Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Niečo malé z výskumu: Prečo treba jesť pomaly

Mia

Rozhodli sme sa sprostredkovať vám rôzne zaujímavosti z oblasti výskumov, ktoré sú spájané s oblasťou zdravého stravovania, pohybu, cvičenia.

zdrave jedenie
21. JUL 2011

Z amerických štatistík vychádza, že priemerný Američan zhltne jedlo za 12 minút. Táto rýchlosť však môže byť príčinou prejedania sa. "Na to, aby žalúdok oznámil mozgu, že už má dosť, potrebuje asi 20 minút," - konštatuje doktor Thomas Walden z Pensylvánskej univerzity v USA.

"Keď však obed "sfúkneme" behom desiatich minút, neposkytneme tak telu dostatok času, že už nemá hlad." Doktor Walden a jeho kolegovia zmerali v rámci svojich výskumov u skupiny žien čas, za aký zjedli svoje kontrolné jedlo. Potom im povedali, aby si brali menšie sústa, žuvali pomalšie a medzi jednotlivými sústami odkladali príbory. Žena, ktorá jedla najpomalšie a čas jedenia tak predĺžila o 4 minúty, schudla za 28 týždňov najviac.

Pokiaľ večeriate pomalšie, zjete oveľa menej jedla a denne takto vyradíte 300 až 500 kalórií. Za týždeň môžete schudnúť štvrť až pol kilogramu. Po troch až piatich  mesiacoch môžete zhodiť päť kilogramov. A to zdravým spôsobom!

Zdroj: Umenie zdravo žiť, Katarína Horáková


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Niečo malé z výskumu: Prečo treba jesť pomaly

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.