Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Jamie Oliver vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!

Mia

Poznáme ho ako skvelého kuchára a vyznávača zdravého stravovania. Jamie Oliver sa už zopár rokov snaží o zmenu stravovania Angličanov. Ale svojimi projektami robí osvetu pre nás všetkých. A teraz prichádza s novým projektom.

Jamie Olivier vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!
17. MÁJ 2012

Postavte sa za skutočné jedlo!

Takto znie slogan, ktorý reprezentuje projekt s názvom Revolution Food Day. Je určený všetkým ľuďom, ktorí milujú jedlo, ale aj tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac. V rámci tohto dňa sa ľudia zídu, aby mohli zdieľať svoje informácie, talent a odovzdávať svoje vedomosti z oblasti varenia, stravovania a gastronómie. 

V tento deň sa bude variť takmer všade. Na školách, v reštauráciách, v miestnych podnikoch, na trhoch, naozaj všade, kde sa to dá. Cieľom projektu je inšpirovať zmenu v stravovacích návykoch u ľudí a podporiť misiu pre lepšie stravovanie a vzdelanie pre všetkých.

Zapojiť sa môže naozaj každý. Buď zorganizujete akciu alebo takúto akciu navštívite, alebo spravíte večeru pre svojich známych a priateľov. Samozrejme ráta sa všetko, čo navaríte, ak to nebude vyprážaný syr a hranolky :)

Prečo táto akcia vznikla?

Na celom svete sa od roku 1980 obezita viac než zdvojnásobila. Prvýkrát v histórii, nadváha zabíja viac ľudí než podváha, a najmenej 2,8 milióna dospelých na celom svete zomrie každý rok v dôsledku nadváhy alebo obezity. A toto by sa malo zmeniť. Mali by sme začať rozmýšľať odkiaľ naše jedlo pochádza, ako sa stravovať, aby sme sa nestali otrokmi potravín a nebojovali dennodenne s tukovými vankúšikmi. Veď nežijeme preto, aby sme jedli, jeme preto, aby sme žili.

Ozaj, a aby sme nezabudli. Food Revolution Day je stanovený už na túto sobotu, 19.5. a uskutoční sa v našich domoch, kuchyniach a reštauráciach na celom svete. Tak si niečo chutné a zdravé navarte a povedzte o tom všetkým!

Viac informácií o celom projekte nájdete aj na www.foodrevolutionday.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jamie Oliver vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.