Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

Mirka

BodyArt vo veľkej miere využíva kreativitu i prvky iných cvičebných metód. Patrí do kategórie Body & Mind cvičení, ktoré vnímajú človeka ako neoddeliteľný celok zložený z tela, duše a mysle.

Aktualita týždňa: BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku
12. MAR 2013

Pod cvičenie BodyArt, ktoré bolo pôvodne vyvinuté ako terapeutická metóda, sa podpísal tanečník a gymnasta pôsobiaci v Nemecku (inak pôvodom Švajčiar), Robert Steinbacher, ktorý sa snažil, aby dodržiavalo princípy „Jin a Jang“. Ak by sme sa snažili v ňom rozpoznať niektoré rysy iných cvičení, našli by sme  v ňom prvky tanca, Tai Chi, pilatesu a jogy.

BodyArt kladie veľký dôraz na hlboké dýchanie, dosiahnutie harmónie tela, duše i mysle. Podobne ako pilates, aj BodyArt sa zameriava na centrum tela, teda oblasť panvy, brucha a chrbtice.

Cvičenie je vhodné pre amatérov i profesionálov, deti, dospelých aj seniorov. Jednotlivé cviky sú prispôsobené individuálnym požiadavkám. Medzi popredné výhody patrí odstránenie svalovej dysbalancie, zlého držania tela a získanie lepšieho povedomia o svojom vlastnom tele.

Ak ste zástancom akčnejších cvičení, BodyArt vám zrejme vyhovovať nebude, pretože ide o pomalé cvičenie, ktoré navodzuje relaxáciu, oddych a pomáha pri odbúravaní stresu.

Aktuálne je BodyArt trendom rozšíreným nielen v Európe, ale aj USA. U nás si ho môžete zacvičiť v Bratislave pod vedením Ivky Krížovej.

Ako vyzerá BodyART v praxi? Pozrite si naše video!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.