Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Voda ako najdôležitejšia tekutina pre náš organizmus

redakcia

Dnešný deň, 22. marec patrí Svetovému dňu vody. V roku 1992 vzdalo OSN hold vode, bez ktorej by náš organizmus nemohol fungovať. Čo všetko v našom organizme má na svedomí voda a prečo ju musíme piť? Tomu sa venujeme práve dnešný deň.

Voda ako najdôležitejšia tekutina pre náš organizmus
22. MAR 2013

Voda je a musí byť neodmysliteľnou súčasťou nášho pitného režimu. Ruku na srdce, koľko tekutín denne vypijete? A ešte nasleduje otázka, koľko z vašich tekutín tvorí čistá voda?

Máte problém? Pite vodu!

Pre zdravé fungovanie by sme mali denne vypiť zhruba 2 až 4 litre tekutín, aby sme telu zabezpečili dostatočný pitný režim. Najvhodnejšou tekutinou je čistá voda, avšak možno ju obmieňať čajom, či rozličnými minerálnymi vodami (pri minerálnych vodách treba sledovať zloženie). Čo sa do príjmu tekutín neráta je polievka a káva. Telo ich vníma skôr ako potraviny.

Zastavme sa pri vode, ktorá by mala v našom pitnom režime prevažovať. Nie na darmo sa tvrdí, že voda je liekom na všetko. Okrem hydratácie pomáha nielen pri problémoch s obličkami, močovými cestami či prekyslením žalúdka, ale podporuje aj krvný obeh, vyrovnáva krvný tlak a dokonca zlepšuje pamäť. Čistá voda dokáže ľudí zbaviť mnohých chorôb a bolestí. Podieľa sa na zlepšení zraku, sluchu, znížení hladiny cukru v krvi.

Aby toho nebolo málo, dostatočným príjmom vody môžeme zlikvidovať tuky uložené v tele, poraziť rôzne zápaly a plesne, odstrániť bolesti hlavy, znížiť riziko lámavosti kostí, znížiť kazivosť zubov a odstrániť poruchy spánku. Dokonca predĺži náš život o 20 - 30 rokov.

Nepite, len keď pociťujete smäd

Priemerný človek potrebuje štyri litre vody denne, z toho minimálne dva litre telu musíme dodať. Telo získava vodu aj z metabolizmu jedla, ako aj z obsahu vody v potravinách. Ale to nestačí. Toto množstvo vody potrebujeme k výrobe aspoň dvoch litrov moču, aby sme  nezaťaovali ľadviny. Ak pijeme dostatok vody, naša moč je bezfarebná, číra a to je správne a zdravé.

Nedostatok vody sa môže prejaviť aj určitými bolesťami, napr. bolesťami brucha. Autor knihy Voda pre zdravie, liečbu a život, doktor Batmanghelidjem vysvetlil ako prednášajúci hosť na medzinárodnej konferencii o rakovine, že ľudské telo dáva najavo dehydratáciu tým, že produkuje bolesť. „Bolesť je známkou nedostatku vody v tele a nedostatok vody v skutočnosti stojí za väčšinou zdravotných problémov v našej spoločnosti,“ uvádza Dr. Batmanghelidjem.

Dostať do tela dva litre denne sa mnohí musia naučiť. Ako veľa iných vecí, aj toto sa dá. Ak začnete telu poskytovať vodu denne a na pravidelnej báze, naučíte ho, aby si neskôr pýtalo vodu samo. Zrazu vám už nebude stačiť len deco vody denne.

Rozhodne by ste nemali čakať na to, kým budete smädní. Voda je hlavným zdrojom energie a do doby než dostaneme smäd, stratíme energiu z vody, ktorú sme mali vypiť skôr, než sme smäd dostali.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Voda ako najdôležitejšia tekutina pre náš organizmus

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3291
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.