Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

5 rád, ako cvičiť doma

Mirka

Už samotné rozhodnutie ZAČAŤ CVIČIŤ prinesie do vášho života veľkú zmenu. K jeho uskutočneniu nepotrebujete veľa. A nemusíte chodiť do fitnes centra ani telocvične, pretože zdraviu prospešné a zábavné je aj cvičenie doma. A verte, či neverte, „rátajú“ sa aj niektoré celkom bežné činnosti.

Aktualita týždňa: 5 rád, ako cvičiť doma
2. JUL 2013

Pravidelný pohyb môžeme prirovnať ku „zázračnej tabletke“, ktorá má schopnosť zlepšiť fyzické a duševné zdravie. Účinok sa síce dostaví pomaly a postupne, ale je o to trvalejší. Na čo nezabúdať pri cvičení doma?

1. Vyberte si pohyb, ktorý vám vyhovuje

Domáci tréningový plán má obrovskú výhodu – zostavujete si ho sami, a to z aktivít, ktoré vás skutočne bavia. Cvičiť môžete podľa DVD, kníh alebo videí na internete. Ktorý šport si vyberiete, je skutočne len a len na vás. Joga, pilates, aerobic či zumba? Intervalový, alebo radšej kruhový tréning?

Zistite viac:

Trénujte intervalovo. Budete štíhlejší a v kondícii.

Kruhový tréning - nový trend vo ftinescentrách.

2. Aj domáci tréning má svoje pravidlá

Aj pri cvičení doma treba dodržiavať niekoľko zásad  – tréning by mal byť pravidelný a vhodne zložený (napríklad nevyhnutnou súčasťou je rozohriatie a strečing). Rovnako dôležité sú kardio i posilňovacie cvičenia – na to často ľudia cvičiaci doma zabúdajú. Samozrejme, nemusia byť zastúpené v jednom tréningu, pokojne si ich rozložte na viac dní v týždni.

3. Fantázii sa medze nekladú

Nebojte sa tréningy neustále spestrovať novými cvikmi a cvičebnými pomôckami. Fitlopta, bosu, švihadlo, záťažový náramok. Možností je veľa, preto popustite uzdu vlastnej predstavivosti.

Zistite viac:

Pomôcky na cvičenie, ktoré najviac používate

4. Hýbte sa všade, kde sa len dá

Desí vás predstava domáceho cvičenia v obývačke rovnako ako „makačka“ vo fitcentre? Nevadí, pretože hýbať sa neznamená, že vždy musí ísť o šport v pravom zmysle slova. Čo poviete na prácu v záhradke alebo domáce práce? Aj niekoľko minút pohybu denne pomôže vášmu zdraviu i figúre. Stačí zmeniť uhoľ pohľadu a vidieť pohyb aj v bežných aktivitách.

Koľko spálite pri domácich prácach? Dozviete sa: Neľútostný verdikt. Američanky sú tučné, lebo málo upratujú.

5. Nikto nevie všetko

A práve preto sa treba neustále vzdelávať, aby ste aj z domáceho cvičenia vyťažili maximum. Ak o cvičení viete naozaj málo, začínajte cvičiť podľa inštruktážnych videí a snažte sa svoje medzery čo najskôr doplniť. To, čo sa naučíte, vám nikto nezoberie.

Ak by ste sa rozhodli napríklad pre jogu, odporúčame začať s inštruktážnymi DVD od profesionálneho jogového inštruktora Vašeka Krejčího. Zakúpiť si ho môžete aj na týchto stránkach v sekcii eshop.

                                     dvd joga vs

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 rád, ako cvičiť doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3346
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.