Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Úžasná Big colour party v Martine

čitateľka Zuzka

V sobotu 26. 9. 2015 sa v športovej hale pri Martine konala neskutočná Big colour party. Vy ste tam neboli? Potom neviete, aké to bolo úžasné!

Big colour party
19. OKT 2015

Bola to obyčajná sobota. Vlastne nie, bola to výnimočná sobota. Už niekoľko týždňov som sa tešila na túto veľkolepú akciu – Big colour party. Štvorhodinová makačka. Štyri rôzne druhy športovej aktivity. A to všetko s úžasnými inštruktorkami, ktoré sa vystriedali na jedinom pódiu.

Bol predpísaný tzv. dress code (svetovo známy pojem v tomto poňatí: športové oblečenie). Keď nás je veľa pokope, vyzerá to skutočne profesionálne. Samozrejme, nebola to podmienka pre zúčastnenie sa akcie. No oko to potešilo, veď si pozrite priložené fotografie a video, ako krásne vyzeráme.

big colour party

Udrela hodina „H“. Boli štyri hodiny popoludní a Katka sa „vyšplhala“ na stage, zmocnila sa mikrofónu a predstavila všetky zúčastnené inštruktorky. Po jednej, ako ich predstavovala, vyskakovali na stage, zároveň sa vtipne ukláňali alebo urobili nejaké pre ne charakteristické gesto. Spolu ich bolo šesť, no vlastne s Katkou sedem a to vrátane špeciálnych hostí:  master tréneriek programu piloxing, ktorými boli Terricka Thomas Başar a Adélka Hurníková. Podľa Katkiných ohlasov som počula, že boli nadšené a tešia sa na ďalšiu akciu. Tak, ako naša Katka, sú to jednoducho špičky vo svojom obore.

big colour party

Stage uprataný a ideme na to: PILOXING. Nastúpili 3 inštruktorky na čele s Terrickou Thomas Başar, hneď za ňou Adélka Hurníková a trojicu dopĺňala moja obľúbená inštruktorka Katka Vašek Kuncová. To bolo wááááu. Ružový piloxing dress code žiaril v celom objekte. Všade, kam ste sa pozreli, bola ružová, jednoducho #pink bola hitom tejto hodiny. Hudba hrala a Terricka sa pustila do precvičovania s obrovskou energiou. To sa teda diali veci. Navigácia na prvky v angličtine bola taká, no akoby som to povedala, originál piloxingová. Pekne sme sa rozcvičili a zahriali nedočkavé telá. A šup do toho. A viete, čo „strašné“ sa stalo? Terricka zbehla dole z pódia, my sme boli s babami v prvom rade, a ona bola kúsok odo mňa, že wááááááu. Išli sme ako píly a cúvali sme dozadu a potom sme išli dopredu...  Už som si myslela, že odpadnem, že tam dušu vypustím. No prehovorilo na mňa moje ja: "Zuzi, počuj, máš tu blízko pri sebe Terricku a to je mega inšpirácia." Tak som prebudila športový tranz a dala som to. Bol to mega zážitok. Tu a teraz a len táto chvíľa. Čistá hlava, skvelé.

big colour party

Kratučká pauza, výmena trička za čierne, lebo nás čaká deepwork. Medzi dvomi hodinami prebehlo nadšené fotenie s celebritami Terrickou, Adélkou a Katkou. Na stage nastúpila trochu iná zostava. Štyri inštruktorky deepwork tímu: Lucka, Zuzka, Peťa a Katka, ktoré sa počas cvičenia prestriedali. Znova sme prešli zahrievaním, veď predsa deepwork je trochu iný šport ako piloxing. Ako orientačnú bránu do druhého levelu časti deepwork už rozoznám od behu na zemi. Ešte stále to nemám úplne zvládnuté, no cvičenie robí majstra. Toto cvičenie je úžasné na precvičovanie hlbokých svalov. Po poriadnej zaberačke nás potešil strečing a čakala nás ďalšia kratučká pauza na výmenu tričiek do veselšej farby.

Tentokrát to bolo do neónovo žltých tričiek, čo vyžaduje dress code piloxing knockout. Dominantnou inštruktorkou na tejto hodine sa na pódiu stala Adélka Hurníková zo susednej Českej republiky. Je to riadny živel a aj mimo pódia je veľmi zábavná a milá. Po pódiu poletovala ako malý tazmánsky čertík :) Občas som mala pocit, že noha sa až tak vysoko vykopnúť nedá, no Adélka mi zrušila limity v hlave. Na pódiu, samozrejme, nebola sama. Sekundovali jej dve skvelé inštruktorky Katka Vašek Kuncová a  Terrickou Thomas Başar. Takže to bola opäť úžasná zostava. Kým Adélka vysvetľovala, ako bude vyzerať drill, tak Terricka s Katkou robili fantastické pozadie. Nepostávali za ňou iba tak, ale vlnili sa v rytme hudby a vyzeralo to mega profesionálne. No veď ony všetky sú profesionálky, takže to ani inak vyzerať nemohlo :)

Po tejto hodine som si myslela, že už budem fakt K.O., no čakala nás ešte jedna a môj športový tranz sa ozýval už počas piloxing knockoutu a tu len pokračoval.

Posledná hodina patrila boot campu. Je to niečo úplne nové, svieže, privezené priamo z Ameriky, Terricka je pôvodom odtiaľ, no tá usúdila, že po troch hodinách intenzívnej makačky by to bolo už cez čiaru a vymenila nami očakávaný boot camp za akrojogu, jogu vo dvojiciach. Pre mňa osobne to bol mega zážitok z niečoho úplne iného. Terricka s Katkou predvádzali, čo ideme testovať. Hlavou mi prebehlo, že to čo má byť? Toto nedám, veď sme makali na viac ako 100 % celé 3 hodiny a ešte toto. A to vám poviem, to bola teda iná zábava. Samozrejme, krátky strečing na začiatok a potom sme šli naplno. No teda viac sme sa nasmiali ako zacvičili. Ale aj tak sme čosi poskúšali. To bol teda iný level. Tá energia a zábava, ktoré tam boli, to bolo jednoducho úžasné.

Večer nás ešte čakala úžasná afterpárty v centre mesta Martin. Tam sme mali možnost trochu viac spoznať niektoré inštruktorky, ktoré boli skutočne úžasné.

Kto tam nebol, nech neplače. Plač a ľútosť ešte nikomu nepomohli. Budú ďalšie fantastické akcie. Teším sa :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Úžasná Big colour party v Martine

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.