Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Vieme, prečo piť minerálku aj počas zimy

Veronika Shoebridge

Nielen jedlom je človek živý, ale hlavne vodou. Aj tou minerálnou. Naše telo je predsa zo 75 % tvorené vodou. 

Vieme, prečo piť minerálku aj počas zimy
10. NOV 2016

Necítim smäd

Áno, ľudia počas chladnejších mesiacov nemajú až takú častú potrebu piť. Prečo je to tak?

Jednoducho sa v chladnejšom počasí menej potíme a tým pádom sme aj menej často smädní. No keď už raz smädní sme, je neskoro. Preto by sme mali tekutiny do tela dopĺňať aj v chladnejších mesiacoch postupne a pravidelne počas celého dňa. Rozhodne nie nárazovo. Síce je pravda, že sa v zime oveľa menej potíme, no spolu s dýchaním a močením denne stratíme medzi 1,5 až 3 litrami tekutín. Tie treba telu vrátiť späť. Koľko tekutín potrebujeme je, samozrejme, veľmi individuálne a záleží na veku, pohlaví, fyzickej aktivite a mnohých iných faktoroch. Vo všeobecnosti však platí, že ideálne by sme denne mali prijať od 1,5 do 2,5 litra.

Káva nestačí

Káva a kofeínové nápoje sú v zime viac populárnejšie. Je to, samozrejme, prirodzené. Vonku je viac tma ako svetlo a my sa tým pádom cítime unavenejšie ako zvyčajne. Preto oveľa častejšie ako po vode, minerálke či džúse siahame po nápojoch, ktoré nás preberú „k životu”. Ráno nás nakopnú do dňa a popoludní zvyknú zmierniť útlm, ktorý väčšina z nás zažíva po obednej prestávke.

I keď je pravdou, že káva môže na človeka naozaj pôsobiť povzbudzujúcim dojmom, čo sa hydratácie a pitného režimu týka, až taká sláva to nie je.

Káva, i keď skvelo vonia, vyzerá a hlavne chutí, dehydruje a má diuretický účinok. Sme po nej ešte viac smädní.

Ak si teda radi doprajete kávičku, vždy s ňou vypite aspoň pohár čistej či minerálnej vody.

Zdroj foto: pixabay.com

Minerálka v zime

I keď sme na minerálku zvyknutí skôr v lete, mali by sme jej dať okrem klasických čajov, džúsov či obyčajnej čistej vody šancu aj v zime.

Minerálka Budiš má optimálne zloženie minerálov, ktoré telu dodajú nielen dostatočnú hydratáciu a blahodarne osvieženie, ale i potrebnú výživu. Vyvážený obsah minerálov dodá telu silu vyrovnať sa s dennodenným stresom a každodennými povinnosťami a efektívne ochraňuje telo pred dehydratáciou. Tá dokáže človeku prinajmenšom veľmi nepríjemne strpčiť život. Napríklad migrénami. Prinajhoršom spôsobiť veľmi vážne zdravotné problémy. Napríklad až zlyhanie obličiek.

Pitie minerálnej vody a dostatočný príjem tekutín počas celého dňa aj v zimnom období nám okrem dostatočnej energie a sviežosti zaručí aj pomalšie starnutie buniek či podstatné zníženie rizika srdcovocievnych chorôb. Tak teda NA ZDRAVIE! 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vieme, prečo piť minerálku aj počas zimy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.