Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú pohybovo najlenivejšie?

Mirka

Výskumníci z britského lekárskeho časopisu Lancet trafili do čierneho. Výsledky prieskumu zverejnili v čase konania olympijských hier v Londýne. My vám ich pripomíname dnes, pretože športovať treba i v zime!

Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú najlenivejšie na svete?
28. NOV 2012

Lancet je prestížny lekársky časopis, ktorý vychádza vo Veľkej Británii. Odborníci sa zamerali na získavanie informácií o miere fyzickej aktivity vo viac ako 122 krajinách sveta. Výsledky sú skutočne zaujímavé. S verejnosťou sa o ne podelili v čase konania letných olympíjskych hier s cieľom motivovať ľudí k pohybu.

Čo odborníci zistili?

Zo zistených výsledkov vyplýva, že nedostatok fyzickej aktivity je hlavnou príčinou úmrtí. Zarážajúce je zistenie, že až tretina ľudí na našej planéte nespĺňa ani najzákladnejšiu požiadavku – 2,5 hodiny miernej aktivity týždenne.

Medzi najlenivejšie európske krajiny patria Malta, Srbsko a Veľká Británia, pričom v Malte je lenivých až 71,9%, v Srbsku 68,3% a vo Veľkej Británii 63,3% dospelých.

Naopak, medzi celkovo najaktívnejšie krajiny patria Gréci, Estónci a Holanďania, kde sa miera lenivcov pohybuje v rozmedzí 16 až 18 percent.

Slovensko sa umiestnilo v rebríčku najlenivejších národov na 89. mieste s percentuálnym vyčíslením lenivej dospelej populácie na úrovni 22,2 percenta. Oproti susedným krajinám sme na tom s fyzickou aktivitou pomerne dobre, pretože lenivých Poliakov, Maďarov či Čechov je oveľa viac ako nás.

Zdroj: http://www.thelancet.com/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Viete, ktoré národy sú pohybovo najlenivejšie?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.