Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

Mirka

Mnohí veria, že všetky psychické i fyzické problémy sú spôsobené poruchami toku energie. Táto energia prúdi cez energetické centrá v ľudskom tele. Ak sú tieto čakry v harmónii, organizmus funguje tak, ako má. V prípade, že v niektorom centre energia chýba, alebo, naopak, prevyšuje, vznikajú najrozličnejšie zdravotné problémy.

4 energetické cvičenia pre vaše zdravie
3. MAR 2014

Čo je úlohou energetických cvičení? Jedným z hlavných a najdôležitejších cieľov je nastoliť opätovnú rovnováhu medzi energetickými centrami v ľudskom organizme. Neviete, ktoré cvičenia si vybrať? Tu sú štyri z nich.

Čchi-kung

Prvým energetickým cvičením, ktorého úlohou je podporiť prúdenie energie v čakrách, ale aj zabezpečiť jej efektívnejšie využívanie, je čchi-kung. Toto čínske cvičenie je staré niekoľko tisícok rokov a tvorí sa pri ňom životná energia, ktorá je nazývaná čchi. Čo sa stane, keď je táto energia v ľudskom tele narušená? Dochádza ku zdravotným problémom fyzického a psychického charakteru, ako napríklad k bolestiam chrbta, tráviacim problémom, úzkosti, migrénam atď. Prostredníctvom tohto energetického cvičenia môže teda človek nielen podporiť svoje zdravie, ale naučiť sa aj lepšie zvládať stresové situácie.

Tai-či

Tai-či patrí do kategórie starých čínskych cvičení, ktoré sa postupne vyvíjalo a vylepšovalo až do súčasnej podoby. Aktuálne má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí nielen na psychické rozpoloženie, ale pomáha napríklad aj pri problémoch s pohybovým aparátom (posilňuje celé telo). Tai-či je pomalé cvičenie, ktoré je vhodné naozaj pre všetkých: ľudí s nadváhou, psychickými problémami i pre seniorov.

Joga

Joga, podobne ako predchádzajúce dve cvičenia, pokladá za dôležité dosiahnutie harmónie medzi telom a dušou. Pre mnohých nie je toto body and mind cvičenie len pohybovou aktivitou, ale životným štýlom. Pomáha im lepšie zvládať životné okolnosti a posilňovať zdravie. Hovorí sa, že joga je pre každého. Je to naozaj tak, pretože pestrá paleta štýlov jogy umožňuje každému vybrať si to, čo mu skutočne vyhovuje.

5 Tibeťanov

5 Tibeťanov je nenáročné jogové cvičenie, ktoré zvládne naozaj každý. Ak chce z neho človek čerpať maximum benefitov, je potrebné venovať sa mu aspoň 10 minút denne. Mnohým sa osvedčilo, keď cvičili 5 Tibeťanov ráno po prebudení ako rozcvičku. Skvelé je aj to, že ho ocenia mladí i starší, bez ohľadu na vek či aktuálnu fyzickú kondíciu. Zharmonizovanie prúdenia energie prostredníctvom 5 Tibeťanov dodá organizmu energiu, lepšiu koncentráciu, ale aj pomôže získať krajšie telo či spomaliť starnutie.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Praisaeng)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.