Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Pilates cviky na ramená prinášajú bleskovú úľavu od bolesti

Mirka

Ramená patria k oblastiam, na ktoré sa pri cvičení zabúda. Zbavte sa bolesti prostredníctvom Pilates cvičení, ktoré vám ponúkame.

cviky na ramena
2. JAN 2012

Ubehlo veľa rokov od doby, keď fyzioterapeut Joseph Pilates prišiel s unikátnymi cvičeniami, ktoré disponujú mnohými pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Princípy Pilatesu sú v rámci cvičenia uplatňované po celom svete a samotné cvičenie sa teší veľkej obľube.

Jednou z mnohých výhod cvičenia je, že sa zameriava na oblasti, ktoré zostávajú pri iných typoch športovej aktivity nepovšimnuté. Jednou z daných oblastí sú ramenné svaly, ktoré dennodenne znášajú obrovskú záťaž. Posilnením ramenných svalov si zlepšíte celkové držanie tela, zamedzíte nepríjemnej bolesti a zlepšíte pohyblivosť ramien. Dosť bolo teórie, dajme sa do cvičenia!

Cvičenie prináša nadšenie, radosť i úľavu od bolesti

Ponúkame vám jednoduché cvičenia, ktoré môžete vykonávať dennodenne doma a niektoré i v práci. Sú určené pre všetkých, ktorí trpia bolesťami ramien v dôsledku zlého držania tela, operácií alebo úrazov. Nezabúdajte na pomalé a sústredené vykonávanie Pilates cvičení s dôrazom na základné princípy Pilatesu.

1. Shoulder Rolls alebo krúženie ramenami je jednoduché a rýchle. Spočíva vo vykonávaní krúživého pohybu ramenami smerom hore, dozadu a späť v počte aspoň 10 opakovaní. Po absolvovaní všetkých opakovaní krúžte ramenami smerom hore a dopredu v rovnakom počte.

2. Neck Rotation alebo krúženie krkom slúži na uvoľnenie napätia krčnej chrbtice a oblasti ramenných svalov. Najprv vykonávajte sústredené krúženie krkom v protismere hodinových ručičiek v počte 10-krát. Potom krúžte opačne s rovnakým počtom opakovaní.

3. Tretie cvičenie sa vykonáva v ľahu na bruchu. Je určené nielen pre oblasť ramien, ale aj chrbta a zadku.V ľahu na bruchu dajte ruky aj nohy mierne od seba. Pričom dlane rúk sú na podložke vedľa tela a hlava je otočená do jednej strany. Najskôr zodvihnite pravú nohu a ľavú ruku. Chvíľu v danej polohe zotrvajte a vráťte sa do východiskovej polohy. Pokračujte ľavou nohou a pravou rukou rovnakým spôsobom. Odporúčame opakovať 10 až 12-krát na každú stranu.

4. Podstata štvrtého cviku je opäť veľmi jednoduchá. Postavte sa a nohy dajte od seba na šírku ramien, ruky sú voľne spustené pri tele. Snažte sa vytiahnuť plecia čo najvyššie. S výdychom sa vráťte do pôvodnej pozície, ramená zatlačte smerom dolu a opakujte.

5. Posledné cvičenie možno vykonávať aj v sede. Spočíva v natiahnutí oboch horných končatín smerom dozadu a ich vytiahnutí smerom hore. Pri cvičení môžete ruky spojiť. Z tejto polohy otáčajte trupom do oboch strán. Myslite na pravidelné dýchanie.

Video tréning na domáce cvičenie, zameraný na posilnenie ramien

Ak nemáte čas alebo možnosť cestovať za cvičením, vhodným riešením sú aj video programy na domáce cvičenie. Jeden z kratších tréningov si môžete vyskúšať podľa nasledujúceho videa.

Tento video tréning je ukážkou z video programu na domáce cvičenie SUPER BODY 2.

V tomto video programe nájdete 16 vysoko intenzívnych HIT tréningov do 30 minút pre intenzívne spaľovanie a rysovanie.

Banner_Super Body 2_1200x600

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Pilates cviky na ramená prinášajú bleskovú úľavu od bolesti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

dr.hanculak@gmail.com
dr.hanculak
 11.11.2018 18:57

Vážená Mirka, chcem Vám podakovat za Vašu trpezlivú a mravenčiu prácu, ktorú na našom Potáli dlhodobo "odvádzate s vysokou odbornostou a svojimi skúsenostami s úctou Jozef Hančulák