Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

Mirka

BodyArt vo veľkej miere využíva kreativitu i prvky iných cvičebných metód. Patrí do kategórie Body & Mind cvičení, ktoré vnímajú človeka ako neoddeliteľný celok zložený z tela, duše a mysle.

Aktualita týždňa: BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku
12. MAR 2013

Pod cvičenie BodyArt, ktoré bolo pôvodne vyvinuté ako terapeutická metóda, sa podpísal tanečník a gymnasta pôsobiaci v Nemecku (inak pôvodom Švajčiar), Robert Steinbacher, ktorý sa snažil, aby dodržiavalo princípy „Jin a Jang“. Ak by sme sa snažili v ňom rozpoznať niektoré rysy iných cvičení, našli by sme  v ňom prvky tanca, Tai Chi, pilatesu a jogy.

BodyArt kladie veľký dôraz na hlboké dýchanie, dosiahnutie harmónie tela, duše i mysle. Podobne ako pilates, aj BodyArt sa zameriava na centrum tela, teda oblasť panvy, brucha a chrbtice.

Cvičenie je vhodné pre amatérov i profesionálov, deti, dospelých aj seniorov. Jednotlivé cviky sú prispôsobené individuálnym požiadavkám. Medzi popredné výhody patrí odstránenie svalovej dysbalancie, zlého držania tela a získanie lepšieho povedomia o svojom vlastnom tele.

Ak ste zástancom akčnejších cvičení, BodyArt vám zrejme vyhovovať nebude, pretože ide o pomalé cvičenie, ktoré navodzuje relaxáciu, oddych a pomáha pri odbúravaní stresu.

Aktuálne je BodyArt trendom rozšíreným nielen v Európe, ale aj USA. U nás si ho môžete zacvičiť v Bratislave pod vedením Ivky Krížovej.

Ako vyzerá BodyART v praxi? Pozrite si naše video!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3377
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.