Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zumba Toning prináša viac spálených kalórii a pevnejšie telo

Už pri pohľade na fotku, či video zo Zumba Toningu je hneď každému jasné, v čom bude rozdiel oproti klasickej hodine Zumby. Áno sú to činky, ktoré sa pri týchto hodinách používajú. Ale pozor, nie hocijaké!

Zumba prichádza s novinkou, ktorá vám vyrysuje telo
23. NOV 2012

Najlepšie ak používate špeciálne vyrobené pre Zumba Toning- činky, ktoré okrem toho, že sa pýšia logom Zumby, sú naplnené pieskom a vydávajú zvuky ako rumba gule. Je s nimi väčšia zábava ako s klasickými činkami a ak si myslíte, že je to nudné cvičenie s činkami, mýlite sa!

Prečo sa ho oplatí vyskúšať?

Ak máte odcvičených niekoľko desiatok hodín Zumby, na túto novú odrodu Zumby vás nebude treba dlho prehovárať. Zvládnete ju ľavou zadnou, keďže kroky sú rovnaké ako pri klasických hodinách Zumby. Rozdiel je v tom, že je v nich zaradených viac posilňovacích prvkov. Čiže ak sa nebudete vedieť po Zumba toningu hýbať, cvičili ste správne ;-) Je to makačka, ale v sprievode horúcich latino rytmov si to nebudete vôbec uvedomovať. Je ideálna pre tých, ktorí chcú spáliť ešte viac kalórii ako pri klasickej hodine Zumby, posilniť celé telo a pretancovať sa ku krásnej postave.

Ako vyzerá hodina Zumba Toningu?

Pri prvej pesničke činky ešte nebudete potrebovať. Je zameraná na zahriatie a rozcvičenie celého tela. Po nej si už činky do rúk vezmete a tancujete merengue, salsu, reggaeton, či cumbiu s činkami. Vážia iba pol kila, preto tanec s nimi nie je žiadne veda. Avšak pozor! Robte vždy len to, čo inštruktor! Dobre sledujte jeho pohyby, aby ste si zbytočne nekontrolovanými pohybmi s činkami neublížili.

Pri Zumba toningu sú pesničky, počas ktorých máte činky neustále v rukách, ale aj pesničky, kde ich máte položené na zemi. Každý inštruktor si zostaví hodinu podľa svojho gusta. Niektorí pred záverečným strečingom dajú ešte trošku zabrať brušným svalom, ktoré na hodine Zumby nie sú dostatočne namáhané. Na záver príde pomalá pesnička a s ňou aj záverečný strečing.

Pre koho sú hodiny Zumba Toningu?

Pre všetkých milovníkov Zumby, ale verte či nie, na hodiny Zumba Toningu už zablúdilo aj zopár takých ľudí, ktorí Zumbu pred tým nikdy neskúšali. Mali to trošku ťažšie, keďže kroky zo Zumby ešte nemali osvojené a museli poctivo sledovať nielen čo robia ruky s činkami, ale aj nohy. Pri Zumba Toningu sú však pesničky pomalšie, preto chytiť sa dokážu aj Zumba začiatočníci. Tieto hodiny sa neodporúčajú tehotným ženám, deťom do 15 rokov a ľuďom liečiacim sa so zranení.

Je Zumba Toning aj pre pevnejšie ženy, ktoré chcú hlavne spáliť kalórie?

Často si hlavne ženy myslia, že ak majú kilečká navyše, posilňovanie a činky musia obchádzať na kilometre. Je pravda, že v prípade ak potrebujete zhodiť, je najlepšie začať s aeróbnou aktivitou, ale tou Zumba Toning je! Zapotíte sa tam a ak ho skombinujete ešte aj s klasickými hodinami Zumby a s úpravou jedálnička, kilečká pôjdu dole ako po masle.

zumba toning

Bojíte sa, že vám narastú obrie svaly?

Žiadny strach. To pri tancovaní s polkilovými činkami naozaj nehrozí. Museli by ste cvičiť s vyššou záťažou a rapídne zmeniť stravovanie, aby vám narástli svaly fitnesiek.

Kde si Zumba Toning môžete zacvičiť?

Tieto hodiny nenájdete v každom meste a dedine ako klasické hodiny Zumby. Avšak ak budete hľadať, určite sa k nejakej hodine vo svojom okolí dopátrate. Všetky hodiny nájdete tu: http://www.zumba.com/en-US/parties/search/

Kde si kúpiť Zumba činky?

Každá dobre vybavená hodina Zumba Toningu by ich mala mať zabezpečené bez toho, aby ste za požičanie museli platiť, či kupovať si vlastné. Ak tak aj napriek tomu chcete urobiť, sklameme vás. Zumba činky nie sú voľne dostupné k predaju, predávať ich môžu len certifikovaní inštruktori tohto fitness programu. Ak teda nejakého poznáte, poproste ho, aby vám ich kúpil. Jeden pár kúpite za cca 19-Eur.

Ak chcete vyskúšať Zumba Toning a ste z Bratislavy, odporúčame hodiny nášho odborného partnera sekcie Zumba www.zumba-party.sk. Všetky informácie o ich hodinách Zumby a Zumba toningu nájdete na ich webovej stránke.

Zdroj text a foto: Zumbaparty.sk

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zumba Toning prináša viac spálených kalórii a pevnejšie telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.