Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako schudnúť po pôrode

Alica

Naše dieťatko je už na svete a my opäť túžime dostať sa čo najskôr do formy. Poďme si povedať niečo o tom, ako schudnúť po pôrode. Rozhodne zdravo a s rozumom.

http://www.sxc.hu/photo/825079
10. SEP 2011

Predstava, že po pôrode nám zostane niekoľko kíl navyše, a už nikdy sa ich nezbavíme môže pre niekoho znamenať nočnú moru. Ponúkame vám návod, ako sa zbaviť nechcených kilogramov, ktoré nám zostali po pôrode.

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že prudko schudnúť hneď po pôrode môže byť pre vás a vaše dieťatko veľkým rizikom. A preto, aj tu platí zásada chudnúť pomaly, bezpečne a trvalo. Poďme teda spoločne bojovať proti kilečkám, ktoré sa nechcú s nami rozlúčiť a naštartujme spolu správne chudnutie.

Chce to len pohyb

Chudnutie po pôrode sa dá zvládnuť zdravo a úspešne zároveň. Celé tajomstvo spočíva v pohybe a cvičení. Už v období šestonedelia môžeme začať s prvými začiatkami chudnutia. V tomto, pre ženu náročnom, období sa odporúčajú dlhšie prechádzky. Prospeje to spinkajúcemu dieťatku v kočiari a vy zároveň naštartujete svoje telo k budúcej náročnejšej pohybovej aktivite. Ak vás obdobie šestonedelia úplne nevyčerpáva, môžete začať s rýchlou chôdzou, byciklovaním a strečingom.

Po zvládnutom šestonedelí môžeme postupne pridávať ďaľšie športové aktivity. Plávanie, beh, kalanetika, pilates… to všetko sú aktivity, ktoré postupne zvládnete bez námahy. Neskôr je možné začať s low-aerobikom, začať navštevovať fitness-centrum, alebo iné náročnejšie aktivity. Korčulovanie pri tlačení kočiara alebo jazdiť na bycikli so špeciálnym závesným kočiarikom je dnes vynikajúcim spojením športu s pobytom dieťaťa na čerstvom vzduchu.

Pri fyzickej aktivite krátko po pôrode treba mať vždy na pamäti postupné pridávanie obtiažnosti a náročnosti konkrétneho cvičenia.

Prísny zákaz redukčných diét

V období po pôrode nie je vôbec vhodné ani len rozmýšľať nad redukčnými diétami. Môže to ohroziť nielen váš vysilený organizmus, ale aj tvorbu mlieka. Počas obdobia dojčenia je práve kojenie považované za najprirodzenejšiu cestu k chudnutiu.

Namiesto diéty je vhodné upraviť si stravovanie. Obdobie tehotenstva si vyžadovalo väčšie nároky na výživu a stravovanie. V období šestonedelia môžeme postupne prechádzať na stravovanie a porcie, na aké sme boli zvyknuté pred tehotenstvom. Naďalej platia zásady jesť pravidelne, zdravo a menšie porcie.

Obdobie po pôrode prináša so sebou veľkú zmenu, je fyzicky náročné a zo začiatku veľmi vyčerpávajúce. A preto, aj začiatok chudnutia musí byť časovo správne naplánované. Počkajme s chudnutím dovtedy, kým po pôrode nabehneme už do akéhosi pravidelného denného kolobehu. A potom už len stačí začať…


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Ako schudnúť po pôrode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Simka
Simka
 13.9.2011 9:03

Uz len par tyzdnov a moje babo je na svete, tak tento clanok si "odlozim". Sa mi zide, lebo uz teraz mam + 17 kil navyse, co je vela :(