Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Jógalates – aké je spojenie jogy a pilatesu?

Tinka

Stretli ste sa už s názvom Jógalates? Určite si kladiete otázku, čo sa skrýva za týmto cvičením. Áno, tušite správne, ide o spojenie jógy a pilatesu.

http://foter.com/f/photo/1861071827/9698f72449/
25. SEP 2011

Jógalates – aký druh cvičenia to je?

Jógalates je cvičenie založené na dôkladnom precítení a pozornom vnímaní vlastného tela. Z cvičení jógy prebralo koncentráciu na hlboké dýchanie, ohybnosť, vnútornú vyrovnanosť, snahu o duševnú i telesnú harmóniu. Pilatesovými cvičeniami pracuje na silovom tréningu celého tela. Jeho základ totiž spočíva v neustálom napínaní svalov a v zdokonaľovaní správneho držania tela. Svojou kombináciu prinášajú obe metódy pozitívne výsledky.

U tohto cvičenia sa vaše telo preťahuje aj v tých miestach, o ktorých ste dlhé roky nevedeli, že je na tele máte. Potrebné svaly sa dostanú do zdravého napätia a hlava sa “vyčistí”.. Niektoré cviky vychádzajú z PILATESOVEJ zostavy a ďalšie sú bližšie k JÓGOVÝM ásanám. V Jógalates sa prepojí celé tela do jedného harmonicky fungujúceho celku. Cvičí sa v ľahu na podložke, v kľaku, v sede, ale i v stoji.

Ako sa cvičí a pre koho je vhodné?

Pomalá forma cvičenia v kombinácii Pilatesu a Jógy sa môže precvičovať aj za pomoci fitlopty, owerballu, posilňovacích gumičiek. S jógalatesom nielen telo posilníte, ale ho zároveň celé natiahnete.

Práve svojou kombináciu prinášajú obe metódy optimálne výsledky. Cvičiť ich môžete aj doma, počúvajte však pozorne svoje telo a neprepínajte sily. K pevnejšej a ohybnejšej postave sa dopracujete postupne.

Cvičenie je vhodné pre ľudí s problémami chrbtice, pohybového aparátu, ale i pre skôr narodených. Je to veľmi vhodné kompenzačné cvičenie pre tých, ktorí sa pravidelne venujú aeróbnym aktivitám.

Inšpiráciou pre Vás môže byť aj Madonna

Táto úspešná hviezda nevlastní len prívlastok spevácka ikona, uznanie tiež získala aj výbornou telesnou kondíciou. Keď si k tomu primyslíme jej vek 48 rokov, je až neuveriteľné akou skvelou kondičkou táto žena oplýva. Už v roku 2003 sa vyznala, že za to vďačí cvičeniu Jógy a Pilatesu.

Je všeobecne známe, že patrí k priekopníčkam jógy. Pilatesom neskôr len obohatila svoj náročný fitnes program. Výsledok je úžasný – krásne, ženské, pružné telo, ktoré by jej mohla závidieť nejedna dvadsiatka.

Správnym prevádzaním cvikov sa môžete vysoko efektívne motivovať k lepším výkonom. Najlepšie na Jógalatese však rozhodne je, že okrem telesnej kondícii získate i osvieženie ducha a emocionálnu stabilitu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Jógalates – aké je spojenie jogy a pilatesu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Barbisha
Barbisha
 11.10.2011 1:36

Cvičí ho Madonna,ale cvičíme ho aj my :). V našom joga štúdiu ho precvičuje skvelo vyzerajúci mladý muž Marek. Dámy, vrelo odporúčam, každú stredu 19:20 v Joga štúdiu na Rastislavovej ulici 2. info najdete aj tu www.jogastudio.sk