Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Cvičenie pre tehotné: Brušné tance

Mirka

Pre tehuľky, ktoré nenadchýna klasické cvičenie tu máme kúsok exotiky. A to orientálne brušné tance ako vhodné cvičenie pre tehotné :) Prečitajte si ďalšiu časť seriálu určenú nielen tehotným ženám.

cvičenie pre tehotné, brusne tance
7. JUL 2011

V prvých dvoch článkoch série cvičení pre tehotné sme sa venovali cvičeniu na fit lopteplávaniu. Ak ani jedna z týchto aktivít neučarovala vašim zmyslom, máme pre vás ďalší skvelý tip.

Začnite sa venovať brušným tancom určeným pre tehotné ženy. Možno neviete, že v mnohých krajinách sú brušné tance neodmysliteľnou súčasťou prípravy na pôrod. Krúženie panvou a jemné pohyby bokov sú pre budúcu mamičku veľmi prospešné. Dôkazom pozitívnych účinkov tanca sú nielen spokojné matky, ale aj siahodlhá história orientálnych tancov.

Budete sa cítiť zmyselné a sexi

Tancovanie brušných tancov vo všetkých fázach tehotenstva vedie k vytvoreniu súzvuku tela, mysle a duše. Okrem toho si budúca mamička vďaka tancu uvedomuje svoju jedinečnú ženskosť, prehlbuje kontakt s drobučkým človiečikom vo svojom brušku a pripravuje sa na pôrod.

Podľa viacerých výskumov, ženy venujúce sa brušným tancom majú kratší pôrod. Potvrdené bolo aj nižšie množstvo cisárskych rezov ako u žien, ktoré sa brušným tancom nevenujú. Okrem toho sa brušných tancov nemusíte vzdať ani po pôrode. Špeciálne štúdiá poskytujú hodiny brušných tancov aj s malými bábätkami, ktoré máte pri tanci v náručí.

Výhody brušných tancov pre tehotné

Dnes vám skúsime priblížiť hlavné výhody brušných tancov. Jedným očkom sa pozrieme na to, ako hodina brušných tancov pre tehotné prebieha.

Dôvody, pre ktoré sa oplatí venovať brušným tancom v tehotenstve:

 • precvičuje svalové skupiny, ktoré sú pri bežnom pohybe takmer nečinné,
 • zabezpečuje dostatočné prekrvenie a pevné svalstvo v oblasti panvy, vďaka čomu sa zbavíte bolestí chrbtice, bruška a ďalších tehotenských problémov,
 • priamo spevňuje brušné svalstvo a tým uľahčuje pôrod,
 • organizmus pri brušnom tanci nevystavujete žiadnym otrasom, teda vaše bábätko je v bezpečí,
 • vykonávanie ženských ladných pohybov pôsobí harmonicky na telo, myseľ a dušu matky i dieťaťa,
 • dodáva pozitívnu energiu resp. uvoľňujú sa hormóny šťastia,
 • odstraňuje únavu,
 • eliminuje kŕče v nohách a bolesti kĺbov,
 • uľahčuje a zrýchľuje pôrod,
 • zlepšuje držanie tela a celkovú ohybnosť,
 • vďaka pohybom poskytujete malému drobcovi v brušku masáž,
 • telo matky aj bábätka je lepšie okysličované a vyživované.

 

Predstavme si takúto hodinu

V prvom rade odporúčame cvičiť pod dohľadom odborníka, ktorý odpovie na všetky vaše zvedavé otázky. Predpokladom pre pravidelné navštevovanie lekcií brušného tanca je bezproblémové tehotenstvo. Na hodinách sa naučíte ako sa správne rozcvičiť, ponaťahujete si svalstvo strečingom a samozrejme podľahnete čaru zmyselného brušného tanca.

Brušný tanec je skvelou prípravou na pôrod, ale aj relaxačným prostriedkom. Prítomnosť ostatných budúcich mamičiek vám prospeje. Získate skvelé kamarátky s ktorými si môžete vymieňať skúsenosti a neskôr kočíkovať svoje drobučké ratolesti.

Presvedčili sme vás, milé tehuľky?:-)


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Cvičenie pre tehotné: Brušné tance

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Simka
Simka
 13.7.2011 9:50

Jeej to znie exoticky :) Vie niekto kde v Blave sa da ist na brusne tance pre tehulky?

 
wenison
wenison
 11.7.2011 11:11

test