Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aerobicový vietor východu: Rozhovor s aerobic inštruktorkou KATIE DE CHIMP

Mia

Je mladá, akčná a na východe Slovenska veľmi známa a obľúbená inštruktorka aerobicu. Vy, ktorí sa pravidelne zúčastňujete na aerobicových akciách ju určite poznáte. Nielen o aerobicu sme sa rozprávali s prezentérkou KATIE DE CHIMP.

Katie de Chimp obrazok
5. JAN 2011

V posledných mesiacoch sa konalo v Košiciach a na okolí mnoho aerobicových podujatí. Znamená to, že sa čoraz viac ľudí zaujíma o takéto akcie?

Áno, máš pravdu, bolo ich viac. Začnem najlepšou akciou. Akciou roka.

V novembri sa konal už IV. ročník FITNESS & AEROBIC MARATHONu, na ktorom sa predstavili veľké hviezdy aerobicu v dvoch veľkých telocvičniach, kde si účastníci mohli vybrať spomedzi 10tich rôznych cvičebných hodín. Z prezentérov tam nesmel chýbať Lukáš Kolek z Českej republiky, ktorý odprezentoval najprv JAZZ moves a neskôr PORT de BRAS. Ďalšou “hviezdou” bola Denisa Antošovská, ktorá prišla do Košíc z Anglicka, kde žije a venuje sa aerobicu. Predstavila sa hodinou STREET DANCE a samozrejme nesmeli chýbať jej povestné tanečné STEPy. Samozrejme ďalším zvučným menom na akcii bol mladý, talentovaný prezentér z Bratislavy - Milan Ondruš, ktorý dal najprv kočkám poriadne zabrať na hodine TOTAL BODY Workout a neskôr to poriadne roztočil na hodine DOUBLE HOUSE MOVES spolu so mnou. Kočky, ale samozrejme aj chalani, ktorí prišli na akciu si ďalej mohli vyskúšať aj PILATES v podaní Miroslavy Cigánkovej, posilňovaciu hodiny s názvom „KRUHÁČ“ v mojom podaní a tanečnú ZUMBU v podaní prezentéra Miguel Angel Quezada.

Absolútne najdôležitejšou osôbkou na tomto podujatí bola cvičiteľka a zároveň prezentérka aerobicu Mirka Barcalová, ktorá celú túto akciu organizovala. No, nie len to, sama mala dynamickú a energiou nabitú hodinu LATINO aerobicu, ktorá rozprúdila krv všetkým hneď na začiatku. Musím konštatovať, že to bola skutočne vydarená akcia s rekordným počtom účastníkov. Nie len z Košíc a blízkeho okolia, ale aj z Bratislavy, Nitry, Ružomberka, Lučenca, Popradu, ale aj ďalekého východu. Tento rok ich bolo 189, čo je super číslo a dúfam, že bude stále narastať.

Ďalšie akcie boli menšieho charakteru. Išlo o ŠTUDENTSKÉ DNI s AEROBICOM, kde prišlo viac ako 150 účastníkov a mali možnosť si zacvičiť 4 skvelé hodiny, medzi ktorými bola: ZUMBA, Body work, HOUSE moves a PORT de BRAS.

Ďalšou akciou bol 1. Ročník AEROBIC HAPPY DAY, kde pred Vianocami si kočky prišli trošku zatancovať. Predstavila sa tam Mirka Barcalová, Katka Nemčíková a Ja. Kočky mali možnosť skúsiť FOLK aerobic, DANCE aerobic HOUSE moves aerobic.

Znamená to, že sa čoraz viac ľudí zaujíma o takéto akcie?

V podstate sa dá povedať, že vzrastá záujem o aerobic. Neviem, čím to bude. Či osvetou, ktorú sa snažíme šíriť, alebo zmenou životného štýlu ľudí. Koniec- koncov je to jedno, pretože najdôležitejšie je, že ľudia majú chuť tancovať, cvičiť, baviť sa, naučiť sa niečo nové, byť v kolektíve a nie len žiť stereotypným spôsobom života: práca-domov-spať-praca-práca-praca,... :).Veľmi sa tomu veľmi! Hlavne tomu, že na východe to začína ožívať. Dúfam, že raz budeme na takej úrovni, ako je Bratislava. Sama sa o to chystám postarať :), taktiež spolu s Mirkou Barcalovou.

Na viacero z nich vystupuješ ako prezentér, že áno?

Áno, je to tak. Veľmi sa tomu teším. Je to krásny pocit. Milujem to! Žijem tým! :)

Mám za sebou zopár malých aerobicových podujatí, ktoré som organizovala ja v spolupráci s inými prezentérmi a tanečníkmi, medzi ktorými boli: Aron Mitu Testafaye, Miguel Angel Quezada, Noro Maurer, Mirka Barcalová a.i. Zároveň aj dva fit víkendy, ale naj bolo, keď som bola pozvaná na Fitness & Aerobic Marathon, kde som mala 2 hodiny. Prvá bola „Kruháč“ a druhá bola skvelá, naspeedovaná hodina HOUSE moves spolu s Miňom Ondrušom. Bol to skvelý zážitok. Taktiež som mala hodinu House moves aerobicu na akcii Aerobic Happy day a na Študentských dňoch s aerobicom.

Je ešte jedna akcia, na ktorú som veľmi hrdá, že som tam mohla byť. Podarilo sa mi vybaviť, aby sa aerobic objavil, ako sprievodná akcia počas najstaršieho bežeckého maratónu v Európe, počas 87.ročníka MEDZINÁRODNÉHO MARATÓNU MIERU v Košiciach. Super akcia! Ja spolu s Mirkou Barcalovou sme sa striedali na pódiu a ktokoľvek sa mohol pridať a zatancovať si. Atmosféra bola úžasná. Bežci, okoloidúci, tancujúci, naša hudba, veľké publikum a čo je najhlavnejšie opäť sme predstavili aerobic a ľudia mali možnosť vidieť, že aerobic nie je len poskakovanie zo strany na stranu, ale je to tanec.

Čo podľa teba najviac motivuje ľudí prísť na takúto akciu?

Z vlastných skúseností, keď stojím dole pod pódiom viem, že je to hlavne kvôli atmosfére a endorfínom, teda pocitu, ktorý má každý človek keď cvičí, alebo keď docvičí. Ďalej to môže byť motivácia schudnúť odregovať sa a v neposlednom rade, to určite môže byť aj kvôli ľuďom, teda prezentérom, ktorí stoja hore na pódiu.

Myslíš, že ľudia začali viac cvičiť? Zaznamenala si v zariadeniach, kde precvičuješ vyššiu účasť na hodinách aerobicu?

Hm, neviem, či viac, ale jedno viem, že klienti sa už začínajú viac orientovať vo svete aerobicu a dokážu si vybrať hodinu, ktorá im najviac sedí a zároveň si vyberajú aj to, na koho hodinu pôjdu. Znamená to, že už nechodia cvičiť do fitka, ktoré majú doslova pod nosom, ale sú ochotné sadnúť do auta prísť inde, len kvôli tomu, aby si zacvičili, čo je super. Pre mňa počet nie je až tak dôležitý, pre mňa je dôležité, aby kočky prišli skutočne s chuťou si zacvičiť, zatancovať a urobiť niečo pre seba.

Ako dlho sa venuješ precvičovaniu aerobicu?

No, nie je to dlho. Alebo áno? :) Prvú hodinu aerobicu som mala v septembri v roku 2008.

 

Začiatky sú zvyčajne ťažké. Aké boli tvoje?

:)...no, musím povedať, že môj začiatok bol dosť akčný a spontánny. Za všetko vďačím mojej naj kamoške Linde, ktorá ma na jar v roku 2008 vytiahla na aerobicovú akciu. Vtedy som netušila, že niečo ako aerobic existuje! Hneď po prvej hodine, ktorú mala Denisa Antošovská som prehlásila, že : „Toto chem robiť aj ja. Chcem tam stáť na pódiu!“ A už to bolo. O týždeň na to som šla do Bratislavy na prvé školenie, kde som sa dozvedela, čo to je aerobic. Vlastne ja som ani nevedela ako vyzerá a čo je step touch :).

Potom to už šlo takmer samo. Hneď ako sa dalo som začala precvičovať v malom fitku na sídlisku v Košiciach, kde som sa postupne učila na svojich vlastných chybách. Veľmi rada na to spomínam, hlavne na tie prvé hodiny :). Veľmi ma to bavilo a stále baví a verím, že aj dlho bude.

Dnešné aerobicové hodiny sú omnoho akčnejšie v porovnaní s minulosťou, alebo nie?

No, aj tie v minulosti podľa mňa boli dooosť akčné. Veď si spomeň na to skákanie a hlavne na to oblečenie, :). Nezažila som to síce, ale pamätám si to ešte z VHS pásiek, keď moja mamča skákala v obývačke pred telkou.

Myslím, že sa to nedá porovnať. Dnešné hodiny sú úplne odlišné. Všetko sa vyvíja, takže aj aerobic. Najviac sa mi páči, že dnes je to skôr tanec. Teda ešte lepšie povedané kombinácia akéhokoľvek tanca a športu.

Predpokladám, že aj publikum je viac náročnejšie. Kam chodíš ty pre inšpiráciu?

Snažím sa chodiť na rôzne školenia, kongresy, workshopy, inspiration day a iné akcie spojené s aerobicom. Samozrejme inšpirujú ma aj hudobné videoklipy a rôzne tanečné choreogafie.

Na akú ďalšiu akciu by si nás pozvala? :)

Keďže už máme rok 2011, tak by som Vás rada pozvala na:

V. DANCE MARATHON, ktorý je jarnou verziou jesenného Fitness & Aerobic marathon. Bude to aerobicová akcia ladená tanečne. Teda nebudú tam posilňovacie hodiny len DANCE. Presný dátum (pozn. redakcie, ihneď ako bude dátum známy, podujatie bude zverejnené na www.cvicte.sk ) zatiaľ ešte neviem, ale určite niekedy začiatkom Apríla na Jedlíkovej 7 v Košiciach.

Ďalej na AEROBICovú akciu, ktorá sa bude konať v Michalovciach 20.2.2011 v mestskej hale. Bude to charitatívna akcia, na podporu skvelej veci a budete mať možnosť si odcvičiť 5 skvelých cvičebných hodín.

No a určite by som Vás rada pozvala na už v poradí tretí FIT VÍKEND, ktorý bude 20.-22.5.2011 na Drienici v Hoteli Javorná.

Všetkých vás srdečne pozývam na tieto podujatia. Viac info u mňa :)

                                                                                                           Katie de Chimp.

Ak sa vám rozhovor s Katie páčil a máte záujem ju kontaktovať, pozrite si jej profil v sekcii Aerobic / Inštruktor, kde nájdete jej kontaktné údaje.

Všetky podujatia spomínané v závere rozhovoru nájdete zverejnené v sekcii Aerobic / Podujatia.

Radi by sme sa touto cestou poďakovali Katie za rozhovor a prajeme jej ešte mnoho úspešných aerobicových hodín a podujatí.

Neviem ako vy, ale mna navnadila na jednu z aerobicových akcií. Určite sa niektorej zúčastním :)

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Aerobicový vietor východu: Rozhovor s aerobic inštruktorkou KATIE DE CHIMP

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

tinka8
tinka8
 24.3.2011 18:54

Ide z teba sialena energia Katie..drziim prsty aj do dalsich dni :)

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 11.2.2011 15:48

smajlik - 17
ĎAKUJEM Vám všetkým...vďaka ľuďom, ktorí chodia cvičiť MÁM CHUŤ a SILU na sebe pracovať a byť stále LEPŠIA a LEPŠIA ! ! ! smajlik - 18
Ešte raz ďakujem,....