Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú pohybovo najlenivejšie?

Mirka

Výskumníci z britského lekárskeho časopisu Lancet trafili do čierneho. Výsledky prieskumu zverejnili v čase konania olympijských hier v Londýne. My vám ich pripomíname dnes, pretože športovať treba i v zime!

Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú najlenivejšie na svete?
28. NOV 2012

Lancet je prestížny lekársky časopis, ktorý vychádza vo Veľkej Británii. Odborníci sa zamerali na získavanie informácií o miere fyzickej aktivity vo viac ako 122 krajinách sveta. Výsledky sú skutočne zaujímavé. S verejnosťou sa o ne podelili v čase konania letných olympíjskych hier s cieľom motivovať ľudí k pohybu.

Čo odborníci zistili?

Zo zistených výsledkov vyplýva, že nedostatok fyzickej aktivity je hlavnou príčinou úmrtí. Zarážajúce je zistenie, že až tretina ľudí na našej planéte nespĺňa ani najzákladnejšiu požiadavku – 2,5 hodiny miernej aktivity týždenne.

Medzi najlenivejšie európske krajiny patria Malta, Srbsko a Veľká Británia, pričom v Malte je lenivých až 71,9%, v Srbsku 68,3% a vo Veľkej Británii 63,3% dospelých.

Naopak, medzi celkovo najaktívnejšie krajiny patria Gréci, Estónci a Holanďania, kde sa miera lenivcov pohybuje v rozmedzí 16 až 18 percent.

Slovensko sa umiestnilo v rebríčku najlenivejších národov na 89. mieste s percentuálnym vyčíslením lenivej dospelej populácie na úrovni 22,2 percenta. Oproti susedným krajinám sme na tom s fyzickou aktivitou pomerne dobre, pretože lenivých Poliakov, Maďarov či Čechov je oveľa viac ako nás.

Zdroj: http://www.thelancet.com/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú pohybovo najlenivejšie?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3377
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.