Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Jamie Oliver vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!

Mia

Poznáme ho ako skvelého kuchára a vyznávača zdravého stravovania. Jamie Oliver sa už zopár rokov snaží o zmenu stravovania Angličanov. Ale svojimi projektami robí osvetu pre nás všetkých. A teraz prichádza s novým projektom.

Jamie Olivier vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!
17. MÁJ 2012

Postavte sa za skutočné jedlo!

Takto znie slogan, ktorý reprezentuje projekt s názvom Revolution Food Day. Je určený všetkým ľuďom, ktorí milujú jedlo, ale aj tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac. V rámci tohto dňa sa ľudia zídu, aby mohli zdieľať svoje informácie, talent a odovzdávať svoje vedomosti z oblasti varenia, stravovania a gastronómie. 

V tento deň sa bude variť takmer všade. Na školách, v reštauráciách, v miestnych podnikoch, na trhoch, naozaj všade, kde sa to dá. Cieľom projektu je inšpirovať zmenu v stravovacích návykoch u ľudí a podporiť misiu pre lepšie stravovanie a vzdelanie pre všetkých.

Zapojiť sa môže naozaj každý. Buď zorganizujete akciu alebo takúto akciu navštívite, alebo spravíte večeru pre svojich známych a priateľov. Samozrejme ráta sa všetko, čo navaríte, ak to nebude vyprážaný syr a hranolky :)

Prečo táto akcia vznikla?

Na celom svete sa od roku 1980 obezita viac než zdvojnásobila. Prvýkrát v histórii, nadváha zabíja viac ľudí než podváha, a najmenej 2,8 milióna dospelých na celom svete zomrie každý rok v dôsledku nadváhy alebo obezity. A toto by sa malo zmeniť. Mali by sme začať rozmýšľať odkiaľ naše jedlo pochádza, ako sa stravovať, aby sme sa nestali otrokmi potravín a nebojovali dennodenne s tukovými vankúšikmi. Veď nežijeme preto, aby sme jedli, jeme preto, aby sme žili.

Ozaj, a aby sme nezabudli. Food Revolution Day je stanovený už na túto sobotu, 19.5. a uskutoční sa v našich domoch, kuchyniach a reštauráciach na celom svete. Tak si niečo chutné a zdravé navarte a povedzte o tom všetkým!

Viac informácií o celom projekte nájdete aj na www.foodrevolutionday.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jamie Oliver vyzýva - postavte sa za skutočné jedlo!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.