Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Banská Bystrica Farbám Neušla. A čo Bratislava?

redakcia

Beh Farbám Neujdeš už po druhý krát priniesol do srdca stredného Slovenska explóziu farieb. Tento rok bol ale o čo si výnimočnejší, keďže sa Banská Bystrica pýši titulom Európske mesto športu 2017.

Farbam neujdes
23. JUN 2017

V sobotu 10. júna sa Park pod pamätníkom SNP zaplnil bežcami, ktorí si prišli užiť nie len program, ale najmä päť kilometrový beh ulicami mesta. Celé to  odštartoval o 12:00. Na pódiu sa predviedla tanečná skupina Element, ktorá na parkete pôsobí už 13 rokov. Nasledoval krátky príhovor primátora mesta Jána Nosku: 

,,Keď vidím, koľko z vás dnes bude bežať na podujatí Farbám neujdeš, nie som ani prekvapený, že Banská Bystrica sa stala Európskym mestom športu pre rok 2017. Mestom, v ktorom sa ľudia aktívne hýbu, zapájajú a zdravý životný štýl je súčasťou ich životov.´´ 

farby 2

Zdroj fotografie: PR

Spolu s populárnym youtuberom ExplOitedom odštartovali hromadné vyhadzovanie farieb. Ako by to bolo, keby účastníci behu neboli poriadne vyfarbení! Pred behom je ale potrebné sa nie len poriadne naladiť, ale tiež dostať metabolizmus do pohybu a poriadne rozhýbať kosti. O rozcvičku sa postarala zumba trénerka Zora, ktorá nedovolila ani jednému účastníkovi nehybne stáť.

Po dôkladnej príprave sa všetci účastníci premiestnili na štart. Moderátor ich do poslednej chvíle držal vo vytržení až kým presne o 13:00 hod. nezaznelo: ,,ŠTART!“ Na každom kilometri prebehli inou farebnou zónou takže v cieli ste nenašli nikoho, kto by sa pred farbami dokázal skryť. 

farby 3

Zdroj fotografie: PR

V zázemí si užívali rôzne aktivity, ktoré si pre nich aj tento rok pripravili partneri podujatia. V stánku Nestlé si mohli napríklad nechať odmerať BMI, prípadne sa zapojiť do rôznych súťaží. Dámy zo spoločnosti Oriflame im zase predstavili novinky zo sveta kozmetiky, ktoré si vyskúšali priamo na sebe. Vo farebnom stane Bal Slovakia vytvorili nádherné pomaľované spomienkové tabule a farby nezostali len na nich. Skrášľovali sa aj tričká a iné časti oblečenia. 

Všetci účastníci dokázali, že majú naozaj veľké srdce. Počas celého dňa prichádzali k info stánku, aby si zakúpili modrú farbu. Práve výťažok z kúpi tejto farby poputuje na projekt Ligy proti rakovine - ,,Rodinná týždňovka“.. 

Aj keď trochu mokrý, ale stále najmä farebný beh Farbám Neujdeš v Banskej Bystrici je za nami. Už o týždeň – 24.6. nás čaká posledná tohtoročná zastávka v Bratislave. Ak chceš aj ty na vlastnej koži zažiť farebnú explóziu, zober rodinu, kamarátov a nenechaj si to určite ujsť. Začíname o 12:00 hod. na Pláži pod ufom. Registrovať sa môžeš prostredníctvom nášho webu www.farbamneujdes.sk, kde nájdeš všetky potrebné informácie.

Zdroj titulnej fotografie: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Banská Bystrica Farbám Neušla. A čo Bratislava?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.