Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

adidas mení oceánsky odpad na funkčné tenisky

redakcia

adidas naďalej pokračuje v zvyšovaní povedomia o globálnom probléme znečisťovania oceánov.  V spolupráci s Parley for the Oceans prináša novú kolekciu tenisiek, ktoré sú vyrobené z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu Parley Ocean Plastic™. Za cieľom šírenia osvety zároveň prichádzajú s prvou celosvetovou iniciatívou – adidas x Parley  Beh za oceány.

adidas plast
8. JUN 2017

Zatiaľ čo posledná kolekcia tenisiek adidas x Parley bola inšpirovaná modrou farbou oceánov, nová farebná kombinácia modelov UltraBOOST Parley, UltraBOOST X Parley a UltraBOOST Uncaged Parley symbolizuje blednutie koralových útesov, ktoré sú ohrozené znečistením oceánov.

adias 2

Zdroj fotografie: adidas

Na výrobu jedného páru tenisiek sa využije približne 11 použitých plastových fliaš. Šnúrky, výstuha päty a vložka pod pätou sú vyrobené taktiež z recyklovateľných PET materiálov. Výkonnosť a pohodlnosť zostáva neoddeliteľnou súčasťou dizajnu modelov, kolekcia adidas Parley tak spája vynikajúcu funkčnosť a štýl s cieľom - zvyšovať povedomie o znečistení morí.

adidas s novou kolekciou tenisiek spúšťa aj celosvetovú iniciatívu -  adidas x Parley Beh za oceány, ktorý využíva silu športu, aby upozornil na stav oceánov a inšpiroval ľudí k zmene. Projekt sa uskutoční počas Svetového týždňa oceánov (5. – 11- júna) a jeho cieľom je inšpirovať bežcov, aby sa zapojili do série fyzických, digitálnych a audio behov, čím pomôžu šíriť povedomie o znečistení našich  oceánov. Bežci sa môžu zapojiť cez bežeckú aplikáciu Runtastic.

adidas3

Zdroj fotografie: adidas

Štartovať sa bude prvým behom, 8.júna v USA, ktorého sa zúčastnia celé komunity bežcov, ambasádorov za zdravie oceánov, enviromentalistov, umelcov či influencerov. Viac ako 500 bežcov ovládnu ulice New Yorku počas 5km behu a rozžiaria mesto modrým svetlom, ktoré reprezentuje záchranu oceánov.

Každý, kto sa zapojí medzi 5. a 11. júnom do adidas x Parley Beh za oceány cez aplikáciu Runtastic,  vyjadrí podporu  našim znečisteným oceánom. Počas tohto týždňa sa virtuálne spoja bežci  z celého sveta, aby odbehnutými kilometrami ukázali, že im záleží na zdraví oceánov. Počas behu môžu zároveň počúvať Story Run, kde sa dozvedia viac o citlivom ekosystéme v oceánoch, o stratégii Parley AIR a dokonca o tom, ako sa všetci môžu stať súčasťou riešenia tohto globálneho problému. 

adidas4

Zdroj fotografie: adidas

Eric Liedtke, člen správnej rady spoločnosti adidas hovorí: ,,Plastový odpad ohrozuje oceány najviac zo všetkých. Už pred dvoma rokmi sme sa rozhodli s týmto problémom aktívne bojovať a preto sme sa spojili s Parley for the Oceans.  Za tie roky sa nám podarilo uskutočniť prvé kroky k minimalizácii plastov v našej výrobe a tento rok vyrobíme minimálne 1 milión párov tenisiek z materiálu Parley Ocean Plastic™. Celosvetová iniciatíva adidas x Parley Beh za oceány prostredníctvom sily športu a digitálneho sveta inšpiruje bežcov k zmene smerujúcej k záchrane oceánov od plastového odpadu. Vytvorili sme platformu, ktorá umožňuje sa zapojiť komukoľvek z celého sveta a behom pomôcť minimalizovať plastový odpad v oceánoch.”

Ak chcete zistiť viac ako sa zapojiť a premieňať hrozbu na materiál, zaregistrujte sa na adidas.com/runfortheoceans. Sledujte diskusiu na @adidasrunning Instagrame, Twitteri a na Facebooku cez #adidasParley a #RunForTheOceans. 

 

Zdroj:PR 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - adidas mení oceánsky odpad na funkčné tenisky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3373
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.