TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Workshop: Mind's Eye Yoga (Joga pre nevidiacich)

Cvičte.sk

Dňa 10.10.2011 sme organizovali workshop Mind's Eye Yoga s podtitulom "Nauč sa pri Joge "dívať" vlastným vnútorným zrakom a prehĺb tak svoj jogový zážitok." Bol určený nielen pre tých, ktorí sa joge venujú a radi svoje znalosti rozširujú. Ale aj  všetkým, ktorých joga určitým spôsobom zaujíma a nemajú s ňou konkrétne skúsenosti.

joga
19. OKT 2011

Workshop viedla éterická inštruktorka jógy Kanya Kanchana, ktorej asistoval aj Martin Ďuriš. Kanya nám porozprávala, ako začínala pracovať s nevidiacimi a inak hendikepovanými ľuďmi. Predstavila nám celý svoj náročný, ale zároveň úžasný projekt.

Po krátkej prestávke nasledovala praktická časť, na ktorú sme sa všetci veľmi tešili. Špecialita spočívala v tom, že sme cvičili so škraboškami na očiach, aby sme nic nevideli. V celej miestnosti nastalo veľké prítmie a my sme sa snažili pohybovať len prostredníctvom svojich zmyslov a vnemov. Snažili sme sa vcítiť do kože nevidiacich. Kanya nás pomaly viedla ako klasický inštruktor na cvičení, a tak sme si mohli vyskúšať, aké to je cvičiť jogu bez zraku.

Na záver sme skonštatovali, že to nie je vôbec jednoduché. Celý workshop bol veľmi vzrušujúci a dal nám všetkým iný rozmer vnímania. Rozhodne by bolo skvelé, keby sa táto aktivita dostala medzi nevidiacich, aby si aj oni mohli zacvičiť a týmto sa viac začleniť do spoločnosti. Veríme v ambície účastníkov tohto kurzu a držíme palce! Ak budeme môcť, radi pri nejakom projekte pomôžeme.

Vytvoriť úžasnú atmosféru dopomohli aj priestory štúdia YoGO! Lifystely Studio, v ktorých sa workshop konal. Ak rozmýšľate, kam chodiť cvičiť jogu, vrelo vám ich odporúčame. Viac informácii nájdete na www.yogo.sk

Na záver by som veľmi rada poďakovala všetkým účastníkom za ich záujem a prítomnosť, ako aj Kanyi, ktorá si v rámci jej dovolenky v Európe našla čas a bola ochotná s nami tento workshop zorganizovať.


JI
JII
J9
J10
15 fotografií >>
Skryť
JI
JII
J9
J10
J13
J15
J17
J4
J18
J5
J7
J8
J12
J14
J16
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Workshop: Mind's Eye Yoga (Joga pre nevidiacich)

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.