Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zumba, ktorá osvieži!

A nielen osvieži, ale i vytvaruje postavu, posilní srdce, imunitný systém, či zlepší náladu. Aqua Zumba dokáže v horúcich letných dňoch strhnúť na kúpalisku každého jedinca.

Zumba, ktorá osvieži!
24. AUG 2012
Pýtate sa v čom spočíva jej čaro? Predsa v tom, že spojenie temperamentnej hudby, zábavy, vody a slnka je ideálne na veľkú bazénovú párty. A tou Aqua Zumba rozhodne je!

 

Hovorí sa, že lepšie ako stokrát počuť, je raz vidieť a preto prikladáme video z Aqua Zumby.

AquaZumba


Zlá správa je tá, že si ju doma vo vani určite nezacvičíte. Voda vám na Aqua Zumbe musí siahať po hruď, aby ste pri cvičení naplno zapojili vaše ruky, ktoré sú pod vodou a pracujú s odporom vody. Ďalšou tiež nie najlepšou správou je skutočnosť, že na Slovensku si Aqua Zumbu nezacvičíte v každom meste. Pravdu povediac, zacvičíte si ju len na pár miestach.

A aby ste mali o starosť menej, pozreli sme sa na to, kde presne si ju môžete zacvičiť. Dopátrali sme sa k týmto Aqua Zumba hodinám, ktoré sa cvičia na kúpaliskách počas hlavnej sezóny 2012:

 • Welness hotel Patince: Aqua Zumba sa cvičí každú sobotu od 17:00 do 18:00 hod.
 • Aquapark Tatralandia: Aqua Zumba a Club Dance Tatralandia prebieha každý deň od 12:00 hod.
 • Vodný raj Vyhne: každý piatok si tam zacvičíte Aqua Zumbu so Zuzanou
 • Kupalisko Dudinka v Dudinciach: každý pondelok, stredu a sobotu si zacvičíte Aqua Zumbu od 14:00 hod.
 • Termálne kúpalisko Poľný Kesov: Aqua Zumba prebieha každú stredu, sobotu a nedeľu od 15:15 hod.
 • Hotel Holiday Inn Bratislava: každú stredu od 19:00-20:00 hod. s inštruktorkou Andrejkou
 • Mestská krytá plaváreň Košice: Aqua Zumba sa cvičí každú stredu od 17:00-18:00 hod.


Pri našom pátraní sme natrafili aj na niekoľko kúpalísk, kde sa Aqua Zumba síce necvičí, ale vo vode si zacvičiť môžete a to buď Aqua aerobic, alebo Aqua gym:

 • Aquatermal Strehová: o 11:00, 13:00, 16:00 hod. si môžete na kúpalisku zacvičiť Aqua gym
 • Termálne kupalisko Thermal Corvinus Veľký Meder: každý deň sa na vás tešia animátori od 12:00 a 16:00 s ich Aqua gymom
 • Kúpalisko Hnúšťa: vo veľkom (plaveckom) bazéne prebieha denne od 15:30, od 18:30 Aqua aerobic
 • Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo: Aqua gym sa cvičí každú stredu, sobotu a nedeľu cca od 15:00

 

Cvičenie vo vode si zacvičíte, iba v prípade priaznivého počasia. V lepších prípadoch, ak kúpalisko disponuje aj s vnútornými bazénmi, si zacvičíte aj v nie najslnečnejších dňoch tohto leta.

Aký je rozdiel medzi Zumbou a Aqua Zumbou?

 • Jedna hodina Zumby na suchu trvá 60 minút, Zumba vo vode sa cvičí 30- 45 minút, závisí od teploty vody a celkových podmienok (inštruktor pri 35-tich stupňoch a páliacom slnku má naozaj čo robiť na odcvičenie 30 minút).
 • Choreografie, ktoré cvičíte na suchu, vo vode neodcvičíte. Zbytočne budete bojovať s odporom vody, je silnejší ako vy. Choreografie na Aqua Zumbu musia byť špeciálne zostavené pre prostredie vody. Typické sú pomalšie pohyby, viac poskokov a ruky sú väčšinou ponorené vo vode, aby mohli pracovať s odporom vody.
 • Aj keď Zumba na suchu je skvelý spaľovač kalórií a zlepšovač nálady, predsa len starší, obéznejší ľudia, tehotné ženy či ľudia po operáciách si ju len ťažko zacvičia. Pri Aqua Zumbe nie je problém. Voda odľahčuje, nezaťažuje kĺby a práve preto oslovuje aj tých, ktorý si na suchu zacvičiť nemôžu.
 • Nepísané pravidlo pri Zumbe hovorí, že cvičiaci z posledného radu sa najviac ulievajú. Pri Aqua Zumbe to však inštruktor len veľmi ťažko zistí, keďže nevidí čo robia cvičiaci ponorení vo vode. Preto, ak chcete vidieť výsledky z Aqua Zumby, treba cvičiť poctivo! :)
 • Pri Zumbe na suchu ste spotení už po prvých pár pesničkách, avšak pri Aqua Zumbe sa nespotíte ;-)


Aký je rozdiel medzi Aqua Zumbou a Aqua gymom, resp. Aqua aerobicom?

Na prvý pohľad si poviete, že žiadny. Cvičenie vo vode ako cvičenie vo vode. Avšak, nie je to tak. Pri Aqua Zumbe budete cvičiť na latinsko-americké pesničky. Salsa, cumbia, merengue, reggeaton...tieto štýly určite na Aqua Zumbe nebudú chýbať. Jedna pesnička, jedna choreografia. Iný prvok budete cvičiť na refrén, iný pri prvej pasáži pesničky, iný pri druhej.

Pri Aqua gyme, resp. Aqua aerobicu väčšinou nie je zostavená pre každú pesničku iná choreografia. Cvičia sa aerobikové prvky, dôraz sa nekladie na to, aby boli ruky ponorené pod vodou a pracovali s odporom vody. Vo väčšine prípadoch, Aqua Zumba je oveľa zábavnejšia. A ak sa spoja energické pesničky, kvalitný inštruktor a odviazaní ľudia, na atmosféru Aqua Zumby budete ešte dlho spomínať.

8 dôvodov prečo by ste ešte toto leto mali Aqua Zumbu vyskúšať:

 • Pretože je to obrovská párty v bazéne, pri ktorej spálite kalórie, nezapotíte sa a dobrá nálada vás bude sprevádzať po celý zvyšok dňa.
 • Ak poctivo cvičíte, pri cvičení vo vode dosiahnete 4x rýchlejšiu redukciu hmotnosti, než na suchu .
 • Pretože nezaťažíte kĺby, chrbticu a preto po cvičení nemusíte mať strach, že sa nebudete vedieť hýbať.
 • Vďaka tlaku vody na povrch tela dochádza k masážnemu efektu svalov.
 • Cvičenie vo vode má vysokú efektívnosť pri spevnení a formovaní postavy, takže kľudne si na kúpalisku doprajte aj zmrzku, ale potom šup na Aqua Zumbu ;-)
 • Je vhodná pre všetky vekové kategórie, takže vezmite kľudne aj maminu, babku, či dedka a potom už len sledujte ich šťastný úsmev na tvári.
 • Aqua Zumba je vhodná aj pre neplavcov, takže žiadne záchranné akcie pre topiacich sa ľudí na Aqua Zumbe nezažijete.
 • Ak si chcete precvičiť hlasivky, na Aqua Zumbe vás srdečne privítajú.

Už ste si vyhliadli, na ktorom kúpalisku si najbližší víkend zacvičíte Aqua Zumbu? Medzitým vám odporúčame hodiny Zumby od nášho odborného partnera www.zumba-party.sk každý pondelok, utorok a štvrtok pod holým nebom v areáli natradičných športov na Pivonkovej (alebo z druhej strany Nevädzovej 2) v Bratislave.

Autor: www.zumba-party.sk
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zumba, ktorá osvieži!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.