Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Ako si udržať energiu počas celého dňa?

Keď sa vám dni zdajú krátke, ale práce máte stále vyše hlavy, je veľmi ťažké udržať si dobrú náladu a vysokú hladinu energie. 

Ako si udržať energiu počas celého dňa
23. FEB 2016

Ak si nedokážete udržať energiu počas celého dňa, postupujte podľa osvedčených krokov, ktoré vám pomôžu.

Pite dostatok vody

Ak chcete byť plný energie a hydratovaný, pite počas dňa veľa vody. Pitie vody predstavuje najčistejší a najjednoduchší spôsob, ako telo zbaviť toxínov.  Súčasne by ste sa mali snažiť znížiť množstvo kofeínu, pretože ten funguje opačne ako voda, teda telo dehydratuje.

Zmeňte stravovacie návyky 

Zmeňte svoje stravovacie návyky tak, že zvýšite počet jedál na minimálne 5 za deň, pričom do jedálnička zaradíte aj orechy, nízkotučné jogurty a zeleninu. Takéto stravovanie vám zabezpečí dostatok energie počas celého dňa. Vyhýbajte sa potravinám s vysokým obsahom jednoduchých sacharidov.

Pravidelne sa hýbte

Vždy, keď máte v práci možnosť urobiť si prestávku, tak si popreťahujte svoje telo a zhlboka dýchajte. To vám zabezpečí, že sa budete cítiť ako znovuzrodený človek. Dlhé sedenie má za následok ospalosť, preto vstávajte a naťahujte svoje svaly vždy, keď máte príležitosť. Vhodnou aktivitou počas prestávky je aj občasné četovanie alebo telefonát s priateľmi, pretože aj komunikácia s pozitívnymi ľuďmi a smiech napomáhajú k pozdvihnutiu energie.

Začnite cvičiť

Do denného harmonogramu môžete zahrnúť viac chôdze, výborná je napríklad chôdza po schodoch. Svižná chôdza vám rozprúdi krv v žilách, a tým aj osvieži myseľ. Mali by ste si tiež urobiť čas na návštevu posilňovne aspoň trikrát týždenne, to vám pomôže budovať vytrvalosť a zmierniť stres.

Dostatočne dlho spite

Počas spánku sa vaše telo a myseľ regenerujú. Najhoršie je, že ak v noci dobre nespíte alebo spíte krátko, telo sa s týmto deficitom vyrovnáva ťažko. Preto si každú noc doprajte 7 až 8 hodín odpočinku, čo vám výrazne pomôže pri tvorbe energie na celý nasledujúci deň.

Prijímajte dostatočné množstvo vitamínov

Vitamíny sa snažte prijímať hlavne vo forme pestrej a vyváženej stravy, avšak v prípade akútneho deficitu môžete siahnuť aj po doplnkoch stravy. Na tvorbu energie majú vplyv hlavne vitamíny zo skupiny B a vitamín C.

Zdroj obrázka: www.flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 pochúťok, ktoré dodajú bežcom energiu5 pochúťok, ktoré dodajú bežcom energiu

Správne stravovanie je v živote každého človeka veľmi dôležité. Bez energie nevie telo pracovať.

 

Ako bojovať proti hladuAko bojovať proti hladu?

Hlad sa môže stať veľmi ľahko nepriateľom.

 

Ako spáliť tuky aeróbnymi cvičeniamiAko spáliť tuky aeróbnymi cvičeniami

Tento typ tréningu sa volá aeróbny.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si udržať energiu počas celého dňa?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.