Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Vyrysujte si telo Zumbou

Zumba-party.sk

S obdivom pozeráte na krásne vyrysovaný chrbát, spevnené ruky, či krásne bruško? A zájsť do posilňovne je pre vás nočná mora? Začnite pravidelne navštevovať hodiny Zumby a o pevnejšom a krajšom tele už nemusíte snívať.

Vyrysujte si telo Zumbou
18. JUN 2012

Ak ste niekedy pozerali niektorú z televíznych tanečných šou, určite vám neuniklo, že všetci profesionálny tanečníci a tanečnice majú dokonalú postavu. Či už sa venujú spoločenským, latinskoamerickým alebo moderným tancom, všetci majú bezchybné svalnaté telo bez gramu tuku. Môžeme teda pokojne tvrdiť, že tanec účinne pomáha spevňovať svalstvo a Zumba nie je výnimkou.

V zostavách Zumby sú zakomponované aj prvky posilňovania. Posilňovanie je založené na prekonávaní určitého odporu a zlepšovaní silových schopností. Cieľom posilňovania je vybudovanie svalstva, jeho udržanie a posilňovanie. Ak však chcete dosiahnuť viditeľné účinky, Zumbu musíte navštevovať pravidelne, niekoľkokrát do týždňa. Ak ju skombinujete aj so Zumba toningom, t.j. Zumbou s činkami, bude to ideálna kombinácia pre vašu figúru.

Prečo sa oplatí spevniť postavu?

Svalstvo má v organizme dôležitú úlohu- úlohu motora. Podieľa sa na metabolizme, t.j. procese, pri ktorom sa skonzumované potraviny menia na energiu. Čím je množstvo svalovej hmoty väčšie, tým rýchlejšie prebieha metabolizmus a tým viac kalórií vie organizmus spáliť. Inými slovami, osemvalcový motor spaľuje kalórie oveľa lepšie ako slabý dvojvalcový motor. Posilňovaním sa vytvára svalová hmota, zvyšuje sa výkonnosť motora v organizme a vďaka tomu rýchlejšie zbaviť nadbytočných kilogramov a tuku. Každodenný pohyb, či už cvičenie športovanie alebo vykonávanie bežných činností, predstavuje záťaž pre kĺby, šľachy a väzivá. Spevnené svalstvo tlmí tlak vykonávaný otrasmi, zmierňuje záťaž a chráni pred možnými zraneniami. Navyše, pevné svaly prispievajú k správnemu držaniu tela, zvyšovaniu hustoty kostí a redukcií telesného tuku.

Zdravý a mladistvý vzhľad aj v starobe

Svalové tkanivo nám dodáva zdravý a mladistvý vzhľad, preto sa musíme usilovať uchovať si ho. Vedeli ste že, ak nebudete pravidelne cvičiť a posilňovať, starnutím môžete stratiť každých desať rokov až dva a pol kilogramu svojej svalovej hmoty? Úbytok svalstva následne spôsobí, že kalórie, ktoré mali pôvode za úlohu spevňovať ho, sa začnú ukladať vo forme tuku. Posilňovaním je možné tomu predísť. Pomocou Zumby si spevníte svaly od hlavy až po päty. Prvkami, pri ktorých sa držia ruky hore si posilníte ramená, predklonmi a pohybmi do strán mnohé iné svaly. Zumba obsahuje veľa priečnych krokov, ktorými si spevníte nohy, predovšetkým vnútorné a vonkajšie stehenné svaly. Je overené, že už po prvej hodine Zumby účastníci cítia účinok a badajú zmeny v oblasti bokov. Ak skombinujete jedinečné zoštíhľujúce a posilňujúce prvky Zumby s pohybom zlepšujúcim činnosť srdcovo- cievnej sústavy, spevnie vám aj svalstvo.

Aj vy túžite po krásnej vyrysovanej postave? Neváhajte už ani sekundu a začnite pravidelne navštevovať hodiny Zumby. Príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyrysujte si telo Zumbou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.