Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Na zumbu so stoličkou?

Zumba-party.sk

Predstavte si, že idete na Zumbu. Vezmete si športové oblečenie, tenisky, vodu, uterák a... stoličku!? Zumba fitness predstavuje nový program Zumba Sentao.

zumba sentao
3. FEB 2012

Na Zumbu so stoličkou?

Zumba Sentao. Dynamické, vzrušujúce a efektívne cvičenie. S pomocou stoličky na podporu rovnováhy robia cvičiaci jedinečné pohyby, využívajú vlastnú váhu tela na formovanie a posilňovanie rúk, brušných a sedacích svalov, a to všetko v sprievode energickej hudby. Kombinuje tanečné pohyby s fitness variáciami ako sú napríklad drepy, či výpady. Cvičenie Zumba Sentao dokáže divy: zlepší výdrž vášho srdiečka, posilní svalstvo a zlepší vašu flexibilitu a držanie tela.

Spýtali sme sa školiteľky Zumba inštruktorov Danielky Česnekovej, či by nám priblížila túto horúcu novinku.

Ako sa tebe páči nový Zumba program Sentao?

Mne sa veľmi páči :) Je to veľmi zaujímavý, účinný a zábavný program. Klasickú Zumba párty atmosféru rozširujeme ešte aj o účinné posilňovacie cvičenia, a to všetko s pomocou stoliky. Vznikajú tak veľmi kreatívne prvky a variácie. Vďaka sústredeniu tohto programu na spevnenie a formovanie tela, je to aj riadna makačka :)

Sú na to potrebné nejaké špeciálne stoličky?

Stačia obyčajné stoličky, ale treba aj z tých obyčajných dobre vybrať. Z hľadiska bezpečnosti je veľmi dôležitá ich stabilita, tiež výška a nesmú mať bočné opierky, ktoré bránia v pohybe stranou. Pracuje sa aj na špeciálnej stoličke, ale kým bude dostupná, to ešte chvíľku potrvá :)

Pre koho bude určený? Môže ho cvičiť ktokoľvek, alebo sú tam nejaké obmedzenia?

Sentao je určené pre všetkých :) Ako sme pri Zumba fitness programoch zvyknutí - každý si môže intenzitu prispôsobiť svojim potrebám.

Od kedy začnú školenia Zumba Sentao pre inštruktorov na Slovensku?

Školenie Sentao som absolvovala nedávno na našom školiteľskom meetingu v USA v januári 2012 a je sa určite načo tešiť :) Prvé školenie pre členov ZIN bude vo Februári 2012 na Zumba Conference v Londýne.

Budeš robiť školenia pre inštruktorov ty?

Ja školenia robiť nebudem, ale tím školiteľov ktorí s tým začnú je už vybratý. Počítame, že po Londýnskej konferencii sa objavia už prvé termíny v Európe aj USA.

Danielke ďakujeme za rozhovor! Kým dorazí Zumba Sentao do našich telocviční, budeme si musieť ešte chvíľku počkať, ale tešiť sa už predsa môžeme ;-)

Zumba Sentao sa už čoskoro bude cvičiť aj u odborného partnera sekcie ZUMBA. Zatiaľ si ich energické hodiny Zumby môžete užiť na Nevädzovej 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.sk

Zdroj článku: Odborný partner sekcie ZUMBA, http://www.zumba-party.sk/


Ukážka Zumba Sentao


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Na zumbu so stoličkou?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Petris
Petris
 11.4.2012 17:10

Aby vubec ty stolicky vydrzeli. Ja cvicim pomoci stolicky co jen tak se nerozlomi. Mrknete.. http://www.manutan.sk/jedalenska-stolicka_M239385.html