Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aerobic ako životný štýl

Tinka

Veselý, akčný, pestrý, sexi, trendy, obľúbený, zábavný..taký aerobic určite je! Spája cvičenie, zábavu, sexi pohyby na nôtu skvelej hudby. Roztancuje všetky nohy, ruky. Poznáte to? :)

aerobic
19. OKT 2011
Veselý, akčný, pestrý, sexi, trendy, obľúbený, zábavný..taký aerobic určite je!

Spája cvičenie, zábavu, sexi pohyby na nôtu skvelej hudby. Roztancuje všetky nohy, ruky.

Jednoducho aerobic si drží prvenstvo v obľúbenosti medzi inými druhmi cvičenia. A to až tak, že pre mnohých sa stal životným štýlom.


Cvičí sa už takmer všade. Vo veľkom či menšom meste, v ženskom kolektíve, kde však nechýbajú ani páni. Dokonca aj pre najmenších už existuje detský aerobic. Na hodinách aerobicu sa nám ponúka možnosť vidieť ľudí v rôznom veku, v rôznej fyzickej kondícii, ktorých spája chuť sa hýbať. „Zaerobicovať“ si môžete na klasickej hodine aerobiku alebo si zamakať na aerobic maratóne.


O tom, že aerobic možno označiť za životný štýl hovorí aj ponuka trendy oblečenia, v ktorom sa môžete na hodinách aerobicu predviesť. A to už tiež nie je žiadna novinka. Veselé kúsky oblečenia sa dajú už dnes veľmi ľahko zadovážiť naozaj všade.


Aerobic, Vám jednoducho ponúka jedinečnú možnosť urobiť niečo pre svoje telo, a teda vyformovať si krásnu figúru. Keďže ide o šport kolektívny, užijete si kopec zábavy ako na pravej párty.


Aerobic v mnohých prípadoch očaril ľudí natoľko, že sa z nadšencov stávajú inštruktori tohto krásneho cvičebného programu. Ľudia si ho jednoducho zvolili za svoj životný štýl. A to nie len v podobe “inštruktorovania“ ale aj pravidelných cvičencov, ktorí si ho nevedia vynachváliť.

 

Hlavné prínosy aerobicu:

  • Napomáha odbúravaniu tukov a to bezpečne
  • Spevní vaše telo a postará sa o štíhlejšiu postavu
  • Priaznivo ovplyvňuje funkciu a štruktúru pohybového systému
  • Zlepšuje funkčnosť dýchacieho a srdcovo – cievneho systému
  • Rozvíja koordinačné a kondičné schopnosti
  • Zaručene sa pri ňom odreagujete a odbúrate stres, preto je to vynikajúca forma relaxu
  • A v neposlednom rade sa postará o zábavu , nové známosti a pozitívne zážitky

Najviac navštevované formy aerobicu

Aerobic sa sa od svojho vzniku postupne vyvíjal a zdokonaľoval a dnes už ponúka viacero variácii, z ktorých vás určite niečo zaujme. Vybrať si môžete podľa toho, čo vaším cvičením cielite a čo vás najviac baví. Pre inšpiráciu vám ponúkame pár typov najnavštevovanejších hodín aerobicu.

FAT BURNER

Aeróbne cvičenie zamerané na tvarovanie postavy, odbúravanie tuku a posilnenie svalstva. Táto aeróbna hodina sa skladá z tanečnej choreografie a posilňovacích cvičení.

BODYWORK

Intenzívne cvičenie zamerané na zlepšenie telesnej kondície a tvarovanie postavy, posilňovanie svalov s využitím vlastnej váhy, prípadne posilňovacích pomôcok (ľahké činky a gumy).

BODY STYLING (BODY FORMING)

Ide o aeróbne cvičenie, v ktorom prevažujú posilňovacie cvičenia. Posilňuje sa rovnomerne celé telo, preto výborne formuje postavu a vylepšuje kondičku!

DANCE AEROBIC

Tanečné a aeróbne cvičenie pre všetkých, ktorí majú radi tanečné choreografie a hudbu. Týmto cvičením dochádza vysoko intenzívne k spaľovaniu tukov a tvarovaniu postavy. A zároveň je perfektným odburávačom stresu.

STEP AEROBIC

Aeróbne – vytrvalostné cvičenie, pri ktorom sa využíva schodík (step). Účinne pôsobí na formovanie stehenných a sedacích svalov.Takisto tu dochádza k vysokej spotrebe energie a spaľovaniu tukov.

A čo vy, už ste ho vyskúšali? Že ešte nie? Rozhodne by ste mali! Ale pozor, je vysoko návykový :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Aerobic ako životný štýl

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Ladymum
Ladymum
 22.10.2011 15:51

Janka3: Suhlasim s tebou. Vies jak mi to chyba...V meste kde byvame ani jedno fitko nema detsky kutik, nemam kde nechat deti ani na jednu hodku :( tak cvicim aspon torchu doma, ale nie je to ono. smajlik - 17

 
Janka3
Janka3
 22.10.2011 11:31

Najlepsi je dance aerobic! Ked je super tanecna zostava a vypeckovana hudba. Jedna radost! smajlik - 18