Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Krásne a zdravé nohy v lete. Je pedikúra len o estetickej stránke?

Tinka

V lete dávame našim nohám zabrať viac ako v zime. Častejšie chodíme na boso, nohy sa nám viac potia, koža nám rohovatie. Poznáte o čom hovoríme? Tak je čas na pedikúru

http://www.sxc.hu/photo/1242445
14. AUG 2011

Pedikúra je kompletné ošetrenie nôh ( úprava nechtov, odstránenie zrohovatelej kože, masáž). Pravidelným ošetrením sa pokožka lepšie vyživuje. Určite jej možno priradiť aj to, že je prevenciou proti pliesňam (mikózam). A teda nejde len o estetickú stránku výzoru našich nôh, ale aj o prevenciu v oblasti zdravia.

Krásne nohy v lete

V letných mesiacoch je noha vystavovaná väčšiemu poteniu, a to môže viesť k premnoženiu baktérií a plesní, ktorým sa vo vlhkom prostredí nadmieru darí. Ak sú nohy potivé, treba nosiť vhodnú obuv a najmä v lete dobre vstrebateľnú, ako sú sandále a šľapky. Vyhnúť sa syntetickým materiálom a uprednostniť bavlnené ponožky, ktoré absorbujú pot.

V horúčavách zabudnite na pančuchy z umelých vlákien. Pot nezachytávajú a ešte viac nútia nohu potiť sa. Ak je váš problém s potením väčší, používajte antibakteriálne spreje proti poteniu nôh. Účinné je tiež zasypať nohu púdrom určeným špeciálne na chodidlá, ktorý sťahuje vlhkosť.

Na výber sa nám núka „domáca pedikúra“ alebo profesionálne ošetrenie nôh v salónoch krásy. Tak teda poďme na to.

Domáca pedikúra

Ak sa rozhodnete ošetriť svoje nohy doma, budete potrebovať:

  • štiepačky na nechty, umožňujúci presné skracovanie,
  • rašple na odstraňovanie stvrdnutej, mozolnaté kože,
  • antiseptický sprej pre hladkú pokožku a prevenciu proti infekcii.
  • oddeľovače prstov (prípravky z mäkkej gumy), ktoré bráni rozmazaniu laku pri nanášaní a uschnutí.

 

Ak máte všetko prichystané stačí už len chuť do práce a vaše ruky vám vykúzlia krásne nohy.

Zvlášť opatrné však buďte pri použití kliešťov a rašple na kožu, aby ste si nezastrihli do živého tkaniva. Svoje nohy môžete rozmaznať kúpeľom, pri ktorom použite soľ alebo oleje do kúpeľa. Na záver nohám doprajte masáž.

Alebo sa necháte rozmaznať v salóne krásy? 

Ak túžite po krásnych a zdravých nohách a relaxe zároveň, navštívte salóny krásy, kde sa o vás postarajú. Dnešná ponuka je naozaj veľmi bohatá.

Občas je dobré zveriť svoje nožky do rúk odborníkov a dopriať im profesionálne ošetrenie. Pedikúra vám zlepší stav kože a nechtov na nohách a odstráni nedostatky.

Vybrať si môžete z rôznych typov:

  • MOKRÁ PEDIKÚRA: ako naznačuje aj sám názov, procedúra sa začína kúpeľom so zmäkčujúcimi prísadami. Nohy sa namočia a následne sa stvrdnutá koža odstraňuje skalpelom. Mokrá pedikúra je účinnejšia, pretože dokáže odstrániť aj tvrdšie časti.
  • SUCHÁ PEDIKÚRA: pri tomto type pedikúry sa pracuje s nohou nasucho, pričom sa suchá pokožka odstraňuje pomocou brúsky. Pred suchou pedikúrou treba nohy vydezinfikovať. Záverečná fáza spočíva v ošetrení nôh hydratačným krémom.
  • KOMBINOVANÁ PEDIKÚRA: zhrubnutá pokožka sa na vymočených nohách odstraňuje skalpelom a na záver sa použije brúska. Kombinovaná pedikúra sa využíva najmä pri extrémne zrohovatenej koži, zatvrdnutých otlakoch a takzvaných kurích okách.

Či už sa rozhodnete pre pedikúru doma alebo v salóne krásy, určite na ňu nezabúdajte, je rovnako dôležitá ako starostlivosť o hociktorú inú časť tela.

Staráte sa o svoje nohy pravidelne? Ako často si spravíte alebo zájdete na pedikúru?

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Krásne a zdravé nohy v lete. Je pedikúra len o estetickej stránke?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.