA), Petera Dragoviča (SLO) a mnoho ďalších. Z českých zástupcov vyzdvihnem Lenku Velinskou a Lukáša Kolka. No a tradične bude Slovensko zastupovať Milan Ondruš, ku ktorému sa po minuloročnom víťazstve v našej súťaži Wanted pridala i Kristýna Rúžičková.

Ako prebieha celý kongres?

Celý kongres je predovšetkým o “praxi”, takže sa predovšetkým cvičí, tancuje, posiluje :). V programe, ktorý prebieha súčastne v piatich sálach je na výber z 30tich lekcií. Každá sála je venovaná určitej forme cvičenia (dance aerobic, step, posilňovanie, body&mind, špeciálne programy a prezentácia pomôciek).

Kto každý sa môže akcie zúčastniť?

Kongres je predovšetkým určený pre inštruktorov ako zdroj inšpirácie. Ale je otvorený i všetkým ostaným, len podotýkam, že úroveň a intenzita lekcií je vyššia než vo fitcentrách na komerčných hodinách. Takže nie je vhodný pre začiatočníkoch, ale skôr pre pokročilých cvičiacich.

Je záujem o takéto poudujatie? Využívajú inštruktori takéto možnosti?

Máme veľkú radosť z toho, že o kongresy Aerobicmania záujem je a že inštruktori nielen z Čiech a Slovenska, ale i Poľska, Rakúska, Dánska využívajú tieto možnosti.

Čo môžu inštruktori získať svojou účasťou?

Predovšetkým kopec inšpirácie pre svoje lekcie. Snažíme sa v programe mať zastúpené nielen rôzne formy cvičení, ale aj rôzne štýly. Inštruktori môžu vidieť ako sa učí a vyzerá napríklad Aerobic vo Švédsku, aké sú posilňovacie lekcie v Taliansku, akým smerom sa uberá fitness joga v Dánsku atď. Okrem toho máme vždy pre účastníkov darčeky od partnerov, zaistený pitný režim, bohatú tombolu a certifikát o účasti.

Ako je zastúpené Slovensko?

Tu sa vrátim k jednému z bodov, ktoré som už spomínal. Tradičným zástupcom Slovenska je Milan Ondruš. Máme veľkú radosť z toho, ako vzrástla jeho popularita tu v Čechách ale i na Slovensku po jeho prvom vystúpení na kongrese vo februári 2010.

K nemu sa po víťazstve v našej súťaži WANTED instructor 2011 pridala i Kristýna Rúžičková. Verím, že sa do nového ročníka WANTED instructor 2012 prihlásia i ďalší nádejní a talentovaní inštruktori zo Slovenska :).

Keďže toto nebude prvý ročník, ako hodnotíte uplynulé ročníky?

Hodnotenie akcií je skôr na účastníkoch, nie na organizátoroch. Za nás, ktorí sa na príprave kongresu podieľame, môžem len povedať, že nás po akcii vždy potešia tie krásne a nadšené reakcie účastníkov. Rovnako sme vďační aj za pripomienky a námety. Vždy sa snažíme pre účastníkov pripraviť pestrý program a bohatý servis tak, aby odchádzali maximálne spokojní.

Bude nadchádzajúci ročník v niečom iný?

Tento rok sa bude od predchádzajúcich líšiť predovšetkým tým, že finále súťaže Wanted 2012 bude prebiehať priamo v rámci kongresu. Finalistov súťaže tak môže byť vidno priamo na akcii a všetci ich fanúšikovia ich tam budú môcť podporiť. Pre všetkých finalistov to tak bude ich prvé vystúpenie na kongresovom pódiu v Brne a pevne verím, že nie posledné.

Aké podujatia tohto roku ešte pripravujete, ktoré by mohla navštíviť aj široká verejnosť, nielen inštruktori?

Z ďalších akcií by som rád vyzdvihol dve. Tá prvá sa volá FitFest a bude sa konať 19.5.2012. Ide o akciu kongresového typu, ale určenú pre bežnú verejnosť. Tentokrát bude našim zahraničným hosťom výborný a charismatický Lincoln Bryden (UK), ktorý bude mať tiež v nedeľu workshop Step Aerobic.

Na začiatku leta nás čaká v poradí druhý ročník pobytovej akcie pre inštruktorov i verejnosť. Podujatie sa volá Aerobicmania Summer Camp, opäť s Pawlom Oraczom, Lenkou Velínskou, Milanom Ondrušom a so mnou.

Ďakujeme za príjemný rozhovor :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Príď sa inšpirovať na kongres Aerobicmania a zapoj sa do súťaže Wanted 2012

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.