Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Michael Achberger: vždy som chcel byť trénerom

Nikola Danišová

Michael Achberger pôsobí ako tréner takmer jedno desaťročie. Cvičeniu sa venoval už počas strednej školy a po nej chcel svoju záľubu premeniť na profesiu. V našom projekte pôsobí ako výživový poradca.  

Michal: vždy som chcel byť trénerom
14. MÁJ 2015

Michal najprv začal trénovať svojich kamarátov. Neskôr sa rozhodol, že sa stane profesionálnym trénerom a posunie sa na vyšší level. „Urobil som si základné kurzy, aby som sa stal oficiálnym trénerom a mohol to považovať za plnohodnotné zamestnanie,“ hovorí Michal Achberger, ktorý pôsobí v BODY Energy Clube v Bratislave. Posledné kurzy, ktoré Michal navštívil, boli napríklad Flowin basic alebo Core training, čo je získanie základných informácií o zapojení vnútorných svalov. Okrem iného dosiahol aj titul „tréner druhého stupňa“. So vzdelávaním v trénerskej oblasti nechce prestať. Plánuje si urobiť ďalšie kurzy: „Uvidím, čo všetko bude nutné ešte dorobiť. V najbližšej budúcnosti to bude asi kurz skupinového cvičenia.“

Tento rok Michal prvý krát absolvoval na profesionálnu súťaž majstrovstiev Slovenska v kategórii Men´s Physique: „Bude to moja prvá skúsenosť. Už minulý rok som sa chcel zúčastniť, no napriek tomu, že cvičím niekoľko rokov, popri mojom pracovnom vyťažení som sa na to necítil.“

cyklo projekt - michal

V našom projekte robí Michal výživového poradcu pre účastníkov Luciu a Martina. Snaží sa o individuálny prístup, aj keď vždy sa nájdu všeobecné pravidlá a prístupy, ktoré by sa mali vyskúšať. „Sú všeobecné normy, ktorými sa riadim aj ja, aj moji klienti,“ dodáva Michal. Keď natrafí na nový postup, najprv ho vyskúša na sebe a potom na klientoch. Inšpiráciu hľadá najmä v praxi, internete a publikáciách.

Svoju rolu v projekte vníma zodpovedne: „Je asi taká dôležitá ako samotný tréning. Jedno bez druhého nepôjde. Ak je dobrý tréning, ale zlá strava, alebo naopak, nikam sa neposunieme.“ Strava bude určovať výkon, ktorý nastavia tréneri. Martin a Lucia dostali úlohu napísať, čo všetko za tri dni zjedia. „Podľa tohto rozpisu uvidím, kde robia chyby, ktoré sa budeme snažiť odstrániť,“ usudzuje Michal. U Lucii budú pracovať najmä na formovaní postavy a naberaní svalovej hmoty. Martin by chcel spáliť podkožný tuk a nabrať svalovú hmotu. V prvej fáze sa teda Martin s Michalom zamerajú na redukčnú časť a v druhej fáze najmä na výkon, teda zároveň aj na naberanie svalovej hmoty. „Okrem tréningu, je samozrejme dôležitá aj regenerácia – dva krát do týždňa,“ dodáva nakoniec Michal.

Michal pripravil pre Luciu a Martina jedálničky na prvý mesiac:

Jedálničky Martina a Lucii spestruje minerálna voda BUDIŠ, ktorá sa po celý čas ich prípravy stará o dôležitý pitný režim. 

Foto: Anton Gráf Photographies

 

Späť na zoznam Súťaž a trénuj s nami" >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Michael Achberger: vždy som chcel byť trénerom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články