Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Posilňujeme telo na bosu

Ak vás obyčajné tréningy prestávajú baviť, skúste do tréningu zapojiť bosu. 

Posilňujeme telo na bosu
18. FEB 2016

Počas celej doby zábavného cvičenia na bosu automaticky zapájate hlboko uložené brušné a chrbtové svaly, ktoré bežným pohybom neposilníte, a ktoré sú zodpovedné za správne držanie tela. Na bosu sa dá výborne posilniť celé telo.

Bosu je ideálnou pomôckou pre zdravé chudnutie, spevnenie celého tela, tréning vytrvalosti a celkovej kondície. To všetko bez zaťažovania kĺbov, tvrdých dopadov a namáhania kolien.

Cviky

Izometrický most

Zapojené svaly: stred tela, ramená

Ide o veľmi jednoduchý, ale zároveň maximálne účinný cvik na spevnenie celého tela. Počiatočná poloha je totožná s kľukom. Začína sa zo vzporu, ruky sú umiestnené na bosu, približne na šírku ramien. Cvik je veľmi jednoduchý, avšak veľmi dôležitá je správna technika. Počas celej doby sa snažte neprehýbať v bedrách, zadok nezdvíhať hore, avšak nesmie ani padať. Päty sa snažte tlačiť k sebe a podsadzovať panvu. V tejto polohe sa snažte vydržať čo najdlhšie. Keď už strácate správne držanie tela, dajte si krátku prestávku a opakujte ešte 3-krát.

Drepy

Zapojené svaly: kvadricepsy, sedacie svaly, stred tela

Drep určite každý dobre pozná. Avšak bosu tomuto cviku pridáva nový rozmer. Nielenže dochádza k efektívnejšiemu zapojeniu dolných končatín, ale posilňujú sa aj svaly hlbokého stabilizačného systému. Pri cviku je dôležité, aby špičky smerovali dopredu, kolená nesmú smerovať k sebe. Chodidlá sú postavené približne na šírku ramien. Pri drepe sa zľahka predkloňte a zadok posúvajte smerom dozadu. Chodidlá sa snažte počas celej doby držať rovno, nenakláňajte sa dopredu na špičky, ani dozadu na päty. Vykonajte tri série po 15 opakovaní.

Kľuky

Zapojené svaly: ramená, stred tela, hrudník

Ide o klasické kľuky s tým rozdielom, že ruky máte položené na bosu. Veľkým plusom je zlepšenie koordinácie.

Bicepsové zdvihy

Zapojené svaly: bicepsové svaly, stred tela

Postavte sa na bosu s jednoručkami v rukách. Namiesto jednoručiek môžete použiť aj fľaše s vodou. V stoji na bosu udržujte rovnováhu a vykonávajte striedavé bicepsové zdvihy. Urobte 3 série po 10 opakovaní každou rukou.

Pri cvičení na bosu, samozrejme, existujú aj riziká

Nesprávnym cvičením si môžete spôsobiť nielen preťaženie, ale dokonca aj zranenie určitých partií tela, ako sú členky. Pri cvičení je teda veľmi dôležité, aby ste si dávali veľký pozor. Najlepšie je, samozrejme, vykonať aspoň prvé cvičenie s asistenciou špecialistu na toto cvičenie. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadokPre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadok

Nie si spokojná so svojím zadkom? Tak ním pohni a zacvič si s nami 6 cvikov, ktoré ho vyformujú a spevnia. 

 

Pre akčné dievčatá: formujeme brucho. ideš do toho tiež?Pre akčné dievčatá: Formujeme brucho. Ideš do toho tiež?

Rozčuľuje ťa vytŕčajúci tuk z bedrových nohavíc? Chceš byť v plavkách štíhla a sebavedomá? 

 

Pre akčné dievčatá: s funkčným tréningom bude telo nielen štíhle, ale i funkčnéPre akčné dievčatá: S funkčným tréningom bude telo štíhle a funkčné

Chceš nielen krásne, ale aj funkčné telo? Telo, ktoré toho veľa zvládne a pritom vyzerá sexi? 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Posilňujeme telo na bosu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.