Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

adidas mení oceánsky odpad na funkčné tenisky

redakcia

adidas naďalej pokračuje v zvyšovaní povedomia o globálnom probléme znečisťovania oceánov.  V spolupráci s Parley for the Oceans prináša novú kolekciu tenisiek, ktoré sú vyrobené z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu Parley Ocean Plastic™. Za cieľom šírenia osvety zároveň prichádzajú s prvou celosvetovou iniciatívou – adidas x Parley  Beh za oceány.

adidas plast
8. JUN 2017

Zatiaľ čo posledná kolekcia tenisiek adidas x Parley bola inšpirovaná modrou farbou oceánov, nová farebná kombinácia modelov UltraBOOST Parley, UltraBOOST X Parley a UltraBOOST Uncaged Parley symbolizuje blednutie koralových útesov, ktoré sú ohrozené znečistením oceánov.

adias 2

Zdroj fotografie: adidas

Na výrobu jedného páru tenisiek sa využije približne 11 použitých plastových fliaš. Šnúrky, výstuha päty a vložka pod pätou sú vyrobené taktiež z recyklovateľných PET materiálov. Výkonnosť a pohodlnosť zostáva neoddeliteľnou súčasťou dizajnu modelov, kolekcia adidas Parley tak spája vynikajúcu funkčnosť a štýl s cieľom - zvyšovať povedomie o znečistení morí.

adidas s novou kolekciou tenisiek spúšťa aj celosvetovú iniciatívu -  adidas x Parley Beh za oceány, ktorý využíva silu športu, aby upozornil na stav oceánov a inšpiroval ľudí k zmene. Projekt sa uskutoční počas Svetového týždňa oceánov (5. – 11- júna) a jeho cieľom je inšpirovať bežcov, aby sa zapojili do série fyzických, digitálnych a audio behov, čím pomôžu šíriť povedomie o znečistení našich  oceánov. Bežci sa môžu zapojiť cez bežeckú aplikáciu Runtastic.

adidas3

Zdroj fotografie: adidas

Štartovať sa bude prvým behom, 8.júna v USA, ktorého sa zúčastnia celé komunity bežcov, ambasádorov za zdravie oceánov, enviromentalistov, umelcov či influencerov. Viac ako 500 bežcov ovládnu ulice New Yorku počas 5km behu a rozžiaria mesto modrým svetlom, ktoré reprezentuje záchranu oceánov.

Každý, kto sa zapojí medzi 5. a 11. júnom do adidas x Parley Beh za oceány cez aplikáciu Runtastic,  vyjadrí podporu  našim znečisteným oceánom. Počas tohto týždňa sa virtuálne spoja bežci  z celého sveta, aby odbehnutými kilometrami ukázali, že im záleží na zdraví oceánov. Počas behu môžu zároveň počúvať Story Run, kde sa dozvedia viac o citlivom ekosystéme v oceánoch, o stratégii Parley AIR a dokonca o tom, ako sa všetci môžu stať súčasťou riešenia tohto globálneho problému. 

adidas4

Zdroj fotografie: adidas

Eric Liedtke, člen správnej rady spoločnosti adidas hovorí: ,,Plastový odpad ohrozuje oceány najviac zo všetkých. Už pred dvoma rokmi sme sa rozhodli s týmto problémom aktívne bojovať a preto sme sa spojili s Parley for the Oceans.  Za tie roky sa nám podarilo uskutočniť prvé kroky k minimalizácii plastov v našej výrobe a tento rok vyrobíme minimálne 1 milión párov tenisiek z materiálu Parley Ocean Plastic™. Celosvetová iniciatíva adidas x Parley Beh za oceány prostredníctvom sily športu a digitálneho sveta inšpiruje bežcov k zmene smerujúcej k záchrane oceánov od plastového odpadu. Vytvorili sme platformu, ktorá umožňuje sa zapojiť komukoľvek z celého sveta a behom pomôcť minimalizovať plastový odpad v oceánoch.”

Ak chcete zistiť viac ako sa zapojiť a premieňať hrozbu na materiál, zaregistrujte sa na adidas.com/runfortheoceans. Sledujte diskusiu na @adidasrunning Instagrame, Twitteri a na Facebooku cez #adidasParley a #RunForTheOceans. 

 

Zdroj:PR 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - adidas mení oceánsky odpad na funkčné tenisky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.