Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Čo sa stane, keď obohatíte svoj pitný režim minerálkou?

redakcia

Základ nášho pitného režimu by mala tvoriť čistá voda. No ak pridáme aj vhodnú minerálku v správnom množstve, zdraviu rozhodne neuškodíme, práve naopak. 

Čo sa stane, keď obohatíte svoj pitný režim minerálkou?
20. OKT 2016

Vo všeobecnosti je dôležité to, aby sme si vybrali minerálnu vodu, ktorá je vhodná na denné pitie, neobsahuje konzervačné látky a ani pridaný cukor. Takisto je lepšie voliť neperlivé minerálne vody, pretože bublinky nám môžu spôsobiť nadúvanie či bolesť hrdla. Denné množstvo minerálky by nemalo prekročiť 0,5 litra.

Samozrejme, v niektorých prípadoch môže byť denná dávka vyššia a môžeme siahnuť aj po minerálke, ktorá nám pomôže riešiť konkrétny zdravotný problém. V takýchto prípadoch je dobré poradiť sa s odborníkom.

Pozrime sa však na dôvody, pre ktoré sa oplatí doplniť pitný režim aj minerálkou. Keďže zloženie minerálnych vôd sa líši, na mušku sme si vzali minerálnu vodu Budiš. Tu sú niektoré jej výhody.

Pomáha znížiť krvný tlak

V litri minerálky Budiš sa nachádza 40,5 mg draslíka. Toto množstvo prispieva k doplneniu tohto elektrolytu do nášho tela. Draslík je dôležitý pre udržiavanie normálneho krvného tlaku a zdravého srdca. Zároveň je pomocníkom pri odstraňovaní toxínov z tela, bojuje proti únave a je dôležitý aj pre regeneráciu po športovom výkone.

Podporuje zdravie kostí

Litrom minerálky Budiš dodáme do tela 172 mg vápnika. Vápnik je kľúčový pre zdravé kosti a zuby. Je prevenciou osteoporózy, ktorá trápi hlavne ženy po klimaktériu. Takisto je dôležitý pre srdce a krvnú zrážanlivosť. Podľa niektorých vedeckých štúdií sa nedostatok vápnika spája aj s nadváhou a obezitou.

Znižuje únavu a svalové kŕče

Deficit horčíka sa spája s viacerými zdravotnými ťažkosťami, ako napríklad poruchami srdcového rytmu, svalovými kŕčmi, únavou či slabosťou. V litri minerálky Budiš sa nachádza 43,3 mg horčíka, čiže aj pitím minerálnej vody môžeme niektorým zdravotným problémom predchádzať.

Má pozitívne účinky na trávenie i dýchací systém

V minerálkach sa okrem sodíka, draslíka, horčíka či vápnika nachádzajú aj ďalšie látky. Mnohé z nich priaznivo vplývajú na trávenie. Napríklad v minerálke Budiš nájdete HCO3-, ktorý podporuje tvorbu žalúdočných štiav a vylučovanie žlče. Spolu so sodíkom majú zásluhu aj na priaznivom ovplyvňovaní látkovej výmeny sacharidov.

Zabraňuje dehydratácii

Pri intenzívnom potení napríklad pri športe sa potom vylučujú elektrolyty, ako sodík, draslík, horčík či vápnik. Do tela ich môžeme doplniť pitím minerálky, čím zabránime nepríjemnej dehydratácii. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Budiš vitamín b-komplex: božská chuť vitamínovBudiš vitamín B-komplex – božská chuť vitamínov

Budiš túto jeseň prináša opäť o niečo viac vitamínov so svojimi novými príchuťami Budiš vitamín B-komplex.

 

Je minerálka vhodná na doplnenie tekutín pri športe?Je minerálka vhodná na doplnenie tekutín pri športe?

Podľa odborníkov minimálne tretina z nás trpí nedostatkom horčíka, čo sa prejavuje aj zvýšenou únavou, svalovými kŕčmi a bolesťou. 

 

Čo a koľko piť počas diéty?Čo a koľko piť počas diéty?

Darí sa vám dodržiavať stanovený jedálniček? Blahoželáme, ale dajte si pozor i na to, čo pijete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo sa stane, keď obohatíte svoj pitný režim minerálkou?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.