Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Medical Pilates sprevádza pri práci aj fyzioterapeutov

Mirka

Úpravami Pilatesu vzniklo isté terapeutické cvičenie. Reč je o cvičení Medical Pilates, ktoré spája princípy Pilatesu a najnovšie poznatky z oblasti fyzioterapie.

pilates medical
5. NOV 2011
 

Pilates sa udomácnil v mnohých krajinách a počet ľudí využívajúcich jeho pozitívne účinky narastá. O Pilatese vieme, že je dielom Josepha Pilatesa, ktoré vzniklo v roku 1920. Ide o cvičebný program zostavený zo stoviek cvikov, kde je zapojená široká škála svalových skupín. Pri cvičení je dôležité využívať nielen svaly, ale aj myseľ a dodržiavať sedem princípov Pilatesu. Za najvyššiu prioritu sa považuje kvalitné vykonanie jednotlivých cvikov.

Milates Medical využívajú aj fyzioterapeuti

O účinnosti Pilatesu nemožno pochybovať. Úpravami Pilatesu vzniklo terapeutické cvičenie, ktoré je využívané pri rehabilitáciách a zmierňovaní následkov úrazov a zranení. Hádate správne, hovoríme o cvičení Medical Pilates, ktoré spája princípy Pilatesu a najnovšie poznatky z oblasti fyzioterapie.

Medical Pilates využívajú fyzioterapeuti pri vykonávaní svojej profesie, aby pomohli pacientom s rôznymi problémami pohybového aparátu. Jednotlivé prípady sú posudzované individuálne. Každému pacientovi je cvičebný program ušitý na mieru. Je dôležité vedieť, že Medical Pilates sa sústreďuje na dve hlavné svalové skupiny – brušné svalstvo a svaly panvového dna.

Medical Pilates je známe predovšetkým ako rehabilitačné cvičenie. Odporúčané je aj v prípade, že trpíte bolesťou chrbta a krčnej chrbtice, ste po pracovnom alebo športovom úraze. Bolí vás často hlava? Potom je Medical Pilates to pravé. Je vhodné i pre ľudí trpiacich osteoporózou a skoliózou. Bolesti i zranenia bedrovej chrbtice, ramien, kolien a členkov môžete vyriešiť prostredníctvom tejto metódy. Je bezpečné pre tehotné ženy i mamičky po pôrode.

Medical Pilates ako šikovný pomocník v boji proti bolesti

Medical Pilates môžeme pokojne zaradiť do kategórie rehabilitačno-relaxačných cvičení. Jednotlivé cviky sú vykonávané pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta. Cvičí sa individuálne alebo v malých špecificky zameraných skupinkách (podľa typu zdravotných problémov), aby sa mohol odborník plno venovať každému zúčastnenému.

Medical Pilates slúži k zlepšeniu existujúcich zdravotných problémov, ale je aj vhodnou prevenciou. Je určené i pre pacientov, ktorí trpia chronickými ťažkosťami. Cviky sa vykonávajú na podložke, s pomocou pružín alebo fit lopty. Je vhodné pre všetky vekové skupiny s rozličným stupňom kondície.

Medical Pilates slúži k zlepšeniu celkovej pohyblivosti. V rámci tréningového programu môže skvelo poslúžiť i profesionálnym športovcom ako prevencia voči zraneniam svalov.

Pozrime sa na výhody cvičenia Medical Pilates:

  • Zmiernenie bolesti po úrazoch, operáciách a pri problémoch s pohybovým aparátom,
  • Zlepšenie pohyblivosti a rýchlejší návrat k pôvodnej kondícii po operačných zákrokoch alebo úrazoch,
  • Výrazný prínos v oblasti držania tela, získania celkovej sily a stability,
  • Cvičenie je vykonávané pod dohľadom skúseného odborníka, ktorý dohliada na kvalitu jednotlivých cvikov,
  • Pravidelné cvičenie vedie k získaniu pevného sexi bruška,
  • Pozitívne pôsobí na dýchaciu sústavu resp. zlepšuje kontrolu cvičiaceho nad vlastným dýchaním,
  • Výrazným spôsobom zlepšuje celkovú kondíciu,
  • Má uvoľňujúce účinky a prospieva psychike,
  • Odbúrava stres, únavu a podporuje obranný systém človeka,
  • Vedie k zníženiu hmotnosti – výhodou je, že strácate podkožný tuk!

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Medical Pilates sprevádza pri práci aj fyzioterapeutov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.