Nevýhody rýchlych diét

Akú najšialenejšiu diétu ste už vo svojom živote držali? Stavím sa, že ste skúsili aspoň jednu (a možno vám vtedy ani nepripadala taká šialená). 

Nevýhody rýchlych diét
15. AUG 2016

Ja sama viem, že som si prešla v puberte dňami, keď som si povedala, že nebudem celý deň nič jesť a takto určite schudnem. Omyl, omyl, veľký omyl.

Bola som hladná ako vlk. Dokonca ešte viac ako vlk, ale hrdinsky som sa snažila to vydržať. A na druhý deň som zjedla aj to, čo som akože ušetrila deň predtým.

Pýtala som sa sama seba, či to vôbec malo zmysel. Nie, nemalo.

Vo svete existujú najčudnejšie typy diét (vygúglila som si ich), ako napríklad: ranná banánová diéta, vatová diéta, mydlová diéta, alkoholová diéta, vzduchová diéta, cigaretová diéta (aj ja som ostala prekvapená), sendvičová diéta a mnohé ďalšie. Ak ste aj nepočuli o týchto (čo je dobre), tak ste možno počuli o Atkinsonovej diéte, diéte podľa krvných skupín, Dukanovej diéta, delenej strave, 90-dňovej diéte a im podobným…

Myslíte si však, že NAOZAJ fungujú?

Ja osobne som ešte nikdy nepočula, aby niekto schudol len tým, že držal drastickú diétu (nech by bola akokoľvek zázračná)…

Prečo je tomu tak a ako to urobiť šikovnejšie, vám poviem nižšie.

Rýchla diéta spôsobuje hlad

Diéta, ktorá vás obmedzuje v tom, aby ste jedli len niečo a niečo mali vyslovene zakázané, je šialenstvo. Čo sa môže stať? Budete hladní a telo nedostane dostatočné množstvo energie, ktorú potrebuje na svoje fungovanie.

  • Riešenie: Dodržiavajte to, že budete aspoň 3x denne (alebo 5x denne) pravidelne jesť. Je to skutočne jednoduché. Žiadna mágia :).

Ak nestíhate variť alebo zabúdate (čo úplne chápem, ak ste na to neboli zvyknutí), tak mám rýchle riešenie. Skúste krabičkovú diétu. Táto diéta sa postará o to, aby ste mali jedlo pravidelne a nemuseli sa o nič starať.

Rýchla diéta vám nedá dostatok výživy

Ak prejdete na nejakú špecifickú diétu, tak tá má svoje pravidlá. Ale vaše telo nepotrebuje poznať, aké pravidlá ma nejaká vymyslená diéta. Ono potrebuje výživu, ktorú mu proste musíte dať. Tam neexistujú žiadne výhovorky. Ak telo potrebuje zeleninu, ovocie, vlákninu, mäso, tak mu to nejakou „zázračnou” diétou nemôžete odoprieť.

Radšej sa spoľahnite na odborníkov a výživových poradcov, ktorí klientom vedia pripraviť jedálniček na mieru. A to nielen krátkodobo. Ale práve, naopak, s dlhodobými výsledkami, ktoré trvajú. Plus majú aj zdravotné benefity.

Rýchla diéta poblázni vaše telo

Skúšate jednu diétu za druhou a čudujete sa, že žiadna nezaberá. No, ja sa nečudujem. Vaše telo sa pri takýchto experimentoch musí zblázniť. Keby vedelo rozprávať, tak by kričalo o pomoc! Viete, že sa takto zbytočne trápite? A vaše telo tiež (ale ono je v tom nedobrovoľne).

Dostaňte sa do pohody s krabičkovou diétou, ktorá sa postará o to, aby ste mali stabilný prísun toho, čo si telo vyžaduje. Ulahoďte mu. Urobte s ním dohodu. Začnite sa kamarátiť a doprajte mu všetko to najlepšie, čo si zaslúži. Tento vzťah vám vydrží naveky a uvidíte, ako vám to oplatí :).

Rýchla diéta vám nedá želaný výsledok

Žiadna rýchla diéta vám nedá trvalé výsledky. Bodka. Nie je sa o čom baviť.

Ak chcete mať krásnu postavu, nádhernú pokožku, silné vlasy a nechty, zdravé telo, dostatok energie a vlastne všetko v rovnováhe – vsaďte na istotu.

Ak si želáte konečne raz a navždy skoncovať s trápením a diétami, je tu jednoduché riešenie. Stačí, ak budete jesť 5-krát denne. Pravidelne zdravé a chutné jedlo (to je moja zásada), tak nemáte čo riešiť. Kilá pôjdu dole, ustáli sa vám váha, budete mať zdravú pokožku, dostatok energie a omnoho viac sebavedomia. A budete vyzerať fantasticky. Garantujem.

V tomto sa môžete obrátiť na e-diétu a uvidíte sami na sebe, ako ľahko a bezbolestne získate trvalé výsledky. Budete na seba pyšná. A hladná určite neostanete.

Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Signály, že vášmu telu chýba horčíkSignály, že vášmu telu chýba horčík

Viete o tom, že za nedostatkom horčíka môže byť nielen jednotvárna strava, neprimeraná konzumácia sladkostí, ale aj nadmerný prísun vápnika? 

 

Je cvikla základom chudnutia a detoxikácie?Je cvikla základom chudnutia a detoxikácie?

Chcete rýchlejšie schudnúť, mať krásne vlasy a ešte aj detoxikovať svoj organizmus? 

 

3 omyly, ktorých sa dopúšťame pri chudnutí3 omyly, ktorých sa dopúšťame pri chudnutí

Nikto nie je stopercentný, a preto by ani zdravá strava nemala byť pre nás „zvieracou kazajkou“. 


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nevýhody rýchlych diét

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.