Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Ako cvičiť s bežnými predmetmi v domácnosti

Trénovať doma sa dá aj bez použitia akéhokoľvek náčinia a takýto tréning, iba s vlastnou váhou, môže byť poriadna makačka. Ak si ho však chcete spestriť, nemusíte hneď vykúpiť obchod so športovými pomôckami. Poslúžia vám aj predmety, ktoré nájdete doma.

Zena_Cvicenie_Voda_Doma
Zdroj: Katemangostar / www.Freepik.com
1. FEB 2018

Vybrali sme tri predmety, ktoré sa v každej domácnosti nachádzajú na sto percent. A pozrite, čo s nimi môžete robiť:

Knihy

KnihySadnite si na stoličku a vystrite nohy pred seba. Na predkolenie položte knihu a pomaly zdvihnite nohy o niekoľko centimetrov bez toho, aby vám kniha spadla. Na chvíľu zadržte a vráťte späť. Spravte aspoň 3-krát po 5 opakovaní.

Zoberte si do rúk väčšiu, ťažšiu knihu a sadnite si na zem. Nohy vystrite a zdvihnite ich zo zeme, zároveň sa mierne zakloňte, aby vaše telo tvorilo písmeno V. S knihou v rukách sa vytáčajte do strán. Cvičte 3-krát po 30 sekúnd.

Nie je dôležité, s čím cvičíte, ale ako intenzívne.

Fľaše s vodou

flase s vodouDo každej ruky si zoberte fľašu naplnenú vodou alebo pieskom. Spravte výpad vzad a zároveň predpažte. Nohy striedajte. Cvičte 3-krát po 45 sekúnd.

Zaujmite pozíciu planku, zatiahnite poriadne brucho aj zadok. Fľašu majte pripravenú, chyťte ju do jednej ruky a vystretú ruku s fľašou ťahajte hore po úroveň ramena. Ruky vystriedajte 10-krát.

Ľahnite si na zem, nohy pokrčené v kolenách zdvihnite zo zeme. V každej ruke držte jednu fľašu a predpažte. Ruky s fľašami ťahajte od seba (rozpažujte) a zároveň aj pokrčené nohy dávajte od seba a k sebe. Cvičte 3-krát po 30 sekúnd.

Domáci tréning je najlepšia zbraň na výhovorku, že nie je čas ísť cvičiť.

Uterák

uterákyTento cvik robte na hladkom povrchu, nie na koberci. Uterák položte na zem. Zaujmite pozíciu planku, s tým, že špičky máte na uteráku. Paže sú stabilné. Nohy sa snažte priblížiť k rukám bez toho, aby ste ich pokrčili, zadok ide hore, tzn. že spravíte striešku. Pomaly sa vráťte do východiskovej pozície. Spravte 2-krát po 5 opakovaní.

Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy. Uterák si dajte pod jedno chodidlo. Zdvihnite panvu hore, tak aby ste mali kolená, boky a ramená v jednej línii. Nohu, pod ktorou máte uterák, pomaly posúvajte vpred, akoby ste ju chceli vystrieť, no zastavte v bode, kedy by už chodidlo muselo ísť zo zeme. Potom pomaly vráťte späť. Spravte 10 opakovaní a vymeňte nohy.


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako cvičiť s bežnými predmetmi v domácnosti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.