Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

7 tipov ako sa nabiť energiou hneď ráno!

Mirka

Bolí vás ranné vstávanie? Inšpirujte sa našimi tipmi a budete sršať energiou hneď ráno!

http://www.sxc.hu/photo/395105
13. DEC 2011

Budík je nemilosrdný. Každé ráno vydáva zúrivé pípanie, ktoré symbolizuje jedno – treba vstávať a s elánom sa pustiť do ďalšieho dňa. Problém je v tom, že vaše telo si myslí úplný opak. Cítite sa unavení a bez života. Dobrá správa znie, že všetko sa dá zmeniť k lepšiemu. Presvedčíme vás o tom, že energiou sa možno nabiť hneď ráno. Ako? Nuž, využite niektoré z našich tipov.

1. Chcete ráno sršať energiou? Spite aspoň osem hodín.

Kvalitný spánok nie je samozrejmosťou, preto sa k nemu musíme niekedy doslova urputne prepracovať. V prvom rade sa vo večerných hodinách vyhnite alkoholu, káve a čokoláde. Aspoň dve hodiny pred plánovaným spánkom nejedzte. Pokojná myseľ je priateľom zdravého spánku. Netrápte sa pred spaním výčitkami ani plánovaním povinností do ďalšieho dňa. Započúvajte sa do ticha a snažte sa uvoľniť. Zo spálne odstráňte elektrospotrebiče a mobilné telefóny. Spite v príjemnom a tmavom prostredí. Ako ranné budenie si zvoľte pieseň, ktorá je vašou srdcovou záležitosťou.

2. Začnite už v posteli!

Zdajú sa vám ranné rituály smiešne? Skôr ako ich odsúdite, vyskúšajte si ich na vlastnej koži. Začať môžete rovno v posteli jednoduchým strečingom a dychovými cvičeniami. V ľahu na chrbte vytiahnite koleno k hrudníku a zhlboka dýchajte. Nohy niekoľkokrát vymeňte. Potom kreslite vo vzduchu kruh jednou a neskôr druhou končatinou. Najhoršie, čo môžete urobiť, je pomalé prebúdzanie sa s odôvodnením: „Už len 5 minút a vstanem ...“ Jednoducho, vstaňte čo najskôr.

3. Vytiahnite žalúzie a usmejte sa na okolitý svet

Pre pokojný spánok a dostatok spánkového hormónu je dôležitá tma. Naopak, pri vstávaní je dôležité svetlo. Akokoľvek banálne znejú tieto vety, sú naozaj pravdivé a zohrávajú veľkú úlohu pri tvorbe energie do celého dňa. Podľa vedeckých štúdií svetlo pred brieždením stimuluje zvláštne bunky v ľudských očiach, ktoré posielajú mozgu signál, že treba vstávať. Pokiaľ možno vytiahnite žalúzie hneď ráno. V letných mesiacoch otvorte okno a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Usmejte sa a poďakujte Vyššej moci, že ste sa prebudili a môžete prežiť ďalší krásny deň. Venujte zopár minút tichej meditácii a programovaniu svojho podvedomia, ktoré je sprostredkovateľom reality. Snívajte a vaše sny sa vám splnia. Motivujúce myšlienky vás posunú bližšie k vášmu snu a spríjemnia nastávajúci deň.

V prípade, že chcete dosiahnuť naozaj veľký prílev energie, naordinujte si rannú prechádzku alebo ľahkú aeróbnu aktivitu. Odborníci sa zhodli, že najideálnejším časom pre ranný šport je od 6 30 do 8 30.

4. Doprajte telu dostatok kyslíka

Organizmu zabezpečíte dostatok kyslíka jednoduchým cvičením. Zhlboka sa nadýchnite tak, že počítate do šesť, vydýchnite s počítaním do osem. Toto jednoduché dychové cvičenie opakujte aspoň štyrikrát. Výhodou je, že vás nestojí čas. Môžete sa mu venovať pri varení kávy či obliekaní.

5. Pohár vody každé ráno urobí s vami malý zázrak

Tekutiny sú pre ľudské zdravie nenahraditeľné. Pridajte k svojim ranným zvykom jeden úplne obyčajný, ale veľmi účinný. 15 minút pred raňajkami vypite aspoň pohár vody. Voda naštartuje spomalený metabolizmus a spôsobí, že budete čulejší.

6. Studená sprcha nebolí

Pripadá vám studená ranná sprcha ako týranie? Mýlite sa, hoci pravdou je, že so studenou vodou treba opatrne. Začínajte klasickou teplou sprchou a na záver stačí kratučké opláchnutie sa studenou. Verte, zaručene vás preberie.

7. Raňajky sú základom dňa, tvrdili už naše babky

Staré mamy vedeli, čo vravia. Bez výdatných raňajok budete len s malou pravdepodobnosťou svieži a fit. Najlepšou voľbou pre raňajky sú celozrnné produkty, ovocie, nízkotučné mliečne výrobky či potraviny s obsahom nenasýtených mastných kyselín. Doprajte si celozrnný chlieb s domácim maslom a banán. Vhodné sú ovsené vločky s mliekom dochutené ovocím, orieškami a medom. Ak patríte k zaneprázdneným typom, siahnite po kvalitnom proteínovom nápoji. Je lepšou voľbou, ako deň bez raňajok.

Ráno nemusí byť stresujúce. Urobte si z neho príjemný zážitok. Pustite si obľúbenú hudbu a v pokoji si vychutnajte jedlo. Skvelým pomocníkom pri vytváraní príjemnej rannej atmosféry je vonný olej s povzbudzujúcim účinkom.

Zabudnite na televízne noviny, negatívne správy vás deptajú aj vtedy, ak ich máte pustené len ako kulisu. Pohodové ráno si vyžaduje čas. Možno budete musieť vstať o pár minút skôr, no nestojí to zato?


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 7 tipov ako sa nabiť energiou hneď ráno!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

tanya
tanya
 27.6.2019 9:06

8.tip - esencia energia bio-bachovky ;)