Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Napumpujte svoje telo skupinovým cvičením Body Pump Fx

Mirka

Tvorcovia cvičenia Body Pump Fx skombinovali to najlepšie zo silového tréningu a kardio aktivít. Výsledkom je motivujúce cvičenie, ktoré prináša ohromné výsledky!

Napumpujte svoje telo novým skupinových cvičením Body Pump Fx
13. NOV 2012

Najdokonalejším spojením je kombinácia kardio aktivít so silovým tréningom pod dohľadom skúseného inštruktora, motivujúcej hudbe, ktoré sa cvičí v skupine. Týmto mottom sa riadili aj tvorcovia novinky z radu skupinových cviční Body Pump Fx.

V čom je Body Pump odlišné?

Body Pump Fx je jedinečné cvičenie, ktoré využíva nástroj v podobe nakladacej činky, ale aj tradičné drepy, výpady, tlaky či zdvihy, ktoré sú zárukou precvičenia celého tela. Napriek tomu, že sa pri Pump Fx využíva závažie, ide o kondičné cvičenie, ktoré využíva jednoduché choreografie zakomponované do motivujúcej hudby. Výsledkom kombinácie silového tréningu a kardio aktivity je dôkladné precvičenie všetkých svalových skupín i významné kardiovaskulárne výhody. Pump Fx učaruje najmä tým, ktorým príliš nevoňajú aeróbne skupinové aktivity so zložitými choreografiami, a zároveň neradi cvičia sami v posilňovni.

Oproti posilňovaniu vo fitcentre má Pump Fx výhodu, že nemusíte rozmýšľať nad tým, ktoré cvičenie má nasledovať. Všetko vám povie inštruktor. Vo väčšine prípadov platí, že jedna pieseň sa rovná precvičeniu jednej svalovej partie.

Motivácia vám určite chýbať nebude...

Body Pump Fx je motivujúce hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je, že sa cvičí v skupine, kde chce každý dosiahnuť čo najlepší výsledok. Každý z nás chce byť predsa medzi najlepšími, však?

Čo poviete na motiváciu v podobe závažia na nakladacej činke? Určite, pretože ťažšie závažia sú dôkazom toho, že napredujete, stávate sa lepšími. Skvelé je, že intenzitu si volí každý cvičiaci sám. V začiatkoch môžete cvičiť s najľahšími závažiami a postupne záťaž pridávať. Väčšinou sú k dispozícii závažia od 0,5 až do 5 kilogramov.

Do tretice je asi najviac motivujúcim faktorom meranie výsledkov. Máme na mysli meranie vašich telesných partií. Dámy potešia stratené centimetre v oblasti problematických ženských partií, mužov zasa rastúci biceps alebo triceps. 

Body Pump Fx si môžete zacvičiť aj v slovenských fitcentrách. Ak vám chýba motivácia, možno pomôže nasledovné video.

Najpodstatnejšie výhody Pump Fx

Výhody cvičenia vychádzajú zo skutočnosti, že ide o kombináciu kardio a silového cvičenia, s využitím kruhového i intervalového tréningu. Medzi hlavné prínosy Body Pump Fx patria:

  • rovnomerné formovanie všetkých svalových skupín
  • odstránenie svalovej dysbalancie
  • cvičenie nezaťažuje kĺby, kosti a ani chrbticu
  • Pump Fx prináša početné výhody kardiovaskulárnemu systému (srdce, krvný obeh i pľúca)
  • choreografie sú jednoduché, poradia si s nimi aj ľudia s problematickou koordináciou
  • zvýšenie svalovej sily a vytrvalosti
  • cvičenie je vhodné aj pre ľudí, ktorí majú bolesti chrbta a tehotné ženy (po konzultácii s lekárom i inštruktorom)
  • cvičenie v skupine je zábavné a motivujúce, navyše ste pod dozorom inštruktora, ktorý vám poskytne kvalitné informácie

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Napumpujte svoje telo skupinovým cvičením Body Pump Fx

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.