Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Uvoľnite napätie v práci. Tieto cviky vám pomôžu

Mirka

Ste pod tlakom, neviete sa uvoľniť a pociťujete únavu? Vieme, čo vám pomôže. 

Uvoľnite napätie v práci. Tieto cviky vám pomôžu
24. OKT 2014

Strečing predstavuje súbor cvikov, ktoré slúžia hlavne na natiahnutie a uvoľnenie svalstva (resp. zlepšenie flexibility), podporu krvného obehu, zvýšenie rozsahu pohybu, zníženie stresu i zmierneniu bolesti chrbta a hlavy. Ak si vyberiete vhodné cviky a budete sa im venovať každý deň, napríklad počas obedňajšej prestávky, podáte lepší výkon a budete v práci spokojnejší.

Odporúčame prečítať: 6 cvikov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti chrbta

Krčná chrbtica

Cvik číslo 1

Tento cvik, podobne ako mnohé z nižšie uvedených, môžete vykonávať kedykoľvek počas dňa. Posaďte sa do vzpriamenej polohy, pomaly zakláňajte hlavu dopredu tak, aby sa vám vytvorila dvojitá brada. Vydržte tak 5-10 sekúnd a cvik zopakujte 5-krát.

Cvik číslo 2

Druhý cvik je vo všetkom rovnaký ako predošlý. Jediný rozdiel je v tom, že budete pomaly hlavu zakláňať dozadu.

Cvik číslo 3

Pri treťom cviku sedíme rovno vo vzpriamenej polohe. Hlavu pomaly otáčame do ľavej strany tak, ako keby sme sa snažili uchom dotknúť ramena. Najskôr cvik vykonáme po 5 opakovaní do jednej strany, potom do druhej.

Odporúčame prečítať: Bolestiam chrbta predídete cvičením

Ramená a ruky

Cvik číslo 4

Na uvoľnenie napätia v oblasti krčnej chrbtice a hlavne ramien skvelo poslúži nasledovný cvik: posediačky, alebo postojačky vo vzpriamenej polohe zdvíhame ramená smerom hore k ušiam. Vydržíme 5-10 sekúnd a uvoľníme. Opakujeme aspoň 5-krát.

Cvik číslo 5

Pri tomto cviku sedíme, chrbát je vystretý a ruky voľne spustené pri tele. Pomaly krúžime ramenami smerom vzad, urobíme tak minimálne 5-krát. To isté urobíme smerom vpred.

Odporúčame prečítať: Pilates cviky pre zdravý chrbát

Chrbát a dolné končatiny

Cvik číslo 6

Cvik číslo 6 vykonávame v mierne rozkročnom stoji, kolená sú mierne pokrčené. Dlane si položíme na driekovú časť chrbtice, pričom prsty rúk smerujú nadol. Následne tlačíme dlaňami smerom dopredu a chrbát ohýbame dozadu. Vydržíme 10 sekúnd a opakujeme 5-krát.

Cvik číslo 7

Posadíme sa na stoličku mierne dopredu, čiže chrbát sa nedotýka operadla. Vystrieme chrbát a ruky sú voľne spustené pri tele. Nohy sú celým chodidlom na podlahe, pričom medzi stehnom a lýtkom je pravý uhol. Najskôr zodvihneme ľavú nohu nad zem do výšky asi 10 centimetrov, špičku tlačíme smerom hore. V tejto polohe vydržíme 10 sekúnd a to isté urobíme na druhú nohu. Na každú končatinu opakujeme 5-krát.

Uvedené cviky a aj mnoho ďalších nájdete v nasledovnom videu:


Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (David Castillo Dominici)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Uvoľnite napätie v práci. Tieto cviky vám pomôžu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.