Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

5 rád, ako cvičiť doma

Mirka

Už samotné rozhodnutie ZAČAŤ CVIČIŤ prinesie do vášho života veľkú zmenu. K jeho uskutočneniu nepotrebujete veľa. A nemusíte chodiť do fitnes centra ani telocvične, pretože zdraviu prospešné a zábavné je aj cvičenie doma. A verte, či neverte, „rátajú“ sa aj niektoré celkom bežné činnosti.

Aktualita týždňa: 5 rád, ako cvičiť doma
2. JUL 2013

Pravidelný pohyb môžeme prirovnať ku „zázračnej tabletke“, ktorá má schopnosť zlepšiť fyzické a duševné zdravie. Účinok sa síce dostaví pomaly a postupne, ale je o to trvalejší. Na čo nezabúdať pri cvičení doma?

1. Vyberte si pohyb, ktorý vám vyhovuje

Domáci tréningový plán má obrovskú výhodu – zostavujete si ho sami, a to z aktivít, ktoré vás skutočne bavia. Cvičiť môžete podľa DVD, kníh alebo videí na internete. Ktorý šport si vyberiete, je skutočne len a len na vás. Joga, pilates, aerobic či zumba? Intervalový, alebo radšej kruhový tréning?

Zistite viac:

Trénujte intervalovo. Budete štíhlejší a v kondícii.

Kruhový tréning - nový trend vo ftinescentrách.

2. Aj domáci tréning má svoje pravidlá

Aj pri cvičení doma treba dodržiavať niekoľko zásad  – tréning by mal byť pravidelný a vhodne zložený (napríklad nevyhnutnou súčasťou je rozohriatie a strečing). Rovnako dôležité sú kardio i posilňovacie cvičenia – na to často ľudia cvičiaci doma zabúdajú. Samozrejme, nemusia byť zastúpené v jednom tréningu, pokojne si ich rozložte na viac dní v týždni.

3. Fantázii sa medze nekladú

Nebojte sa tréningy neustále spestrovať novými cvikmi a cvičebnými pomôckami. Fitlopta, bosu, švihadlo, záťažový náramok. Možností je veľa, preto popustite uzdu vlastnej predstavivosti.

Zistite viac:

Pomôcky na cvičenie, ktoré najviac používate

4. Hýbte sa všade, kde sa len dá

Desí vás predstava domáceho cvičenia v obývačke rovnako ako „makačka“ vo fitcentre? Nevadí, pretože hýbať sa neznamená, že vždy musí ísť o šport v pravom zmysle slova. Čo poviete na prácu v záhradke alebo domáce práce? Aj niekoľko minút pohybu denne pomôže vášmu zdraviu i figúre. Stačí zmeniť uhoľ pohľadu a vidieť pohyb aj v bežných aktivitách.

Koľko spálite pri domácich prácach? Dozviete sa: Neľútostný verdikt. Američanky sú tučné, lebo málo upratujú.

5. Nikto nevie všetko

A práve preto sa treba neustále vzdelávať, aby ste aj z domáceho cvičenia vyťažili maximum. Ak o cvičení viete naozaj málo, začínajte cvičiť podľa inštruktážnych videí a snažte sa svoje medzery čo najskôr doplniť. To, čo sa naučíte, vám nikto nezoberie.

Ak by ste sa rozhodli napríklad pre jogu, odporúčame začať s inštruktážnymi DVD od profesionálneho jogového inštruktora Vašeka Krejčího. Zakúpiť si ho môžete aj na týchto stránkach v sekcii eshop.

                                     dvd joga vs

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 rád, ako cvičiť doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.