Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

3 cviky, ktoré vám zaručia pevné jadro

Jadro tela predstavujú svaly brucha, chrbta a panvy. Sú nevyhnutné pre stabilitu chrbtice, správne držanie tela, ale aj na efektívnejšie vykonávanie pohybov. 

3 cviky, ktoré vám zaručia pevné jadro
11. APR 2016

To znamená, že človek, ktorý má pevné svaly stredu tela, robí akýkoľvek pohyb s menšou námahou ako ten, ktorý ich má oslabené. Nehovoriac o tom, že aj za bolesti chrbtice môžu v mnohých prípadoch práve oslabené svaly jadra, teda nielen chrbta, ale aj brucha či dokonca panvy. Precvičovanie svalov stredu tela je teda nevyhnutnosťou pre každého človeka, športujúcich ľudí nevynímajúc.

Cviky na posilnenie jadra zaraďte do svojho bežného tréningu. Dajte si pozor hlavne na kvalitu prevedenia, pretože vykonávanie cvikov nesprávnou technikou je kontraproduktívne. Vykonajte radšej menej opakovaní, ale správnou technikou. Nezabúdajte na dýchanie.

3 cviky na posilnenie stredu tela

Cvik číslo 1

Doska (plank) je považovaná za jeden z najúčinnejších cvikov na posilnenie stredu tela, a to bez toho, aby človek preťažoval chrbticu. Existuje viacero variantov dosky, na začiatok vám stačí ten najjednoduchší. Snažte sa vydržať v pozícii dosky čo najdlhšie a ešte to niekoľkokrát zopakovať. Poprípade ju zopakujte viackrát za sebou v stanovenom časovom intervale, napríklad 5-krát po 30 sekúnd (podľa kondície).


Zdroj video: www.youtube.com

Pokročilejší môžu skúsiť aj rozličné variácie planku


Zdroj video: www.youtube.com

Cvik číslo 2

Druhý cvik zlepšuje stabilitu jadra a celkovú koordináciu. Ide o funkčný cvik, ktorý zapája do pohybu viacero svalových skupín. Cvik sa vykonáva na štyroch, pričom pravú nohu vystrieme a ľavú ruku predpažíme. Snažíme sa vydržať čo najdlhšie, alebo priťahujeme koleno a lakeť k sebe niekoľkokrát za sebou. To isté robíme, samozrejme, aj ľavou nohou a pravou rukou.


Zdroj video: www.youtube.com

Cvik číslo 3

V poradí tretí cvik sa vykonáva na chrbte. Ruky predpažíte a kolená ohnete tak, aby tvorili pravý uhol. Následne pravú ruku vzpažujete a súčasne s ňou ľavú nohu vystierate až do úrovne, že ruka i noha sú mierne nad podložkou. Vrátite sa späť a to isté robíte aj ľavou rukou a pravou nohou. Tento cvik môžete vykonávať aj s medicinbalom alebo fitloptou.


Zdroj video: www.youtube.com

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Panvový most zatraktívni váš zadokPanvový most – cvik (nielen) pre dokonalý zadok

Zadok a stehná patria spolu s bruchom k partiám, s ktorými nie sú ženy spokojné. 

 

10 cvikov s vlastnou váhou na spálenie tuku10 cvikov s vlastnou váhou na spálenie tuku

Spáliť tuky a vyrysovať svaly môžete zvýšením vášho metabolizmu – možností je viacero. 

 

10 cvikov s vlastnou váhou na účinné schudnutie10 cvikov s vlastnou váhou na účinné schudnutie

Pevnejšie a zdravšie telo vám bez problémov zabezpečí cvičenie s vlastnou váhou tela – bez používania posilňovacích strojov alebo činiek. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 cviky, ktoré vám zaručia pevné jadro

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.